A jsem tu s další dávkou novinek z redakce i s tím, co jsme pro vás přichystali na další týden. A není toho málo, posuďte samy.

Nejdříve však pár drbů z redakce.

Představte si, že jedna nejmenovaná účetní naší firmy již vzdala hubnoucí aktivity typu cvičení a rozhodla se své vzdouvající bříško a boky vyřešit radikálně - liposukcí. Načapal jsem ji, jak si trhá obočí, chlupy z nosu a vůbec se dává po asi sto letech dohromady, a nechtěla mi říct proč. Až posléze jsem se dověděl, že šla k plastickému chirurgovi na první pohovor. A představte si, dokonce se na mne v uplynulém týdnu jednou mile usmála. Myslím, že po tomto ten úsměv dlouho neuvidím, že, Ivanko

Než vám povím další historky, nejdříve si dovolím krátkou úvahu. Lidi okolo sebe si často idealizujeme a přiřazujeme jim pozitivní vlastnosti a někdy až nadpřirozené schopnosti. Takto jsem měl zidealizovanou i svou zástupkyni Klárku Wimmerovou.

A teď si představte, že vylezu ze svého zahuleného brlohu a vidím v Klárčiných očích slzy. Napadlo mne, že se stalo velké neštěstí. Že by se jí porouchala nová digestoř, nebo pokroutila nová dřevěná podlaha?

A ono ne. Bylo to daleko horší. Její bývalý přítel si našel novou přítelkyni. Blonďatou, prsatou a dvaadvacetiletou! To neštěstí, jak jí to mohl udělat! Co si to vůbec dovoluje, mizera jeden! Vždyť je mu třicet dva!

A že nevíte, komu to jako první zavolala? Svému manželovi Kubíčkovi.

A víte, co na to Kubíček? „A proč mi to vlastně říkáš?!?“

Takhle přicházejí šéfové o iluze…

A to ještě nebylo vše.

Představte si, že dorazím do kanceláře, kde Sedí Dana Haklová a Saša Stušková. Saša Stušková byla mrtvolně bledá, v očích děs, rty pevně semknuté, obočí svraštělé. Říkal jsem si, tak už je to tady. Přezdívka „babka“ už není jen neoficiální, ale asi již nečekaně oficiální. To nepřežije, vnouče jí bude muset říkat jménem. Žádná babička nebude. Saša má totiž panický strach ze stáří…

A ono ne. Saša si na hlavě objevila malou bulku. Takový, cimrmanovsky řečeno, pahrbek geniality. Pravděpodobně nic vážného, ale musí na chirurgii na vyříznutí.  A doktor jí kvůli tomu bude muset udělat na kousku hlavy lysinu, aby mohl řezat. To Saša nečekala. Držte jí palce zítra. Kolem 10.00 jde na sál…

Mimochodem, dospěla k závěru, že s lysinou na hlavě nemůže dělat rozhovor s žádným chlapem, natož s mladým Krausem, a tak teď po nějakou dobu, než jí vlasy na půlce hlavy dorostou, bude dělat rozhovory jen se ženami.

A nyní k záznamu ze středeční porady.

Já: „Dano, tak co v úterý, co nabízíš do módy?

Dana: ticho… nepřítomný pohled

Já: „Dano?

Dana: ticho – nepřítomný pohled

Já: „Dano?!!!?“

Dana: „Cože?

Kde byla, nevíme, ale nějak často teď jezdí do Plzně…

Mezi nezapomenutelné okamžiky patří dialog mezi Kubou a Sašou.

Saša: „Můj muž už pekl perníčky na Vánoce a mám jeho fotku, jak stojí u sporáku.“

Já: „A dáš mi ji, abych ji mohl dát ve čtvrtek do novinky?“

Saša: „Nemůžu, on je na ní jen v trenýrkách… Vždycky, když jsem okolo něj prošla, tak jsem si ho poplácala po zadku.“  Potom, co to dořekla se tvářila velmi rozjařeně…

Jakub: „Sašo, ty už máš uvařený perník?

Saša: „U nás se, Kubo, perník peče… U vás se vaří?

Přemýšlím, že splním svou občanskou povinnost a nahlásím Kubu policii…

Koukám, že již mám drby z redakce dlouhé jak Lovosice.

Tak je tedy ukončím, i když by bylo o čem psát, věřte mi. Prakticky každý v redakci za uplynulý týden zplodil nějakou perlu. Od té doby, co tyto sloupky píšu, se všichni snaží, abych napsal právě o nich. Tentokrát bude naštvaná třeba Věra Forejtová, která se vetřela s historkou, jak se opila ve vlaku cestou za svým milencem na Moravu a v cílové stanici mu pak doslova „vypadla“ do náruče.

Ale nyní již opravdu konec.

Co jsme pro vás připravili na příští týden?


  • V pondělí 3. prosince se Dana Haklová zeptá, zda nosíte čepice, nebo i v nevětších mrazech raději kvůli kráse trpíte. A jaké čepice a kulíšky máte rády.
  • V úterý 4. prosince vás Jakub Kočí  požádá, abyste mu napsaly, které písně v tento předvánoční čas nejraději posloucháte, ale i sledujete. Jaké jsou vaše oblíbené hudební klipy? A udělá si s vámi příjemný hudební den.
  • Ve středu 5. prosince přijde Dana Haklová a čert s Mikulášem.  Téma je tedy nasnadě. Slavíte tento svátek a jak?
  • Ve čtvrtek 6. prosince se má maličkost - Radek Kříž zeptá, zda udržujete kontakty se svými EX a na jaké jsou úrovni. V dobrém či špatném… (zase ho navrhla Klára Wimmerová a vy již víte proč…)
  • A v pátek 7. prosince Saša Stušková se všemi maminkami probere, kdy začít dávat děti na nočník a jaké s tím máte zkušenosti.

Věřím, že se vám naše nabídka témat líbí a že k nim přispějete.

Pokud nelíbí, nebo máte jakékoliv připomínky, napište nám je do diskuse pod tímto článkem, nebo přímo na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Krásný den a buďte při té dnešní slotě opatrné…

Reklama