Bulvár

Celebrity představily grilovací sezonu 2011

Herec a moderátor Petr Rychlý se letos stal tváří otevřeného Mistrovství České republiky v grilování – Globus Grilmánie a spolu s Ivanem Vodochodským  a Petrem Kolářem dne 28. dubna na Občanské plovárně zahájili grilovací sezonu 2011

„Já a grilování, to patří k sobě. Především se musím přiznat, že všeobecně rád vařím,“ prozradil Petr Rychlý, který se k vaření dostal díky dětem. „Začalo to, když byly děti malý a já jim musel občas uvařit polívku. Pak se to od polévky dostalo postupně k hlavním jídlům a dnes i k tomu grilování. K tomu jsem se dostal díky změně bydliště. Přestěhoval jsem se totiž s rodinou za Prahu do domečku u Benešova,“ dodal Petr, který griluje zásadně na dřevěném uhlí a nejraději v kruhu rodiny. S tou už před pár dny zahájil sezónu ohníčkem a pečením buřtů.

Herec se chopil moderování celého krásného odpoledne a při té příležitosti slavnostně představil Českou asociaci grilování (Czech Barbecue Association - „CBQA“).

Ivan Vodochodský je další tváří Globus Grilmánie 2011, který se přiznal, že poprvé griloval na kovové rohožce.

Zpěvák Petr Kolář je třetí tváří Globus Grilmánie 2011 a moc rád se zapojil do představení nové asociace. „Grilování mám rád už od dětství. Rozhodně jsem velkým nadšencem především pořádného fláku masa na grilu. K tomu dobré pivko a pár dobrých přátel, co víc si přát. Když griluji, rád si všechno doma naložím sám a připravím si vše domácí. Nerad kupuji polotovary,“ přiznal zpěvák, který se vzhledem k okolnostem, které se v poslední době objevují v médiích ve spojitosti s jeho rodinou, na akci moc dlouho nezdržel.

Na akci dorazila i Gábina Partyšová se synem Kristiánem. „Dneska jsem si nemohla nechat ujít tuto slavnostní chvilku a přišla jsem s rodiči a synem. Všichni moc rádi grilujeme a jsem ráda, že vznikla asociace, která nám všem nadšencům poradí, co dělat, aby to správné grilování bylo nejen zdravé, ale i chutné.“

grilovani

To moderátorka Karla Mráčková spíše než griluje s rodinou, nejraději griluje se sousedy. „S těmi jsme si udělali krásné grilování minulý týden. Bylo to moc příjemné a konečně cítím, že se blíží léto,“ přiznala Karla, která na akci přišla se syny Nikolou, Maxmiliánem a dcerou Karlou. 

Na odpoledním dýchánku nechyběla ani Halina Pawlowská, která si masíčko a zeleninu na grilu velmi pochvalovala. „U nás griluje můj manžel, jelikož považuji tuto činnost za ryze mužskou. Nejraději mám pečenou papriku, cibuli či cuketu. Maso jinak nakládám a především panenku či ryby,“ poodhalila taje své kuchyně Halina.

Proč vznikla Česká asociace grilování?

Touha po poznání a představení amatérského či odborného „umění grilování“ přivedla k myšlence založit sdružení tohoto typu, jenž si klade za cíl podporovat všechny stejně zaměřené příznivce. Do budoucna budou představeny novinky a trendy v této gastronomické oblasti, bude testována kvalita a technické zázemí, nabídnuty nové recepty, stejně jako mnoho dalších zajímavých informací, jdoucí ruku v ruce se zdravým životním stylem. Sdružení je zároveň oprávněno udělovat licenci či záštitu k pořádaným barbecue soutěžím a přímo je i organizovat.

Asociace vznikla za účelem podpory a rozvoje nového světového životního stylu - grilování, barbecue. Sdružení je oficiálním členem Světové asociace grilování (World Barbecue Association - „WBQA“) zastupující Českou republiku.

Grilování-barbecue se stává stále oblíbenější nejen v odborných, ale i v laických kruzích. Je vnímáno již jako společenská událost s příjemnou, voňavou atmosférou, setkávání se s rodinou, přáteli či obchodními partnery, během kterého se připravují výtečné grilované speciality s nekonečnou řadou způsobů úprav.

   
29.04.2011 - Společnost - autor: Eva Dömény

Komentáře:

 1. avatar
  [8] řinka [*]

  prostě se přišli zviditelnit a zadarmo nacpat nějaký lidičky a to ještě za to dostali určitě zaplaceno,pozor nezávidím taky mám domeček slušný příjem mnohaleté celkem spokojené manželství ale tyhle lidi co si myslí,že jsou celebrity nesnášímSml31Sml31Sml31

  superkarma: 0 01.05.2011, 22:30:10
 2. avatar
  [7] denkas [*]

  kobližka — #6 On má ten srub a to rozhodně domeček není!  Taky nezávidím,je to krásnej srub ,ale nic pro mě.Já mám doopravdy domeček a sem spokojená!!Sml59

  superkarma: 0 30.04.2011, 18:25:37
 3. avatar
  [6] kobližka [*]

  denkas — #1 Jo,to sedí...každý z těch rádobycelebrit má najednou "domeček" a v podstatě mají vily jako hrom....nic proti tomu,ale ať to nenazývají "domečkem",je to trapné....a nemluví ze mě závist,taky bydlím v domě.

  1. na komentář reaguje denkas — #7
  superkarma: 0 30.04.2011, 17:21:51
 4. avatar
  [5] Gloria [*]

  Eva_Fl — #4 Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 30.04.2011, 03:57:07
 5. avatar
  [4] Eva_CZ [*]

  Vidim na fotce bandu nejakejch buranu. Kde jsou ty celebrity? Sml14

  1. na komentář reaguje Gloria — #5
  superkarma: 2 29.04.2011, 23:03:06
 6. [3] bles [*]

  Mňam, na grilováníčko už se těším. Zeleninku, masíčko, klobásky, dresinky a salátky:) - jé, na to mi zima vadí. Nakoupím zásoby masa, špekáčků, dresinků a omáček (většinou beru Hellmanns), taky něco budeme vyrábět sami - jen to chce ty správné kamarády:) - bez nich to není ono.

  superkarma: 0 29.04.2011, 20:25:43
 7. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Ten sekt, co drží v tlapkách bych si dala hned. Jinak,  pane Vodochodský, pořád čekáme, až se na té naší radnici předvedete....jak jste sliboval. Sml58

  superkarma: 0 29.04.2011, 17:11:12
 8. avatar
  [1] denkas [*]

  Petr Rychlý do "domečku" Sml16Sml16Sml16Sml16

  1. na komentář reaguje kobližka — #6
  superkarma: 0 29.04.2011, 16:15:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme