.

Catcat: Cestuju k smrti ráda

Cestování

Catcat: Cestuju k smrti ráda

Dnešní téma je pro mě jako stvořené. Cestuju k smrti ráda a docela se mi i daří cestovat. Miluju příchod na letiště, nástup do letadla, start, cestu, obsluhu, jídlo a pití v letadle a přistání. Co mi trochu vadí, je nudné čekání v mezipřistáních.

Tak nějak nevím, co je nejdál, ale byla jsem v USA, opakovaně v Austrálii a ve Vietnamu. Cesty po Evropě jsou už jen takové domácí výlety. V USA to bylo báječné, byla to má první daleká cesta a na všechno jsem koukala jak jojo. Zjistila jsem, že jsem se zamilovala do amerického Jihu, který má dosud své určité kouzlo z doby před občanskou válkou. Nadchli mně manželé (černoši) v krámku, kde když jsem se ze zvyku chtěla chopit tašky s nákupem, ani mi to nedovolili. Tašku přeci nosí muž a dáma může jen popíjet (jednalo se o obchod s alkoholem).

V Austrálii jsem se cítila pokaždé velmi příjemně a jako doma. Lidé jsou v klídku, doprava funguje, všichni se usmívají a chtějí se s vámi bavit. Služby fungují a nic není problém. Pláže jsou nekonečné a a nikde nikdo. Koalové jsou krásný plyšáčci, ale v náručí vás počůrají, protože vaše teplo je k tomu nutká asi jako miminka teplá vodička v koupeli.

Vietnam byla exotika. Všechno jinak! Ale jídlo bylo báječné, krajina hezká a davy obchodníků v Saigonu i Hanoi byly bezva. Seženete všude všechno, značky jakékoliv, velikosti jakékoliv, čím víc proužků, tím víc adidas. Lidé jsou moc milí, ale moc neovládají angličtinu a protože chtějí vyhovět, všechno vám odsouhlasí. Takže zeptat se na směr na ulici je nemožné, místo kafe dostanete čaj, místo rajčatového džusu mangový, ale všechno s úsměvem a s pozornostmi, jako je led do piva, když se vám nezdá dost vychlazené.

Ach jo, dovolené je tak málo a cest taková spousta. I ta naše na chatě, kde prostě člověk jen jde a kochá se odleskem sluníčka na rybníku a krmí kachny…

catcat

Text nebyl redakcí upraven.

Žasnu. Vydáte cestopis? :-)

Téma na dnešek: Nejdál od domova

Které místo nejdál od domova jste navštívila vy? A jaké to tam bylo? Pište nám na adresu  

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorku odměníme citrusovým sprchovým krémem Welleda, dvd Cvičení po porodu a knížkou o vaření.

   
18.01.2011 - Zahraničí - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] xxxicht [*]

  Ahojky

   Taky strasne rad cestuji.Strasne se me to líbí.Ne ale s cestovkou ale jen tak s batužkem nekam vyrazit.

   Mezi ty zajimavějsí cesty patří měsíc ve Vietnamu a Kambodži,Brazílie,Kuba,Turecko,Sýrie,Jordánsko.Potom už ta klasika Egypt,Norsko a mnoho evropskych statu tady v okolí i kousek dal

  superkarma: 0 18.01.2011, 19:17:24
 2. [1] Anai [*]

  Proti Tobě jsem břídil, já byla mimo Evropu jen v Egyptě, na Kanárech (to je vlastně taky Evropa),  Tunisu, Kubě, Thajsku, Seychelách a teď navštívím (furt nevěřím, že se tam dostanu, jako vloni a předloni, atd.) Maledivy a Srí Lanku. A to mně všichni závidí! Sml52Sml52Sml52 USA nebo snad Austrálie či N. Zéland mě neláká, bojím se, že budu muset příští rok do Polynésie ... 36 hodin nebo kolik... hrůza. Strašně se bojím lítat! Je to vždy obrovský stres, ale letím, touha někam se podívat a pobýt v luxusních hotelech je silnější, než strach, jsem trošku hazardér. Cestuju každý únor téměř na měsíc na dovolenou, pak celý rok nic.

  superkarma: 0 18.01.2011, 12:55:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme