.

Čejkovické bylinkové slavnosti ve znamení 20. narozenin SONNENTORu

Cestování

Čejkovické bylinkové slavnosti ve znamení 20. narozenin SONNENTORu

Již tradičně, první zářijovou neděli v 11:00, zahájí společnost SONNENTOR, známá také pod názvem Sluneční brána, na kopci nad historickými Templářskými sklepy Čejkovické bylinkové slavnosti otevřením své sluneční brány všem zájemcům o zhlédnutí procesu výroby čajového sáčku od výkupu bylinek přes zpracování až po jejich balení. V pořadí již 3. ročník bude zároveň oslavou 20. narozenin společnosti a slavnostního otevření moderní přístavby administrativní a zpracovatelské budovy včetně integrovaného obchodu v tradičním selském stylu s téměř 700 výrobky SONNENTOR se všemi jeho letošními novinkami.

son

Všudypřítomná dobrá nálada, příjemné prostředí, milí lidé, báječné bioprodukty a zajímavý program pro děti i dospělé, přilákaly na Čejkovické bylinkové slavnosti minulý rok téměř 5000 návštěvníků. Součástí letošního bohatého programu uváděného hercem Zdeňkem Junákem budou prohlídka zpracovatelských a výrobních prostor, mini biojarmark, odborné přednášky, diskuze s pěstiteli, ochutnávky a zábavný program pro děti. Občerstvení zajistí Rebio - provozovatel vegetariánských biorestaurací v Brně. Vstupné na slavnosti a do přilehlých Templářských sklepů bude zdarma. Výtěžek z dobrovolného příspěvku do tomboly bude společnost SONNENTOR věnovat sdružení Zdravotní klaun.

Součástí svátečního odpoledne bude také slavnostní otevření nové přístavby administrativních prostor, skladového a výrobního areálu na kopci Mlaty nad Čejkovicemi, spojovacího traktu mezi oběma budovami a dále otevření zcela nové firemní prodejny, integrované v jednom z objektů. Výstavba byla kompletně provedena v roce 2012. V březnu byl slavnostně poklepán základní kámen. Úspěšné dokončení tohoto projektu umožní společnosti zcelit její provozy a umožní její další růst.

son

20 let SONNENTORu

Právě před 20 lety se Tomáš Mitáček a Johannes Gutmann setkali na jedné z prvních ekologických konferencí v ČR. Podnikatelský duch, láska k přírodě a hlavně myšlenka pěstování bez použití chemie, umělých hnojiv a jiných prostředků na ochranu rostlin, bylo to, co je navzájem spojovalo a dalo vzniknout jedné z prvních společností zabývající se výrobou bioproduktů v České republice – SONNENTORU.

Smějící se slunce, logo společnosti, které je již 20 let neodmyslitelnou součástí a ozdobou každého produktu, je se svými 24 paprsky symbolizujícími 24 hodin dne, středověkým symbolem života a světla. Pod tímto logem byly od počátku uváděny na trh bylinné čajové speciality, a postupem času také koření, káva a další produkty SONNENTOR pocházející z kontrolovaného ekologického zemědělství.

son

Darujeme úsměv se Zdravotními klauny

SONNENTOR přispívá různým charitativním organizacím a jiným dobročinným sdružením. Jedním z takových projektů je například sdružení Zdravotní klaun. Myšlenka psychické pomoci nemocným hospitalizovaným dětem je společnosti velmi blízká. Speciálně pro tento účel byl na trh uveden čaj „Klauni s červenými nosy“. Z každého prodaného balení je odvedena 1 Kč občanskému sdružení Zdravotní klaun. V průběhu slavností bude tato finanční částka předána zástupcům sdružení Zdravotní klaun. Věříme, že i díky nám a našim zákazníkům bude možno těmto nemocným dětem vykouzlit úsměv na jejich tvářích.

Projekt sociálního podnikání Přirozenou cestou

SONNENTOR je také partnerem projektu Přirozenou cestou. Přirozenou cestou je sociální firma, zaměstnávající osoby znevýhodněné na trhu práce a to zejména osoby s tělesným postižením a osoby pečující o osobu blízkou. Cílem firmy je do dvou let dosažení ziskovosti a tím nezávislosti na grantech a dotacích. Každý sociální podnik se snaží obstát v konkurenčním prostředí z finančních zdrojů, které sám vytvoří prací svých zaměstnanců, bez ohledu na jejich handicap.

Tak chutná léto se SONNENTOREM

Úspěch SONNENTORu spočívá v jeho jedinečných produktech, netradičních recepturách a vysoké kvalitě výrobků z kontrolovaného ekologického zemědělství. Každým rokem uvádí na trh několik novinek a ani letos tomu není jinak. Již nyní si můžete v bioprodejnách, zelených lékárnách, prodejnách zdravých výživ a dárkových a jiných krámcích zakoupit zcela nové čaje, vyvinuté speciálně pro horké letní dny. Osvěžte se s bylinnou čajovou směsí plnou květů Letní snoubení nebo se nechte okouzlit směsí zeleného čaje a bylinek Citronové kouzlo. A pokud jste milovníky ovocných čajů a letních bobulí je pro vás čaj Ovocná báseň jako stvořený. Od září se dále můžete těšit na další vynikající bioprodukty. Na cestu k vám jsou připraveny zbrusu nové směsi koření a další báječné biospeciality od SONNENTORU.

son

S Kořením kolem světa od SONNENTORu

V Asii, zemi tisíce vůní a barev, na vás čeká rýže, o jejíž teplou kořeněnou chuť se postaralo “Koření na rýži mistra Wonga”. Milovníci asijské kuchyně připraví tofu za pomoci „Koření na tofu paní Yoko“. Směs má svěží orientální vůni a připomíná kari. Vedle smyslných kořeněných tónů dálného východu a osvěžujících přísad mu dominuje mateřský kmín.

Lájošovo gulášové koření” vás zavede do Maďarska. Typickou chuť a oranžovou barvu indického pokrmu vykouzlí na talíři „Šántina Tandoori Masala“. Kořeněná ostrá chuť „Habešina koření Berber“ nás láká do tajuplné Afriky. Do salátů, bulguru či kuskusu přidejte „Tabouleh – koření na salát“. Na každé grilovací párty bude od nynějška marinováno s „Frankyho kořením na barbecue“. Aladinovo koření do kávy nás unese do Orientu a znovu doma se s „Kořením na kuře paní domácí“ a „Selským kořením na brambory“ můžete těšit na tradiční rodinné jídlo.

Bioprodukty od SONNENTORu v sobě kromě vybraných surovin v té nejlepší biokvalitě ukrývají spoustu ruční práce, lidské nasazení, pečlivost, energii, trpělivost a velký kus srdce všech členů rodiny SONNENTOR. Bio není pouze módním slovem, je to ohleduplnost k životnímu prostředí. Bio je způsob života spojený s šetrným zacházením s přírodními zdroji a přírodou samotnou, slibující slunečnou budoucnost příštím generacím.

son


O společnosti SONNENTOR

Společnost Sonnentor byla založena v roce 1992 Tomášem Mitáčkem a Johannem Gutmannem. Sídlem firmy se stala jižní Morava. Výchozí myšlenkou bylo uvést selské bio-speciality jako jsou bylinné čaje, ovocné pomazánky, koření, dárkové a jiné zboží na místní a mezinárodní trh pod logem smějícího se slunce. Dnes má společnost se sídlem v Čejkovicích u Hodonína 75 zaměstnanců a vyváží své produkty do více než 50 zemí po celém světě. V současné době patří k rodině SONNENTORu více než 30 biopěstitelů. Hlavní obchodní myšlenkou je zušlechťování produktů přímo na bio-farmách, dlouhodobá spolupráce, stálost a co možná největší transparentnost, která umožňuje zpětnou dohledatelnost.

   
28.08.2012 - Tipy - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [25] LudPa [*]

  Sml22

  superkarma: 0 14.03.2013, 17:49:54
 2. [24] lidicka [*]

  Tak ty slavnosti už byly nebo budou???První zářijová neděle je totiž už za námi - podle toho už slavnosti měly proběhnout.Sml80

  superkarma: 0 04.09.2012, 06:22:32
 3. [23] Jala [*]

  lacetka — #18 robertcz — #19 Díky za další info.

  A jsou někde i v Brně?

  superkarma: 0 28.08.2012, 23:42:16
 4. [22] Trefa [*]

  Trefa:pisete ze uz dvacet let se tam slavi.nikdy jsem o tom neslysela.ale je to moc daleko.co nam to chystaji pro kavu?

  superkarma: 0 28.08.2012, 19:49:43
 5. avatar
  [21] ladouch [*]

  Tyto výrobky zatím vůbec neznám, ale ráda se s nimi seznámím.Sml22Sml22

  superkarma: 0 28.08.2012, 17:42:18
 6. [20] Saritka [*]

  To vůbec neznám.Sml23

  superkarma: 0 28.08.2012, 16:11:23
 7. [19] robertcz [*]

  Jala — #17 Jala, dají se koupit ve všech zdravých výživách. Kde je nenajdete jsou supermarkety. Souvisí to s jejich filizofií. Jsou specializovaná oddělení SONNENTOR ve většině krajských měst. V Praze jsou to prodejny Country Life...Sml16

  1. na komentář reaguje Jala — #23
  superkarma: 0 28.08.2012, 16:03:01
 8. avatar
  [18] lacetka [*]

  Jala — #17 v běžných řetězcích moc nejsou, mají je biokrámky a pak různé bio eshopy, třeba Organic Time je má i o něco levnější http://www.organictime.cz/e-shop/biopotraviny/koreni.html. Slyšela jsem, že plusem produktů firmy Sonnetor je také to, že neprochází ozařováním v žádné fázi výroby.

  1. na komentář reaguje Jala — #23
  superkarma: 0 28.08.2012, 15:58:42
 9. [17] Jala [*]

  Díky za informace. Pro mě tedy nové. Budu se snažit s výrobky společnosti seznámit.

  Dají se nakoupit jen přes e-shop či i jinde?

  1. na komentář reaguje lacetka — #18
  2. na komentář reaguje robertcz — #19
  superkarma: 0 28.08.2012, 15:38:21
 10. [16] robertcz [*]

  Su čejkovják a vloni byla dědina plná. Nebylo k hnutí. A to letos máme den předem Zárážání hory - to jsou slavnosti vína...

  superkarma: 0 28.08.2012, 14:11:33
 11. [15] robertcz [*]

  Milé dámy, minulý rok k nám přišlo téměř 5000lidí:)

  superkarma: 0 28.08.2012, 14:09:14
 12. [14] Tejka [*]

  bonda — #12 Ale jo, dají, 80% výroby jde na rakouský a německý trh, tam na bio slyší daleko víc než u nás, a dál do zhruba 50 zemí celého světa. A podívejte se na stránky a do e-shopu, zdaleka to nejsou jen čaje. Co se týče stánků, tak rozhodně to nejsou ty klasické pouťové, např. u jednoho ze stánků si můžete namíchat svůj vlastní čaj apod. Chce to prostě vidět a nekritizovat něco jen podle doslechu..

  superkarma: 0 28.08.2012, 14:07:56
 13. avatar
  [13] tajnostii [*]

  Toto neznámSml23

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:59:24
 14. avatar
  [12] bonda [*]

  No já jsem slyšela, že ty slavnosti za moc nestojí, jen takovávesnická pouť s obvyklými stánky. Když se podívám na obrat téhle firmy za rok, nechce se mi věřit, že se mohou vydělat takové prachy jen za čajíčky.

  1. na komentář reaguje Tejka — #14
  superkarma: 0 28.08.2012, 13:53:36
 15. [11] magic11 [*]

  znám dobře jejich čaje Sml22Sml67

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:45:30
 16. [10] tetička25 [*]

  Na to, že už slaví dvacáté narozeniny, tak jsem o nich dosud neslyšela, tak děkuji za seznámení.

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:26:49
 17. avatar
  [9] Kytinkak [*]

  tam bych chtěla být, ta vůně všech bylinek musí být úžasná

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:18:58
 18. avatar
  [8] vmarta [*]

  tak tohle neznám

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:12:13
 19. [7] Roland [*]

  S jejich výrobky jsem se zatím nesetkala.

  superkarma: 0 28.08.2012, 13:11:04
 20. avatar
  [6] lacetka [*]

  Jejich koření a směsi kupuju často - třeba takové Provensálské se s tím "obyčejným" nedá srovnat - barvou, chutí, vůní..

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:55:51
 21. avatar
  [5] hubajda [*]

  O bylinkovych slavnostech slysim poprve vubec jsem netusila ze neco takoveho muze byt

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:49:16
 22. avatar
  [4] delfi.na [*]

  Tak z Čejkovic znám jenom víno, vůbec jsem netušila, že jsou tam i bylinkové slavnosti. Sml16

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:38:43
 23. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  O slavnostech jsem už slyšela a na výrobky se podívám.Sml22

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:15:15
 24. [2] petulka132 [*]

  Já znám její čaje zelené a bílé - moc mi chutnají 

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:09:48
 25. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16velice dobře firmu znám - má krásné voňavé ýrobky

  superkarma: 0 28.08.2012, 12:07:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme