Domácnost

Ceny plastových oken

Příznivá cena plastových oken je jedním z důvodů jejich velké obliby. Označit však plastová okna jen jako ekonomickou volbu bylo přinejmenším nespravedlivé, protože svými vlastnostmi jsou zcela srovnatelná s dražšími dřevěnými okny.

Plastová okna i pro náročné

Moderní plastová okna se z hlediska svých vlastností směle vyrovnají dřevěným oknům. Kromě příznivé ceny plastových oken je jejich další oceňovanou výhodou fakt, že není třeba speciální péče o jejich povrchovou úpravu. I když si pořídíte plastová okna v dekoru dřeva, stále platí, že je stačí umýt. U dřevěných oken ale musíte věnovat pozornost povrchové úpravě dřeva. Pokud péči podceníte, za pár let se to minimálně na vzhledu dřevných oken může výrazně projevit.

plastová okna

Cena plastových oken je dána plastovým profilem a typem použitého zasklení. V každém případě platí, že zasklení tvoří podstatnou část ceny za plastová okna. Vliv na jejich cenu má také to, zda zvolíte bílou barvu, či sáhnete po dražším barevném provedení.

Nepsaným standardem poslední doby jsou plastová okna stavební hloubky větší než 70 mm, se středovým těsněním zasklená trojsklem. Stavební hloubka rozhoduje o izolačních vlastnostech oken, středové těsnění pak zlepšuje jak tepelnou tak zvukovou izolaci. Lepší tepelnou izolaci poskytuje zasklení trojsklem, které navíc velmi výrazně omezuje případné rosení oken. Oproti běžnému dvojsklu je ale třeba počítat s vyšší cenou. Cenu za okna navýší také volba speciálního bezpečnostní či protihlukového zasklení.

Velkou pozornost je třeba věnovat výběru oken pro pasivní domy. Cena plastových oken, které vyhoví náročnějším požadavkům na okna pro pasivní domy, je samozřejmě vyšší.

Kvalitní plastová okna mají svou cenu

Jaká plastová okna jste si pořídili, se většinou pozná až po nějaké době používání. Zkouškou bývá obvykle první zima. Pokud se objeví závažné problémy, může být problém i v tom, že jste podcenili kvalitu plastových oken. Pořízení levných plastových oken totiž nemusí být vždy výhrou. Cena plastových oken většinou odráží i jejich kvalitu.

Kvalita plastových oken je do jisté míry skryta. Pokud se při koupi budete řídit jen cenou plastových oken, může se po nějakém čase taková koupě stát i noční můrou.

plastová okna

Pokud se po čase začnou plastová okna kroutit, bude jimi táhnout a půjdou špatně zavírat i seřídit, asi vám nepomůže pomyšlení, že cena platových oken byla více než příznivá. Pokud váš dodavatel ušetřil na kovové výztuze, která za tzv. tvarovou stabilitu plastových oken většinou odpovídá, mohou nastat problémy velmi brzy. Zejména pokud si pořizujete plastová okna větších rozměrů, okna v barevném dekoru, případně posuvné systémy, věnujte volbě plastového profilu velkou pozornost.

Většinou očekáváme od nových plastových oken, že nám budou dlouho sloužit a ušetří náklady na vytápění. Aby tomu tak skutečně bylo, je dobré nerozhodovat se pouze podle ceny plastových oken. Kvalita není zadarmo a u plastových oken to platí dvojnásob, protože skutečná kvalita se může projevit i po několika letech.

   
09.12.2015 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Marika11 [*]

  my sme si vybrali okná hliníkové a sme maximálne spokojný, najma udrzba je absolutne nenárocná a izolacne vlastnosti su skvele ;)

  superkarma: 0 27.12.2015, 09:04:44
 2. [8] vocjan [*]

  Sml67

  Máme plastová a vynaložené náklady se vrací. Každým rokem ušetříme na topení. Sml59Sml59

  superkarma: 0 10.12.2015, 12:40:10
 3. avatar
  [7] diblice [*]

  doufám, že po novém roce půjdou konečně našetřený peníze na okna a nebude nic jinýho potřebnějšího

  superkarma: 1 09.12.2015, 22:03:48
 4. avatar
  [6] ehornych [*]

  Máme nová plastová okna cca 2,5 měsíce , takže je to zatím krátká doba na nějaké hodnocení, ale zatím maximální spokojenost a nadšení nad tím, jak je možné okny větrat a že se vůbec nerosí, oproti starým dřevěným, které už výměnu opravdu potřebovaly. Vše jsme si od několika firem nechali zaměřit, vysvětlit, a podle cenové nabídky se rozhodovali. Cena byla až na prvním místě, ale rozhodující byly i jiné faktory. Zakázku jsme nevybrali nejlacinější a doufám, že jsme udělali dobře. Sml79

  superkarma: 0 09.12.2015, 13:41:53
 5. [5] Luca22 [*]

  Tady je další článek o ceně: Jak důležitá je cena při výběru oken Souhlasím, že by cena neměl být jediný rozhodovací faktor, ale myslím si, že je určitě nezanedbatelný a má velkou váhu. Kromě ceny je to i kvalita výrobku, pověst firmy a servis. Ale ta cena důležitá prostě je.

  superkarma: 0 09.12.2015, 12:33:30
 6. [4] Boros [*]

  hubajda — #3 já plast taky nemusím, ale mám, neboť na dřevěná jsme neměli peníze. Nevím, jak je to s cenami teď, ale když jsme pořizovali nová okna, tak dřevěná byla 2x dražší

  superkarma: 1 09.12.2015, 12:28:25
 7. avatar
  [3] hubajda [*]

  ja radeji drevena plast moc nemusim

  1. na komentář reaguje Boros — #4
  superkarma: 0 09.12.2015, 11:05:53
 8. [2] bobani [*]

  mám

  superkarma: 0 09.12.2015, 09:49:36
 9. avatar
  [1] RenataMor [*]

  máme vekry

  superkarma: 0 09.12.2015, 09:06:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme