Domácnost

Čechy nejvíce zajímá výroba chipsů, kondomů a gumových medvídků

chip

Podle sledovanosti videí pořadu „Jak se co dělá“ na internetové televizi stream.cz, českou internetovou populaci nejvíce zajímá původ a výroba chipsů, kondomů a gumových medvídků. Během několika měsíců, kdy jsou tato videa uveřejněna, každé z nich shlédlo více než 250 000 návštěvníků internetu. Z toho vyplývá jediné. Češi si rádi užívají.

Chipsy jsou jednou z nejoblíbenějších slaných pochoutek. Průměrný Čech dokáže ročně „spořádat“ až 1,1 kg chipsů. Trio nejoblíbenějších příchutí českého labužníka je horská sůl, pikantní paprika a moravská slanina. Češi jsou nazýváni národem „masožroutů“, a proto masové příchutě patří mezi velmi oblíbené. Slovo „chips“ je vyhledáváno na internetu v průměru 80x denně. Jak se vyrábějí chipsy, můžete sledovat ZDE.

První gumový medvídek se vyrobil v roce 1922 v německém Bonnu. Každý Čech sní v průměru 1,5 kg gumových medvídků ročně. Praví medvídci se vyrábějí v šesti základních barvách (červená, žlutá, zelená, bílá, růžová a oranžová). Nejoblíbenější barva medvídků je červená. Jak se vyrábějí gumoví medvídci? K vidění ZDE.

První důkazy o používání kondomu v Evropě se objevují v 16. stol., kdy Ital Gabrielle Fallopius vyrobil plátěné pouzdro. V 18. stol. rostla popularita kondomu převážně jako antikoncepčního prostředku. V té době se kondom vyráběl ze střev zvířat. V 19. stol. proslavil kondom zejména proslulý Casanova, který ho nazýval „anglický jezdecký plášť“. Hromadnou výrobu spolehlivějších a zároveň lacinějších kondomů umožnil objev vulkanizace gumy (zpracovávání surového kaučuku pomocí síry a vysoké teploty). Jak se vyrábějí kondomy, můžete vidět ZDE.

Zdroj: Tisková zpráva

   
28.07.2010 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] Garwa [*]

  Není divu, masová výroba je velmi zajímavá, spotřebují se u ní kvanta materiálu, která ve výrobnách a skladech přemísťují mostové jeřáby.

  superkarma: 0 12.05.2016, 21:48:44
 2. avatar
  [1] werunqa [*]

  miluji želatinové bonbobySml25

  superkarma: 0 07.08.2010, 14:16:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme