Hlavně žádný stres – to je heslo čtenářky Věrulinky, která tvrdí, že žádný rituál o Vánocích nemá, respektive má. Totiž ten k navození maximální pohody...

Pohodové svátky prožívá čtenářka Věrulinka.


Zdravím a přeji krásný den na ženě-in.

Že bych měla nějaké rituály, ne, nemám. Kapra jsem nikdy ani s dětmi nechodila vracet v Praze do Vltavy, protože vím, že kapr chcípne. Proč se toto dělá, nějak nepochopím.

Ovšem, přece jenom asi jeden rituál mám, nevím, zda se tomu dá říkat rituál.

Nesnáším, a to díky mé první tchyni, která mě toto naučila, o Štědrém dni, lítat po bytě s luxem, honem mezitím vařit, smažit, péct vánočku a podobné práce. Díky tomu, tyto kuchařinky přijdou ke Štědrovečerní večeři doslova zničené a po večeři zřejmě odpadnou únavou.

Já peču vánočky a dort 22.12, 23.12 si udělám bramborový salát, rybí polévku a obalím kapra, včetně řízků, usmažím a uložím do lednice.

Na Štědrý den ráno se dám do gala, u toho vypiju ranní kávu a připravím vše na stůl, tím myslím sváteční snídani. K obědu dělám pravidelně chlebíčky, ale ty si už ráno brzy připravím.

verulinka vanoce

A už se věnuji pouze povídání s dcerou, která přijíždí den před svátky a dáme si skleničku Cinzana a už jenom čekáme na Ježíška a koukáme na pohádky. Odpoledne jdeme k sousedům, nebo oni k nám, vlastně se střídáme každým rokem. A ač to letos připadá na sousedy, tak k nim jdeme my, protože sousedka je po operaci krčku, upadla ve městě na sněhu, tak je to na nás. Popovídáme si, dáme si panáčka slivovičky, zhodnotíme rok zpětně, popřejeme si hlavně zdravíčko a štěstíčko. Přijdeme domů, vše ohřeji a už se chystáme na Štědrovečerní večeři.

Večeře u nás probíhá podle pohádky v TV, ale většinou je to mezi 17 - 18 hodinou. Rozdáme si dárky vzájemně a užíváme krásných chvil v celodenní pohodě a klidu. První svátek nevařím, máme zásobu a druhý svátek je u nás pravidleně kachnička a letos bude z našeho chovu.

Zdraví,
Věrulinka

a přeji Vám všem milé ženy-in, včetně mužů, a milá redakce, krásné prožití svátků a hodně zdraví a štěstí do Nového roku 2013.

verulinka stromek

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17.12.2012: Vánoční rituály

  • Jaké děláte vánoční rituály?
  • Splnilo se vám někdy, co jste při vánočních rituálech vyvěstily?
  • Zažila jste při vánočním rituálu něco nezapomenutelného?

Házení obuví ke dveřím, věštění z kávové sedliny, rozkrajování jablíčka, lití olova... co ještě? Vánoční rituály jsou různé, v každém kraji i v každé rodině se dělají jiné. Zajímá mě, jaké vánoční rituály děláte vy a za jakým účelem. Popište mi je v příspěvku k tomuto tématu! Ten pošlete elektronicky nejpozději 17.12.2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek, jejíž příspěvek uveřejním, odměním pěkný dárkem, totiž tekutým mýdlem AVON senses a liftingovou péčí AVON ANEW. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

av1av2

Reklama