Vztahy

Celý život mi byl nevěrný


Zdravím všechny ženy-in,

chodím sem už nějaký ten rok a společně s vámi prožívám vaše životní příběhy, někdy se skvěle pobavím, jindy je mi z vašich osudů smutno. Já dostala v osmnácti radu od maminky, že všichni chlapi jsou stejní a toho, co mám doma, alespoň znám, a tou jsem se řídila vlastně celý život.

Brali jsme se velmi mladí. K maturitě na ekonomické škole jsem nastupovala s hrdě vystrčeným bříškem a myslela si, že jsem hrozně důležitá a zajímavá. Ano, to jsem pro tu chvíli byla, ale zatímco mé spolužačky studovaly vysokou školu, nebo začaly chodit do práce a prostě si užívaly mládí, já byla matka na plný úvazek. Pravda, doba byla taková, že do roka, dvou byly pod čepcem i všechny mé kamarádky, ale přeci jen v s(10)edmnácti těhotná…

Já si však nestěžovala, vysokou školu jsem si později dodělala při zaměstnání a k malé dcerce jsme si pořídili ještě synka. Žili jsme jako šťastná rodinka, i když peněz moc nebylo a kolikrát nám nezbývalo vůbec na nic. Ale zvládli jsme to a snažili se dětem dát klidný a spokojený domov. Přístav, kam se budou jednou rády vracet. A ony to opravdu dělají, i když už jim je teď třicet let a mají své vlastní životy.

Ale můj život zas tak růžový nebyl. Na první manželovu nevěru jsem přišla asi pět let po svatbě. Načapala jsem ho s ní u nás doma, ve své vlastní posteli. Byla z toho scéna, omluvy, doprošování se, nemluvení spolu, ale jít jsem neměla kam. Rodiče bydleli daleko, navíc u nich byli ještě mí dva mladší sourozenci, takže jsem s ním zůstala. A pak už jsem jen ustupovala.

Tu nějakému románku, který se ke mně donesl, se sekretářkou z jejich podniku. Tu manželce našeho společného kamaráda. Na jedné z dovolených, na které jsme rádi vyráželi se svými přáteli, jsem ho načapala s nejlepší kamarádkou. Tedy do té doby nejlepší. (11)f

A nikdy jsem neměla odvahu od něj odejít. Vždycky jsem si to omluvila dětmi. Ony přece potřebují ten klidný domov. I když vím, že spoustu z našich hádek zaslechly a jednou byly svědky i velmi nepěkné scény, přesto mi to pro ně v úplné rodině připadalo mnohem lepší.

A co teprve v komunismu, kdy se na rozvrácená manželství koukalo úplně jinak než dnes. Takže jsem vyřešila své ponížení a smutek tím, že jsem si také našla milence. Byla to záležitost dvou let a nejednou jsem i zvažovala, že k němu odejdu, tedy přesně do té doby, než milenec podvedl svou milenku, tedy mě. Teď když se za tím ohlížím, mi připadá, že jsem prožila dosavadní život věčným lhaním, přetvářkou a bolestí.

Vím, že život není jen o sexu, takže ze všech těch jiných stran je můj muž skvělý. Můžu se o něj opřít já i naše děti. Je šikovný, zvládne a zastane doma každou práci, včetně té, která většině mužů zase tolik nevoní. Když jsem byla v nemocnici, byl u mě každý den, bál se o mě. Dává mi svou lásku najevo květinami, drobnostmi, které mi pro radost nosí, prostě zvenku jsme ideální pár.

Ale já mám teď, když děti vylétly z hnízda pocit, že to není až tak přesně podle mých představ. A teď už se ve mně nesváří, jestli oba rodiče pro děti, nebo ne, ale jestli má cenu si na stará kolena začínat něco nového, poznávat nového chlapa, začínat od začátku.

Nejspíš se budu řídit radou své maminky a nechám si toho svého, i když… co myslíte?

Anna

   
   
03.03.2006 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [105] leny2607 [*]

  Jestli Vám byl manžel nevěrný celý život bude dál možná už né tak často ale bude.A to že Vám kupuje květiny a darečky je sice krásný ale jste si jistá tím, že to je proto, že Vás má rád a nebo prostě jenom nemá čisté svědomí a ví že Vám ubližuje a proto si to takhle kompenzuje hlavně aby si to omluvil sám sobě. Myslím,že když už přemýšlíte nad tím jestli zůstat nebo odejít tak je jasný že už teď se bojíte zase další bolesti kterou Vám dříve nebo později způsobí.A nikdy není pozdě začít znovu už právě proto,že život je strašně krátký.Ať už je Vaše volba jaká koliv přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 10.03.2006, 11:15:02
 2. avatar
  [100] Meander [*]

  Irena: Dej si Lexaurin.

  superkarma: 0 05.03.2006, 23:44:28
 3. [99] Irena [*]

  Váš manžel Vám aspoň nosí kytky ale ten můj po nevěře mi spíš stále něco vyčítá i když to je rok co mi byl nevěrný stále to bolí a on to nechápe.Asi jsou opravdu všechny chlapi stejný

  superkarma: 0 05.03.2006, 22:35:53
 4. avatar
  [96] Léthé [*]

  Maminka měla pravdu . Ale divím se, že ti neporadila, jak to řešit . Proč jsi neuděláš „svůj malý soukromý svět“? Ano, život není jen o sexu, ale je taky o sexu .

  superkarma: 0 04.03.2006, 19:20:20
 5. avatar
  [95] Suzanne [*]

  Mimochodem, kolik paní Anně je? Mně přijdou ty rady o tom, že už ve středním věku nemá cenu někoho hledat, postavené na hlavu. Jestli je jí padesát, tak ji čeká takových 20 - 40 let života, to přece, krucinál, není málo!
  Navíc to, že všichni chlapi jsou stejní, je stejně stupidní tvrzení, jako že všechny ženské jsou stejné

  superkarma: 0 04.03.2006, 18:31:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [94] 7kraska [*]

  Ja bych si nim uz asi zustala...je tezky najit noveho chlapa, ktery by za neco stal, zvlast ve starsim veku. Navic bude mit deti, vnoucata, vselijake zavazky z minulosti atd. Matka Ti to rikala dobre.

  superkarma: 0 04.03.2006, 16:26:42
 2. avatar
  [93] fructia [*]

  Já bych teď nemusela nic řešit, protože už bych s ním dávno nebyla. Proč? Proč být s někým, komu za to nestojím? Proč se celý život přetvařovat? To ne, to není moje parketa

  superkarma: 0 04.03.2006, 13:52:14
 3. avatar
  [91] Suzanne [*]

  Jinak - paní Anno, je to VAŠE volba. Já bych volila jinak.

  superkarma: 0 03.03.2006, 19:21:58
 4. avatar
  [90] Suzanne [*]

  sarume: Jak zruší? Ona by matka mohla zrušit svatbu? Jak, probůh?
  Máma mého muže taky prohlásila, že pokud tam bude nová manželka, tak na svatbu nepůjde. Na to jsme řekli, že je to její volba, že táta má novou rodinu a prostě jsou všichni zváni. Ať se rozhodne sama. To se ví, že šla Ale kdyby nešla, bylo by to její rozhodnutí.

  superkarma: 0 03.03.2006, 19:20:15
 5. avatar
  [89] Meander [*]

  Když já bych byla radši za totálního nešiku, co doma akorát škodí, ale život s ním JE O SEXU!

  superkarma: 0 03.03.2006, 17:13:25
 6. [82] Géčko [*]

  Lindusha: ja tatu vidam je hodne sporadicky. Spis mi babicka rika co se s nim deje. Bydli daleko, ale ikdyz bydlel v Praze tak jsme se nevidali (nebudu to svadet na dalku). Jako kdybychom si nechteli kazit vztah vsednosti. Ikdyz je alkoholik a nema v sobe vubec zadnou zodpovednost tak ho mam rada.

  superkarma: 0 03.03.2006, 14:05:54
 7. [81] Géčko [*]

  sarume: myslim, ze jsi prave popsala moji svatbu jen ja jako tvrdohlavy byk budu trvat na tom, aby me vedl k oltari pravy otec, takze svatba mozna vubec neprobehne a ja se vezmu s pritelem nekde jen se dvema svedky a nasim pak ukazeme prstynky

  superkarma: 0 03.03.2006, 14:03:43
 8. [78] Géčko [*]

  sarume: V te posledni vete je vic nez by rekl psycholog

  superkarma: 0 03.03.2006, 13:50:41
 9. [77] Géčko [*]

  Lindusha: no on mi je netahal primo pred nos, ale kdyz jsem odjela domu na vikend (byla jsem na intru mimo Prahu) tak ujel nakonec jsem to byla ja, kdo ze vztahu odesel, ale proto, ze skola skoncila a ja si neumela predstavit bydlet jinde nez v Praze a on zase do Prahy nechtel. Jsme hodne dobri kamaradi a jsem rada, ze to takhle dopadlo. Je ale pravda, ze kdyz je tech milenek hodne, tak hrozi, ze jedna z nich zaujme. Taky jsem brala tatovu pritelkyni jako mrchu, ale zjistila jsem, ze je lepsi clovek nez tatka (mam ho rada) a jejich dceru mam jako vlastni segru. Az na to, ze je o 20 let mladsi no u nas je to temer happy end az na to, ze se bojim vdat, protoze na svatbe chci oba rodice a vim, ze to bude bitka strasna...nasi jsou na noze a umeji to dat najevo

  superkarma: 0 03.03.2006, 13:46:44
 10. [74] Géčko [*]

  Ted se nechci zastavat devkaru, ale muj byvaly milenec je dukazem toho, ze ikdyz ma neveru jako sport (o to hur, ze ma dlouhodobe milenky - byli jsme spolu rok) svou zenu miluje (rika to) a spis bych rekla, ze ji tu svou milenku vynahrazuje. Mozna kdyby tu milenku nemel, tak by nebyla tak stastna paradox, ze? Zrejme si zkrz milenku dokazuje lasku k manzelce. Treba je chyba v ni, ze si to musi dokazovat.

  superkarma: 0 03.03.2006, 13:29:32
 11. [71] Géčko [*]

  ja byla 3 roky ve vztahu, kdy me kluk podvadel kde mohl...s tim jsem se srovnala, protoze jsem byla stastna a nic mi nechybelo a o neverach jsem vedela...ale kdybych byla nestastna a porad bych to resila, tak by byl konec hned. Nemela jsem pocit, ze ziju v pretvarkach a ve lzi, proste to tak bylo a nebylo to z lenosti, ze jsem ho nenechala driv. Takovy clovek se nezmeni, je to jeho sport a ja to vedela

  superkarma: 0 03.03.2006, 13:24:23
 12. [69] Géčko [*]

  sarume: to je jako z nejakeho hororoveho filmu. Do ted jsem si myslela, ze mam nenormalni zivot, ale proti tomu jsem uplny amater. Je pravda, ze po tehle zazitcich by mi bylo asi jedno jestli se chlap vyspal se sekretarkou nebo stacil obstastnit cele druzstvo roztleskavacek...peklo

  superkarma: 0 03.03.2006, 13:08:20
 13. [67] Géčko [*]

  sarume: tak treba se to taky naucim, ale zatim se svou italskou povahou o tom pochybuju...ale preci jenom uz jsem jina nez ve dvaceti

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:56:00
 14. [66] Géčko [*]

  je pravda, ze vetsina zen na otazku jakeho by chtely chlapa pry odpovedeli: hodny, tolerantni, verny a stejne se zamilovavame do tech hajzliku. Maji vetsi kouzlo nez utapnuty domaci kutil. Sice pro domacnost vynikajici, ale pro zivot nuda a sed

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:55:05
 15. [63] Géčko [*]

  sarume: ja ti tak zavidim klid v dusi tohle jsem vzdycky chtela umet a ikdyz jsem si rikala, hlavne nevyletet kvuli blbosti, tak jsem to nezvladla a pak na to jeste dojela

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:51:52
 16. [61] Géčko [*]

  Lollitaaa: a je lepsi pohled na vecne nestastnou matku nebo na rodice, ktery neumreli, takze jsou tu porad oba, jen se proste zmeni to, ze bydli oddelene? U nas to vazne nebyl med a jsme se sestrou naprosto vyrovnane bytosti se zdravym sebevedomim. Navic casem jsem ziskala nahradniho tatku a i mamku...deti to zasahne jedine v tom pripade, ze je rodice pouzivaji jako nastroj proti tomu druhemu

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:48:53
 17. [60] Lollitaaa [*]

  Géčko: tak jestli jsi to zažila sama, nemám žádný protiargument...

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:48:40
 18. [59] Lollitaaa [*]

  Géčko: tak či onak, děti tím trpí. Vidím to u svých příbuzných.. Tím ale neříkám, že bych se tak zachovala já, ale co se týče dětí, prostě to pro ně obecně vzato je lepší, mít oba rodiče. Ale snášet kvůli nim opakovanou nevěru, je určitě peklo.. které by nemuselo být. Neřeknu jeden úlet..pravda

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:46:22
 19. [58] Géčko [*]

  blbost, jak dlouho se slabosi budou schovavat za deti? To zase nekdo placnul nekde v televizi a ted se toho vsechny zensky budou drzet, jen aby meli duvod nic neresit a pak si jen stezovat jake jsou chudinky. Taky jsem z rozvedene rodiny a nijak jsem tim rozvodem neutrpela. A nebylo to nijak idealni, nasi se od rozvodu vidali jen u soudu a to jeste za celkem brutalnich hadek. Deti jsou silnejsi nez jejich utapnuty maminky

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:45:10
 20. [57] Lollitaaa [*]

  hm, fakt je, že rozvod jako reakce na nevěru byl, je a bude naprosto legitivní a taky společností uznávaný krok. A to dokonce i věřícími, prostě všemi.. takže v tomhle případě asi nejde o to, jak se na vás dívá společnost.. snad opravdu o ty děti

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:41:41
 21. [56] Géčko [*]

  Lollitaaa: a ja pani Annu za co obdivovat? mam ji dat metal, ze ma doma devkare a trapi se cely zivot? Neni snad rozumnejsi odejit od takoveho nenapravitelneho muze? Pri predstave, ze lezim v nemocnici a manzel nekde s pi s zenama a pak mi prinese kytku se mi spis trosku zveda zaludek. Pani Anna je slaboch, ktery neumi veci resit...deti v tomhle pripade jsou pouza aliby pro tuto slabost...vecne klise, ze deti trpi rozvodem je blbost.

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:40:25
 22. [55] Lollitaaa [*]

  být vaší kamarádkou a znát vás osobně, pěkně mu to osolím.. Ne vážně, nezvládla bych se dívat na kamarádku, která tohle prožívá, zatímco jejímu muži všechno prochází

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:38:26
 23. avatar
  [54] Gabi [*]

  Jéžíš to je článek - ano jste "svělý pár". Ale tohle mě překvapilo "v komunismu, kdy se na rozvrácená manželství koukalo úplně jinak než dnes" - to mi nějak uniklo, že u nás byl komunismus a hlavně, že by rozvody byly problém - měli jsme a máme jednu z největších rozvodovostí na světě.

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:37:47
 24. [53] Lollitaaa [*]

  Co se týče paní Anny, věřím, že to musela mít hrooozně těžký a obdivuji ji, že to všechno ustála... Myslím, že kvůli dětem to byl správný krok a obdivuji ženy, které se zvládnout zachovat správně na úkor vlastní spokojenosti. I když těžko říct, snášet opakované nevěry myslím není třeba. Když byly děti větší, myslím, že by vám nikdo nevyčítal, kdyby jste od muže odešla. Prevít jeden. No a co, že je pozorný, no a co, že zastane všechnu práci.. to rozhodně není to jediný, o co jde..

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:35:51
 25. [52] Lollitaaa [*]

  sarume: teeda, dobrý.. že neumíš žárlit? To ti tak trochu závidím U nás je tím méně žárlivým můj partner, a navíc,já mu vlastně ani nedávám prostor k žárlení. Jen po mě někdo kouká, klidím prostor..hlavně, když je to následující případ - nesnáším chlapy, co žensku okatě nabalujou, dělají oči.. Prostě mě to přijde hrozně laciný! Jo, jejich zájem pobaví a třeba i zvedne sebevědomí, ale koho takový "svůdník", ať je sebehezčí, může klofnout? Snad tak holku na pár nocí (i když o to těmhle nejspíš stejně jde).

  superkarma: 0 03.03.2006, 12:31:01
 26. [51] Géčko [*]

  tomu taky verim...spokojeny a zamilovany clovek neveru neprovozuje

  superkarma: 0 03.03.2006, 11:59:05
 27. avatar
  [50] Markýza [*]

  Géčko: nevěra je nedostatek pozornosti od partnera -- pokud není pozorný a vstřícný k potřebám druhého, může si za nevěru sám

  superkarma: 0 03.03.2006, 11:56:01
 28. [49] Géčko [*]

  nevera je ztrata duvery a duvera je temer cely vztah...nevera je pro podvadeneho partnera zklamani tim druhy a to je mozna ta nejvetsi bolest

  superkarma: 0 03.03.2006, 11:47:47
 29. avatar
  [48] Mylady [*]

  sarume: on mi vlastní důstojnost nedal, to je fakt. A tobě by se líbilo, kdyby ti manžel byl nevěrný? V tom by sis hověla? Nevěra, to je asi tvoje životní krédo.

  superkarma: 0 03.03.2006, 11:45:37
 30. avatar
  [47] Markýza [*]

  mno - život není jen o sexu, to je jistě pravda, potíž je v tom, že jinde většinou hledáme to, co doma nemáme, nebo jen velmi poskrovnu

  superkarma: 0 03.03.2006, 11:31:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme