.

Celodenní výlety, nové vleky i bobová dráha. Dolní Morava v zimě žije

Cestování

Celodenní výlety, nové vleky i bobová dráha. Dolní Morava v zimě žije

Pokud chcete na chvíli utéct od předvánočního shonu, posaďte rodinu do auta a vydejte se na cestu ke Králickému Sněžníku. Krásná příroda leží na hranici Pardubického a Olomouckého kraje a v zimních měsících nabízí zajímavé turistické cíle.

Resort Dolní Morava

Víkend nebo aktivní týdenní dovolenou si užijete například v nedaleké rekreační oblasti Dolní Morava, kde jsou již pro lyžaře připravené vleky. Proto oprašte lyže a prkna! Tuto sobotu 13. prosince zde startuje lyžařská sezona. Nejen pro rodiny s dětmi je připravená akce s názvem Grand Opening. Můžete se těšit na otevření dvou zcela nových sjezdových tratí Slamník a Malý Slon, ale také na nový Fun park v areálu U Slona. Během celého dne bude probíhat našlapaný zábavný program a to v podobě nejrůznějších aktivit a live koncertů. Začíná se v 10.00 hodin dopoledne, kdy bude pro nejmenší lyžaře připravena rozcvička a dopolední lyžování s maskotem Mamutíkem v dětské školce. Pro dospělé je připraven měřený obří slalom a hned poté budou následovat závody na bobové dráze. Celodenní skipas pořídíte za 300 korun. Večer následuje zábava pro dospělé after párty! Více informací na www.dolnimorava.cz.

cestování

A pozor! Na webových stránkách si před odjezdem nezapomeňte zaregistrovat kartu Resort Card, se kterou si můžete například koupit online skipas se slevou bez čekání ve frontě. Tip ro vás: Vyzkoušejte skutečný lyžařský zážitek s názvem „První stopa“. Jedná se o jedinečnou akci, kdy se s malou skupinkou dalších nadšenců a instruktorem vydáte ráno jako první sjet čerstvý „manšestr“.

Bobová dráha

Není nic hezčího, než vidět rozzářené oči dětí. Radost svým ratolestem určitě uděláte jízdou na bobové dráze. A zatímco tatínci či dědečci absolvují zážitkovou jízdu s dětmi, maminky a babičky se mohou zahřívat teplým grogem a sledovat partnery s dětmi od chaty U Slona, nad kterou se bobová dráha nachází. Bobová dráha je na Dolní Moravě otevřena celoročně.

cestování

Králický Sněžník

Nejvyšší vrchol v okolí je vysoký 1424 m.n.m. Nahoře se vám naskytne jeden z nejkrásnějších výhledů z třetího nejvyššího pohoří v Čechách, při kterém zažijete báječný pocit svobody. Nahoru se dostanete například z obce Dolní Morava po žlutě vyznačené stezce, která začíná rozcestníkem Dolní Morava, BUS, konečná. Cesta vede lesem, kde se můžete kochat klidem a užívat si čerstvý vzduch. Téměř před vrcholem narazíte na kamennou sochu Slůněte, která je symbolem této hory a byla postavena v roce 1932.

cestování

Na samotném vrcholu Králického Sněžníku už vás pak čeká odměna v podobě výhledu do všech světových stran. Teple se oblečte, do batůžku si s sebou přibalte velkou svačinu, sušenku Horalku a šup nahoru! Celodenní náročnější výlet, kdy ujdete tam a zpět dohromady přes dvacet kilometrů, za to určitě stojí.

cestování

Muzeum opevnění - dělostřelecká tvrz Hůrka

Pokud nepatříte mezi nadšence pěší turistiky, nebojte se, i pro vás se zde najde zajímavý turistický cíl. Doporučuji navštívit Muzeum opevnění - dělostřelecká tvrz Hůrka, kterou najdete nedaleko Dolní Moravy. Tvrz Hůrka se nachází na výjezdu z Králík na Hanušovice, přímo u hlavní silnice. Dělostřelecká tvrz Hůrka představuje dělostřeleckou tvrz z let 1935-1938. Je tvořena pěti mohutnými objekty a rozsáhlým podzemním systémem chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. „Základní prohlídkový okruh, který vás zavede do hlavního muničního skladu nebo kasáren, ukazuje tvrz ve stavu, v jakém ji v květnu 2008 předalo ministerstvo obrany městu Králíky,“ píše se na stránkách muzea. Otevírací doba je celoročně úterý až neděle, doporučuje se ale zavolat předem. Prohlídka tvá 70 až 300 minut a je nutné se teplé obléci a vzít si pevnou obuv. Více informací na www.boudamuseum.com. Hezký zážitek!

cestování

Foto: www.sneznik.cz/Michal Kos, www.kralickysneznik.net, www.dolnimorava.cz

   
12.12.2014 - Tipy - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. [3] marti0nek@seznam.cz [*]

  Bobová dráha super, vřele doporučuji, profil bobové dráhy je na obrázku

  Dolní Moravu super a nabizí mnohé vyžití a určitě doporučuji. Byli jsme letos ubytovany http://apartman-cardovi.cz/ubytovani-dolni-morava. Krásné ubytování a ochotný přístup.

  superkarma: 0 17.06.2015, 10:34:25
 2. avatar
  [2] Deta [*]

  Na té bobové dráze jsme byli předloni v lednu nebo v únoru. Neměli jsme čepice a jen slabé rukavice, ale zato jsme si koupili permanentku na 10 jízd... Hrůůůza Sml24

  superkarma: 0 12.12.2014, 19:26:30
 3. avatar
  [1] buldok [*]

  Ta bobová dráha musí být super, hned bych jela, kdyby to nebylo tak daleko.

  superkarma: 1 12.12.2014, 07:01:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme