Čtenářka Jindriska8 prožívá Štědrý den vždy stejně a vždy je to nádherné. Tentokrát ale k jedné změně dojde, bude s nimi totiž poprvé slavit vnučka...

Takto vypadá Štědrý den u čtenářky Jindrisky8.


Přeji pěkný předvánoční čas,
každá rodina má svoje zvyky a rituály,kterých se drží a každý rok se opakují.
Tři dny před Štědrým dnem ustrojím stromeček, jsem ráda,když dělám vše v klidu. Druhý den nám přivezou dárky děti a položí  pod stromeček. Manžel chodí nakukovat, co tam v těch balíčkách může jenom být a nemůže se dočkat.
Před Štědrým dnem jedeme navštívit manželovu maminku, tam posedíme, ochutnáme její výborné plněné rohlíčky, přijde švagr se švagrovou a my s manželem už jenom posloucháme, protože se nedostaneme ke slovu. Večer doma manžel dá vařit brambory na salát a rozporcuje si kapra. Radši se mu do jeho kuchařského umění nepletu, nemá to rád! Večer si dáme svařák a díváme se na televizi.
Na Štědrý den je manžel první vzhůru, nemůže dospat a těší se, jak bude celý den vařit. Ráno začíná bramborovým salátem, na něm si dává moc záležet a musí ho být pořádná mísa. Já vařím hrachovou polévku, opékám chlebíček a myji celé dopoledne nádobí. Před polednem ještě manžel stihne udělat na tácek jednohubky, obalit kapra a přitom sleduje v televizi pohádky.

FOTOGALERIE: 7 snímků

Odpoledne jdeme na hřbitov zapálit svíčky a zavzpomínáme na ty, co už nás opustili.
Kolem páté hodiny přichází mamka a dcera, letos už u nás bude poprvé i vnučka Vandička... Zapálíme si na stole svíčky a těšíme se na večeři,protože jsme drželi celý den půst.
Po večeři nejprve umyjeme nádóbí, manžel rozsvítí stromeček, pronese malý proslov a jdeme  rozbalovat dárky. Nikdy nezapomeneme pochválit Ježiška, že na nás byl moc hodný. Před půlnocí mamku vyprovodíme domů, noční procházka nám prospěje a po návratu domů dopíjíme víno, zavzpomínáme na vánoční svátky, kdy kolem nás běhaly děti a nechtěliy do postýlek, vydržely s námi sedět pozdě do noci.
Všem žínkám přeji krásné vánoční svátky,pohodu a klídek.
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17.12.2012: Vánoční rituály

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která čtenářka získá za dnešní příspěvek slíbený dárek, totiž tekuté mýdlo AVON senses a liftingovou péčí AVON ANEW.

av1av2

Reklama