Zdraví

Čechům chybí Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

omega-3

Chcete mít zdravé srdce a cévy? Chcete snížit hladinu cholesterolu v krvi, který jim škodí? Pak musíte zlepšit svůj jídelníček a dodat tělu vše, co k tomu potřebuje. Jak? Máme pro vás tip.

Podle nejnovějších průzkumů se strava české populace v posledních 20 letech zlepšila. Zvýšila se konzumace zeleniny a oblíbenost těstovin. Přesto však je Česká republika na předním místě ve výskytu kardiovaskulárních chorob. Hlavní příčinou je fakt, že lidé ve vyšším produktivním věku, především muži, neomezují konzumaci masa - zvláště pak oblíbeného vepřového. V českém jídelníčku stále chybí dostatečné množství ryb a především tučných mořských ryb, které jsou zdrojem esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA).

K čemu jsou Omega-3 nenasycené mastné kyseliny?

hejno rybPro náš organismus jsou nepostradatelné. Mají velký význam pro celou škálu životních procesů v lidském těle. Uplatňují se jak v prevenci, tak léčbě dlouhé řady onemocnění. Slouží jako prevence srdečních a cévních onemocnění, rakoviny prsu a tlustého střeva. Snižuje krevní tlak a srážlivost krve. Osvědčily se proti zánětům cév, kloubů a střev, kožním onemocněním a menstruačním křečím. Mají pozitivní účinek při psychických potížích, schizofrenii a pomáhají při úpravě dyslexie u dětí.

Nejúčinnější z těchto kyselin živočišného původy jsou ty, které nesou označení EPA a DHA. Nejdůležitějšími přírodními zdroji Omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby vyskytující se v chladných vodách (losos, makrela, pstruh a tuňák). Doporučuje se jíst takové ryby alespoň dvakrát týdně. Avšak trpíte-li artritidou nebo jinými zánětlivými stavy, je nezbytné doplnit kozumaci ryb také potravinovými doplňky.

Právě Norsko na severu Evropy je proslulé nejčistším mořem a rybami, které jsou bohaté na Omega-3 nenasycené mastné kyseliny. A právě v Norsku se vyrábí doplněk stravy, který zajišťuje bohaté doplnění esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E - Triomar® KARDIO od společnosti Axellus. Axellus je expert na výrobu doplňků stravy s Omega-3 nenasycenými mastnými kyselinami. Je to společnost s více než 150letou tradicí, jejíž výrobky patří k nejkvalitnějším a nejprodávanějším v Norsku.

Triomar® KARDIO pro zdravé srdce

omega 3Nový produkt Triomar® KARDIO zajišťuje bohaté doplnění esenciálních nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E. „Tato jedinečná kombinace složek výrobku má prokazatelně pozitivní vliv na srdeční činnost a oběhový systém,“ uvádí Mgr. Dagmar Šíchová, MBA, ředitelka společnosti Axellus s.r.o.

Triomar® KARDIO jako Omega-3 expert má vysoký obsah EPA + DHA v 1 kapsli, proto stačí užívat jen 2 kapsle denně a udržovat tak cévy hladké a pružné. Triomar® KARDIO je přípravek vytvořený speciálně pro osoby, které chtějí pečovat o své srdce, chtějí snížit vysokou hladinu cholesterolu, a které nezahrnují do svého jídelníčku dostatečné množství tučných mořských ryb. K dostání bude v síti lékáren po celé České republice.

O společnosti Axellus

Společnost Axellus je součástí nadnárodního skandinávského koncernu ORKLA zabývající se především značkovými potravinami, investiční strategií a výrobou ušlechtilých kovů. Z divize značkových potravin se oddělila část zabývající se potravními doplňky a skandinávský koncern se spojil se společnostmi AMIS Medica v Polsku a České republice, dánskou společností Dansk Droge a norskou společností Möller Collett. Všechny tyto organizace byly sloučeny pod novým názvem Axellus.

V současné době má Axellus zastoupení na 9 trzích s více než 90 miliony zákazníky (Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko, Litva, Estonsko, Lotyšsko, Polsko a Česká republika). Zajišťuje export do mnoha zemí nejen v Evropě (Nizozemí, Velká Británie, Německo, Švýcarsko, Kypr), ale i do dalších zemí celého světa (USA, Egypt). Expanduje také na asijské trhy.

V České republice Axellus s.r.o. zajišťuje distribuci produktů značky Australian BodyCare®, Iberogast® a LitoZin® Forte. V současné době uvádí na trh nový norský přípravek Triomar® KARDIO – Omega-3 expert, který obsahuje jedinečnou kombinaci nenasycených mastných kyselin Omega-3 (EPA a DHA) ), kyseliny listové a vitaminů B6, B12 a E.

Více informací na www.triomar.cz.

   
15.05.2009 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] VladkaZabka [*]

  Článku bych věřila, protože ho tu psal někdo opravdu vzdělaný. Také mám Mba školu v oboru managementu a jsem velice spokojená.

  superkarma: 0 05.03.2015, 09:42:51
 2. [9] LauraTiffani [*]

  ryby máme tak 2 x týdně...snad dostačující Sml22

  superkarma: 0 26.05.2009, 08:08:58
 3. [8] HECKUL10 [*]

  měli bysme na sebe víc dbát

  superkarma: 0 26.05.2009, 06:33:12
 4. [7] dasad [*]

  Ja se teda snazim jist hodne ryb, alespon jednu tydne a do toho jeste pouzivam v kuchyni ramu idea a k salatum mame radi trochu majonezy hellmanns, ktera omega3 taky obsahuje

  superkarma: 0 16.05.2009, 09:58:14
 5. [6] FAXÍK [*]

  jsou hodně důležité pro náš organismus,všude o tom píší,něco na tom je

  superkarma: 0 16.05.2009, 08:35:44
 6. avatar
  [5] Blues [*]

  mysak — #3 Ale těstoviny jsou moderní a znějí "zdravě". Že talíř těstovin se sýrovou omáčkou je možná víc kalorický, než 4 knedlíky s UHO, to už se decentně pomíjí..

  superkarma: 0 15.05.2009, 22:31:59
 7. [4] libuno [*]

  Ale bůčku mají dost.

  superkarma: 0 15.05.2009, 19:48:19
 8. avatar
  [3] mysak [*]

  Odkdy je měřítkem zdravé stravy množství spotřebovaných těstovin? Vždyť je to jen pšeničná mouka, vejce.. To samé jako kynuté knedlíky Sml80

  1. na komentář reaguje Blues — #5
  superkarma: 0 15.05.2009, 12:19:09
 9. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  mospika — #1 Jo, ale to by musela být reklama placená Jihočeským svazem rybářů a ne triomarem:)))

  Ale máš uplnou pravdu

  superkarma: 0 15.05.2009, 11:34:48
 10. [1] mospika [*]

  Nebylo by lepší vyměnit vepřové za ty ryby než do sebe cpát pilule?

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #2
  superkarma: 0 15.05.2009, 08:33:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme