Další příspěvek, který nám poslala čtenářka Renata, má zajímavý vývoj. Děkujeme Renatě a vy si pěkně počtěte

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře.

Na téma podprsenka by mohla psát určitě každá z nás nějakou tu esej. Když si vzpomenu na svoje první patálie s prsy a tudíž i s podprsenkou, jsou pro mne dnes velmi úsměvné. Proč?

Začnu od začátku, tedy od mého poznání, že holkám ze třídy rostou prsa a mě ne. Měla jsem strašný komplex z toho, že nemám prsa ani měsíčky, že prostě nejsem žena, když ostatní dívky ve třídě (na základní škole) se už ženami stávaly.

Často jsem kvůli tomu i brečela, že chci taky prsa. Hned jak jsem měla aspoň malinkatá prsátka, uprosila jsem maminku, aby mi koupila podprsenku. :-) Pamatuji si ji dodnes. Byla to krásná nulka, látková s modrými kytičkami. Byla jsem šťastná.

Holky se mi sice ve škole při tělocviku smály, že mám podprsenku, ale prsa ne, a táta to tenkrát taky komentoval tak, že stačili vršky od sodovky spojené šňůrkou, ale já byla šťastná.

Jenže, prsa rostla dál, rostla rychleji než ostatním dívkám. Při mých 163cm a váze 50kg jsem dosáhla míry 70D, kterou jsem se "pyšnila" už v prváku na střední. Někdy mi byl zájem přitahovaný mým poprsím příjemný, někdy méně. Ale byla jsem mladá a užívala si to.

Jenže prsa rostla dál (váha ani výška ne :-) ) a já skončila u zmenšovacích podprsenek 70DD (E) a pak jsem musela kvůli košíčkům kupovat i větší obvod a ten si pak zmenšovat. To už příjemné nebylo. Nejde si pořídit komplet, když máte velká prsa a úzké boky, výběr v podprsenkách taky není, nosit denně na ramenou zátěž takových prsou není taky moc příjemné. Navíc běh nebo jiné aktivity sportovní vypadaly někdy v mém podání dost komicky (aspoň podle mě). A byť nerada, přiznám, že některé pozice při milování mi taky nebyly příjemné.

Už se mi nelíbilo, že na mě koukají muži na ulici, že kvůli mně téměř bourají (ať na kole, v autě či ti pěší), pískají na mě zedníci a tak.

Nechtěla jsem to. Navíc jsem začala mít pocit, že se se mnou muži baví právě jen kvůli těm prsům. Nakonec jsem se rozhodla, že musím prsa zmenšit. Prodělala jsem zmenšení prsou. Chirurg, který mě operoval měl strach, aby neubral moc a já naopak neměla komplex z malých prsou, tak jsem opět měla svoje "Déčka", jako na střední. Chirurg to komentoval takto: "Radili jsme se nad vámi dva a říkali jsme si, že tato velikost bude nejlepší". Sice jsem chtěla prsa ještě menší, ale chápala jsem, že se pánové dohodli. Operace příjemná není, hlavně rekonvalescence je dlouhá, protože se jedná o opravdu velký zásah, ale měla jsem radost, mohla jsem si opět dopřát komplet kalhotek s podprsenkou.

Jenže (další jenže :-) ) nejspíš to bude tím, že jsem trochu přibrala (asi 6kg během 7let po operaci) - moje prsa se nyní "pyšní" velikostí 75G. :-) Takže opět si nemohu koupit komplet a výběr v podprsenkách mám také opět chudý, nemluvě o oblečení, které si většinou musím nechat šít, protože v konfekci bych oblékla S-M, ale prsa by potřebovala L.

Nicméně musím uznat, že bych na operaci šla opět a i znovu, protože zmenšení prsou je spojené i s modelací a musím uznat, že moje prsa (až na jizvy) jsou krásná.

Další operaci plánuji, ale až po dětech. Zatím děti nemám a chirurg mě tenkrát ujišťoval, že je jen 5% pravděpodobnost, že bych po zákroku ztratila možnost kojit. Možná se vám zda bláznivé prodělat znovu operaci, která se vlastně nevydařila, ale já stále vidím přínos v tom, že mě nebudou bolet záda, ramena, že si uvidím na břicho, budu mít větší výběr v podprsenkách, oblečení a nebude každý slizoň slintat, když mě uvidí.

Toto jsou moje patálie s podprsenkami a prsy celkově. A když se mě někdo zeptá, po kom mám tak velká prsa, říkám, že jsem si je vybrečela. :-) Což mi připomíná článek v kategorii Magie - "Já chci!". Já tenkrát taky strašně chtěla. Takže pozor na přání! :-))

Renata

Váš příběh je opravdu velmi zajímavý a my vám držíme palce

Máte také podobné starosti jako Renata, nebo spíš opačné? Jste se svými ňadry spokojená, nebo byste měnila? Šla byste na plastickou operaci prsou? Napište nám také na dnenší téma. Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama