Novinky

Celostátní projekt Pestrá strava „bez zbytečné chemie“

Gastronomickou tváří celostátního projektu Pestrá strava (Strava bez zbytečné chemie) se stal přední český kuchař Jaroslav Sapík. Pan Sapík je dlouholetým zastáncem čerstvé stravy a má také zkušenost jako poradce ministra v oblasti školního stravování.

sapík

„Sám mám vnoučata a určitě mě zajímá kvalita a složení školních obědů, i to, co děti snídají nebo svačí,“ dokládá Jaroslav Sapík. Sestavil řadu ryze českých receptů na obědy pro školní jídelny, které v rámci projektu Pestrá strava jednotlivým školním jídelnám doporučujeme. Hlavními partnery projektu Je pro školní rok 2015/2016 MAKRO ČR, Ireks Enzyma, s.r.o., Jaroměřická mlékárna a.s., Asociace školních jídelen ČR a projekt CEFF Bez zbytečné chemie.

jidelan

pestře

od deti

Projekt Pestrá strava „bez zbytečné chemie“ (www.pestrastrava.cz) má nyní více než 30 výživových poradců a nutričních terapeutů, kteří s dětmi ve školách realizují projektové dny – výrobu svačin, přednáší na téma Zdravá výživa, Výběr správných potravin, apod. nebo působí v jednotlivých školách jako výživoví poradci pro děti a jejich rodiče. Jak takový projektový den vypadá, se můžete podívat ve videu.

deti

zelenina

barev e

Do projektu se zapojilo více než 50 škol a zájem je narůstající, akce se konají každý měsíc několikrát v různých koutech republiky. Děti akce milují, jídla samy připravují dle receptů, vytvářejí (kreslí) na ni reklamu (obal) a dávají jí svůj, originální název. Svačiny v rámci ochutnávek hodnotí děti i rodiče a nejchutnější z nich jsou zařazovány do nabídky kantýn a jídelen. Přidejte se i vy s vaší školou, stačí nás kontaktovat přímo z webu www.pestrastrava.cz.

   
15.03.2016 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

 1. avatar
  [5] kobližka [*]

  libuno — #4 Já s tebou souhlasím Sml22

  superkarma: 0 15.03.2016, 22:16:24
 2. [4] libuno [*]

  Jsem pro! Ale viděla jsem nedávno pana Sapíka v jistém městě. Nemám pocit, že on je ten pravý, kdo bude tuto stravu nabízet.

  Je to jen o jméně, o známosti. Jinak pan Sapík má "promiňte" zcela jistě víc kilogramů než je zdrávo. Na fotce zde uveřejněné není vidět nic, jinak má bříško větší než je zdrávo.

  Zdravá a krásná strava, bez Sapíka ani rána.

  Omlouvám se, klidně můj názor smažte.

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  superkarma: 0 15.03.2016, 21:23:42
 3. avatar
  [3] ohnivazenaMagdalena [*]

  Projekt Pestrá strava „bez zbytečné chemie“.....pestré to je, to ano-hraje to všema barvičkama a děti to zaujme. Ovšem ta chemicky vyhnaná zelenina mi v tom neštymuje. Chemie je absolutně ve všem....v pečivu, chlebu, atd.

  superkarma: 1 15.03.2016, 13:52:00
 4. avatar
  [2] kobližka [*]

  Pana Sapíka občas sleduju v TV,ale nevím,kde ke svému "věhlasu" přišel.Je to takový patla,že mu není rovno Sml68 Ten mě teda svým kuchařským umem nenadchnul.

  superkarma: 0 15.03.2016, 13:11:47
 5. [1] dadma [*]

  Fandím školám a paním kuchařkám,kteří do toho jdou, zajímá je jejich práce a chtějí podávat svým strávníkům lepší jídlo.

  superkarma: 0 15.03.2016, 13:02:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme