Čtenářka Kytinkak sebekriticky přiznává, že se občas skákání do řeči nevyvaruje ani ona. A zamýšlí se nad tím, proč to lidé dělají. Děkuji Vám Kytinkok za příspěvek. Skákání do řeči opravdu neslušné je. Jsem zvědavý, zda tento jev některá z vás pojme i z pohledu psychologického. Zajímavé totiž je, že dle mého názoru nejčastěji skáčou do řeči ti, co nemají co říci…

Krásné ráno všem žen-inkám i tobě Radku. 

Tohle je opravdu velmi zajímavé téma musím říci.

Chtěla bych vyzvednout skutečnost, že pokud s někým hovořím a stane se, že si jeden druhému skáčeme do rozhovoru, dost často dojde k tomu, že zapomeneme, o čem byla původní řeč.

Vlastně přejdeme k úplně jinému tématu aniž bychom třeba chtěli. Pak se stane, že se vlastně o ničem nedomluvíme a také mnohdy dojde k nepochopení a třeba k rozepři. A to je zbytečné.

Takže se snažím nechat domluvit a pak hovořím já. Ale mám kolem sebe mnoho lidí, kteří se snaží svou myšlenku prosadit přes tu mojí.

Ale takové lidi těžko předěláte. Pozoruji, že už to prostě v sobě mají. Připadne mi, jako by měli strach, že něco nestihnou, nebo, že jim něco uteče tak hovoří a hovoří.

Když se tak zamyslím, připadne mi to docela i neslušné. Určitě by si dotyčný měl někdy uvědomit, že trochou tolerance bude celý rozhovor srozumitelný a na případné otázky bude jednoduché odpovědět. A nebude docházet k omylům.

Na toto téma je i mnoho vtipů a citátů. 

Na světě není lepší lest, než jazyk svůj na uzdě vést. 

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Téma dne je: Skákání do řeči

  • Co si myslíte o tom, když někdo někomu skáče do řeči?
  • Dělá to někdo vám?
  • Nebo jste si vědoma, že skáčete do řeči vy?
  • Opravujete historky, které vyprávějí vaši známí, a vy jste se jich zúčastnila?

Své úvahy, příběhy, historky i stížnosti směřujte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, co přispěje k tématu dne, dnes kolem 16. hodiny odměním  balíčkem Maybellin New York v hodnotě cca 500 Kč.

maybelline.jpg

Reklama