Domácnost

Čekají na dobroty

 

 

 

 

 

 

Mám doma králíky, čuníka, slepice a krásnou ovčačku Olinu.

Kočička chybí, protože se po zahradě nesmí pohybovat nic jiného než Olina, velký páníček, menší páníček, panička a lidi které páníčkové pustí.

Na zahradě a v jejím okolí nesnese veverku ani včelu, ty chytá a od té doby co dostala žihadlo tak je žere. Vosu také. Kočku v podstatě nepotřebujeme, protože Olina ji zcela nahradí chytí i potkana. Když ostatní zvířátka krmím, ví přesně kam půjdu první a mussí od všeho dostat kousek. Nejraději by jim všechno zblajzla. Tudíž se cpe cuketou, šrotem, krmnou řepou i dýní, delikatesa je suchý tvrdý chléb nebo rohlík. Jen ji to dát do misky to by prskala. Na lidi řve ale jen za plotem, venku je prodejná za piškotu. Když projdu kolem králíků stojí v řadách vyrovnaní jak vojáci. Čekají na dobroty. Prasátko miluje koště.Vidí koště stoupne a čeká. Říkám mu "Ivane budeme drbat", drbu a Ivan postupně klesá k zemi až na bok a slastně funí. Myslím, alespoň se to tak říká, že ho svědí sádlo. Dokonce zná hodiny. V 17 hodin řve, lomcuje vrátky a proč? No nášup koukej dávat.

Slepice to jsou taky expertky, zapískám a zavolám "holky domů". Kohout vpředu a za ním jeho harém. Jasně na žrádlo. Tak nevím jestli jsou tak chytří, nebo je to jen základní potřeba každého živého tvora. Potrava a voda. Nechci nikomu brát iluze ale proč pejsek, kočka, čuník, koza nejvíc drží když je drbeme za ušima? Myslím,že se tam pořádně nedostanou a dělá jim to dobře. To si jen namlouváme, že nás mají rádi. Ale namlouváme si to rádi a dělá nám to dobře.

 

 

 

 

 

 

J.


To je ale pěkná hromada zvířátek :) A Olina je krasavice :) Akorát by mě asi zakousla, kdybych jí vlezla na zahradu :) Haf!

redakce@zena-in.cz

   
22.09.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [5] Vera.Macík [*]

    Starost, ale i radost. A lidé, kteří mají rádi zvířata, mají určitě svůj život o mnoho radostnější a láskyplnější.

    superkarma: 0 22.09.2006, 21:08:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme