Bulvár

Část ženské krásy znamenají vlasy


Představte si, že jeden den máte vlasy krátké, nestejnoměrně rostlé, a za pár hodin jste nositelkou nádherných pevných vlasů až na zadek. Pravda, něco to stojí, ale když se to umí, výsledek stojí za to...

 

Kamila Jíchová se zabývá prodlužováním vlasů již osm let a za tu dobu jí prošla rukama hezká řádka hlav.

 

Osm let samé hlavy

„Před osmi lety to žádná legrace nebyla,“ vzpomíná paní Kamila.  
Nebyla tu tato metoda skoro vůbec známá, a tak věřili jen ti, kteří se s prodlužováním vlasů setkali v zahraničí. Mnoho žen ve výsledek nevěřilo, a také se zde vyskytovali vykukové, kteří to neuměli, a přesto chtěli vydělávat. A tak těm, kteří tehdy chtěli dělat poctivý business, opravdu nedělalo moc dobrou reklamu, když prvním zákaznicím práce, za kterou daly nemalé peníze, skutečně během pár dnů spadla,“ vypráví Kamila, která dnes má již stálou klientelu. Dokonce i zahraniční. 

Víte, ono je u nás pro zahraniční klientky opravdu stále levněji než například v Německu či jinde,“ vysvětlila.

Její práci jsem měla možnost vidět na nejserióznějším příkladu, jaký si lze vymyslet. Totiž na ní samotné. Kamila má moc hezké copánky do pasu.

Je pravda, že to ženě úplně změní vizáž. Ať už se jedná o copánky nebo o rozpuštěné vlasy, každá odchází jako někdo jiný, než kdo přišel,“ usmívá Kamila a pokračuje. „Je pravda, že to není právě levná legrace, ale potřeba si uvědomit, že částka, kterou žena zaplatí, se odvíjí od toho, co vlastně chce. Je možné nastavit vlasy až na délku jednoho metru, přičemž minimální délka vlasů, na kterých lze prameny uchytit, je 7-10 cm.“

 

Možnost vlasů na splátky v ČR zavedla právě paní Kamila!

Byla to dost nepříjemná peripetie, protože znáte to, přicházíte s něčím novým, a to je pokaždé problém,“ vzpomíná Kamila.

Napadlo mě totiž, že práce je poměrně dost drahá. Vždyť za takové vlasy, jaké jsem udělala například sobě, zaplatí zákaznice zhruba kolem 20 tisíc, a to si nemůže každý dovolit položit jen tak, jak se říká, „na prkno“. A tak mě napadlo, umožnit klientkám splátky. Musela jsem ale najít leasingovou společnost, která by do toho šla,“ vzpomíná Kamila, která tehdy brala společnosti podle telefonního seznamu a všude si ťukali na čelo. 

Říkali mi, a to jako my zaplatíme vlasy a oni je pak budou nosit? Rozesílala jsem podnikatelské záměry a obvolávala kde co jako vzteklá,“ pokračuje Kamila. Nakonec uspěla u jedné naší velké leasingové společnosti. Zavolala jsem tam a oni mi poslali nějakého agenta. Přijel tehdy za mnou domů, vyslechl si, co navrhuji, a pravil, že se do měsíce ozvou. Volali druhý den,“ vzpomíná žena. 

Domnívám se, že tohle je o lidech, buď se chytím možnosti přijít s něčím novým, nebo jsem holt zkostnatělý a lpím na tom, co je zaběhnuté. Myslím, že dnes se touto možností zabývá již více leasingovek, ale oni byli první a já vlastně taky, kdo to prosadil v ČR.“

 

Co by vás mohlo zajímat?

 

Jak dlouho taková práce vydrží, Kamilo?

Poté, co se vlasy prodlouží, je to individuální podle toho, jak rychle komu rostou, ale zpravidla je to tak 2-3 měsíce, než je potřeba je obnovit. Vlasy se pak musí sundat a posunout znovu k hlavě. Je potřeba říci, že částka výše uvedená je pouze jednorázová. Při péči o již prodloužené vlasy se platí už jen 17 Kč za pramen.

 

Jak dlouho lze mít prosloužené vlasy celkově?
Zhruba osm let.

 

Existuje situace, kdy vlasy prodloužit nelze?

Pouze tehdy, jsou-li opravdu tak, ale tak řídké, že by se práce nedala překrýt vlastními vlasy.

 

Jak dlouho vaše práce trvá?

Je to od toho, co se dělá, ale kompletní prodloužení dělám zákaznici zhruba dvě hodiny.

 

Dělí se vlasy na nějaké typy?

Ano, vlasy jsou to „živé“,  tedy opravdové, a dělí se na asijské, evropské, indické a kazašské. Všechny tyto typy se dají sehnat u nás.

 

Jaký je v nich rozdíl?

Rozdíl je velký. Řeknu vám to z pohledu zákaznice z Evropy.

Asijské vlasy jsou silné, tvrdé a nepoddajné. Nedoporučuje se je ani barvit, protože to není pěkné, a točit také nejdou. Pro Evropskou klientku jsou, ač jsou nejlevnější, také naprosto nevhodné, protože výsledek vypadá nepřirozeně a navíc s nimi klientka vůbec nic neudělá. Když je natočí, za chvíli je to pryč. Když je obarví, zničí se.

Indické vlasy jsou už lepší, ale přece jen to je prostě poznat, nehledě na to, že kvalita je také nižší. Cena je přiměřená právě kvalitě.

Vlasy kazašské jsou takové tvrdší evropské a jsou trochu levnější.

Nejvhodnější pro Evropanky jsou pochopitelně vlasy evropské. Tady je nutné říci, že jsou skutečně nejdražší, ale jestli už má člověk zaplatit nemalé peníze, bylo by asi dobré zaplatit za kvalitu a u vlasů dvojnásob. Vždyť by bylo hloupé mít na hlavě sice něco, na čem jsem ušetřila, ale není to ono. Dát Evropance asijské vlasy by bylo stejné jako si vzít k letním šatům pletené rukavice. Prostě je vidět, že to k sobě nejde.

 

Chci překvapit přítele

Zákaznice Andrea přišla pro pořádnou hřívu. Její původní vlasy byly asi k ramenům. Ráda bych překvapila přítele, protože se mu dlouhé vlasy líbí a já nemám trpělivost čekat, až mi narostou,“ řekla paní Andrea, kterou jsem zastihla u Kamily na kadeřnickém křesle. Má odtud vlasy moje kamarádka a vypadá skutečně jako princezna,“ pokračuje . A tak jsem šla také sem. Využila jsem možnost splátek, i když valnou část sumy pokládám. Přítelkyně platila hotově," dodala. „Jsem hrozně zvědavá, jak mi to bude sluše a také co tomu řekne přítel. Asi neuvěří, směje se Andrea závěrem…

 

Jak to Andree slušelo před a pak se můžete podívat. Co tomu ovšem řekl přítel, vám opravdu zprostředkovat nešlo…

 

 

 

 

 

 

Přemýšlela jste někdy o této službě? Myslíte, že by vám dlouhé vlasy nebo copánky slušely? Souhlasíte, že žena začne stárnout tehdy, když jí přestane záležet na tom, zda je přitažlivá?

 

 

   
18.07.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [42] jiti [*]

  Nechala bych si to s vlasama udělat. Až budu mít zbytečné peníze.

  superkarma: 0 21.07.2008, 13:19:42
 2. avatar
  [41] Petunie [*]

  átéčko: tak to jsem asi ve svém věku dost exot, na pohodlné boty nedám dopustit už teď .

  superkarma: 0 21.07.2008, 12:54:34
 3. avatar
  [40] cherinka [*]

  Julianna: Mám umělé a prodloužené nehty, protože moje holt nic nevydrží. A doma dělám úplně všechno - v kuchyni i vytírám podlahu - mimochodem mopem, takže nehtům to nevadí a ani té podlaze. Vlasy mám svoje a mám jich až moc.

  superkarma: 0 21.07.2008, 00:03:33
 4. avatar
  [39] Julianna [*]

  7kraska: souhlas, taky říkám tak 3-5 cm a je z toho tak 8-10, taky můj cíl, prodloužené vlasy někomu celkem sluší, ale mě se to moc nelíbí, stejně nemusím prodloužené nehty, nevím, jak ty ženský pracují v kuchyni, nebo vytírají podlahy? A smažka v solárku - brrrrrrrrrrrrr

  superkarma: 0 20.07.2008, 22:46:51
 5. avatar
  [38] Aktij [*]

  Uáá, přestala jsem chodit ke kadeřnici, která si k 40. narozeninám nechala prodloužit vlasy. S jejími 90 kg vypadala jak utahaná cigánská kojná . A stále mě přesvědčovala, že bych do toho měla jít, že je to super

  superkarma: 0 20.07.2008, 19:31:42
 6. avatar
  [37] átéčko [*]

  Jo mají to kamarádky, ale já to nechci. Vadí mi ty "uzlíky". Ale vypadá to hezky.
  S tou poslední větou souhlasím!!100%
  A ještě znám jeden příznak stárnutí....ten mám já. Pohodlné boty

  superkarma: 0 20.07.2008, 10:49:35
 7. [36] 7kraska [*]

  Mne se to nelibi. Je to neprirozeny. A vadilo by mi, kdybych se nemohla rozcesat.

  Ja reknu kazdy kadernici, ze chci jen zastrihnout konecky o 1 cm, urcite ne vic...a skoncim ostrihana o 5 cm, coz je mym cilem.

  superkarma: 0 19.07.2008, 15:33:29
 8. avatar
  [35] Radka27 [*]

  Já mám svých vlasů dost a dost, že musím nechávat prostříhávat a sestříhávat abych vůbec unesla hlavu. A i tak jich mám na hlavě pořád hodně a skoro do pasu.
  V případě nějaké katastrofy bych si nechala klidně krátké a rychle by to zase dorostlo, takže prodloužení asi né. Copánky se mi líbí maximálně na černoškách nebo hodně tmavých typech. Hodmně mě ale zajímá, kolik třeba stálo konkrétní prodloužení na obrázcích.

  superkarma: 0 18.07.2008, 20:21:36
 9. avatar
  [34] MEK [*]

  už jsem měla dlouhých vlasů plné zuby,tak jsem se nechala ostříhat a nemůžu si to vynachválit

  superkarma: 0 18.07.2008, 17:01:25
 10. avatar
  [33] *Kotě* [*]

  Tak já jsem si včera dobrovolně nechala zkrátit vlasy skorem o 15 cm a vůbec mě to netrápí Teď už jsou jenom pod lopatky, ale jelikož mi rostou vlasy jak šus, předpokládám, že max. do půl roku to mám zase zpátky

  superkarma: 0 18.07.2008, 16:39:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] Meander [*]

  carrom: Chápu. Já byla nadšená svou novou kadeřnicí, dokud nezačala chtít víc peněz na míň muziky. Přeloženo - je strašně drahá a ostříhala mě mizerně. Nevím, co se jí stalo. Od té doby se stříhám sama

  superkarma: 0 18.07.2008, 16:00:46
 2. avatar
  [31] verlit [*]

  Neznáte něco pro zpomalení růstu vlasů? Bez legrace. Rostou mi hrozně rychle, díky tomu sice můžu klidně experimentovat se setřihem, protože vím, že mi vydrží maximálně tři neděle, ale zase na druhou stranu mi bohužel vydrží jen tři neděle

  superkarma: 0 18.07.2008, 15:52:54
 3. avatar
  [30] shb [*]

  carrom: upřímnou soustrast

  superkarma: 0 18.07.2008, 15:26:42
 4. avatar
  [29] carrom [*]

  meander: moje řeč bohužel jsem na tom teď jako shb, málem jsem brečela, když jsem se po tom drastickým zákroku viděla v zrcadle a ta cena byla taky na teď se na sebe budu půl roku mračit, než budou ty vlasy jako předtím

  superkarma: 0 18.07.2008, 15:23:34
 5. [28] mindulinka [*]

  Už 4 roky chodím k jedné kadeřnici s jsem s ní spokojená. Zrovna si nechávám zase růst delší vlasy - u mě je to otázka 2 let.

  superkarma: 0 18.07.2008, 15:00:59
 6. avatar
  [27] Canadian [*]

  Nemam rada dlouhe vlasy. Bohuzel mam talent narazit si chlapa co semnou pak o tohle urputne bojuje

  superkarma: 0 18.07.2008, 14:40:23
 7. avatar
  [26] tyrkys [*]

  Meander: Mně taky . I proto jsem zněnila kadeřnici - u nich nehty i nalepovací vlasy všichni milujou. Jo a ještě solárko až na gril .

  superkarma: 0 18.07.2008, 14:27:33
 8. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Hehehe, vlasy. Až zas přijde řeč na frekvenci mytí vlasů, tak mi dejte vědět, napíšu něco, z čeho bude mít Eva_Fl kopřivku týden

  superkarma: 0 18.07.2008, 14:03:02
 9. avatar
  [24] Meander [*]

  Mně to nastavování vlasů přijde jako stejná úchylárna jako zlaté zuby, umělé nehty a nalepovací řasy

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:54:47
 10. avatar
  [23] verlit [*]

  Kdysi jsem taky nosila vlasy do pasu (už si to ani nedovedu představit, jen to příšerné ranní rozčesávání v době, kdy nebyly kondicionéry a podobné vychytávky), hlavní důvod bylo to, že jsem nenáviděla kadeřnice To blaho, když jsem pak jednou nakráčela a poručila ostříhat to všechno nakrátko. Ách, blaho.

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:45:49
 11. avatar
  [22] mysak [*]

  verlit: já zas chci jen konečky, ale jak vidí kadeřnice vlasy do pasu, je to vždycky aspnoň 10 cm. Tak chodím jednou za rok a je to. Ale posledně jsem byla u šikovné holky, udělala mi pěkný melír, vypadá to přirozeně, spíš jako od sluníčka, žádná zebra. Musím se k ní zas objednat.

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:37:00
 12. avatar
  [21] Dante Alighieri [*]

  Nechcete kontakt na mou kadeřnici?

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:20:56
 13. avatar
  [20] verlit [*]

  Ježiš, já vám závidím!!! Celé roky chodím k nejrůznějším kadeřnicím a požaduji ostříhat NAKRÁTKO. Celé roky mě to opižlají maximálně o centimetr.

  Stejně tak pokaždé u kadeřnice na obligátní dotaz: "Tak jakpak to chcete", odpovídám "Je mi to jedno, udělejte to čistě podle sebe, ale HODNĚ to zkraťte." Člověk by čekal, že ty husy budou mít radost, že jim do toho někdo nekecá.
  Ne. To je pořád: "A chcete to u uší vystříhat nebo ne." Já: "To je jedno!" "A co vzadu, jak to chcete?" Já: "To je JEDNO!!" "A budete chtít pěšinku?" Já: "Sakra, říkám, že TO JE JEDNO!!!"
  A přitom to jsou různá kadeřnictví, nechápu, v čem je takový problém.

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:19:27
 14. avatar
  [19] Dante Alighieri [*]

  Naštěstí mam kadeřnici takovou, která ustřihne přesně tolik, kolik se řekne a hledala jsem jí 10 let (je mi 22)!

  superkarma: 0 18.07.2008, 13:07:33
 15. avatar
  [18] kareta [*]

  Ch.Z. Kochanská: já se jich bojím

  superkarma: 0 18.07.2008, 12:59:35
 16. avatar
  [17] Ch.Z. Kochanská [*]

  kareta: Když mé kadeřnici řeknu zkrátit o centimetr, zkrátí o centimetr.

  superkarma: 0 18.07.2008, 12:57:39
 17. avatar
  [16] ToraToraTora [*]

  Nemyslím, že by hříva něco změnila, to je v hlavě a ne na hlavě. navíc neznám moc paní v letech, kterým by slušelo háro po zadek. Každé vlasy mohou zdobit, pokud si najdou ten správný sestřih hodící se k typu obličeje a osobnosti. Na téma dementní kadeřnice bych mohla psát romány, napředposledy jsem řekla mikádo a vypadala jsem jak Ester Janečková...

  superkarma: 0 18.07.2008, 12:45:48
 18. [15] maajaa65 [*]

  Já taky chtěla v dubnu trochu kratší střih, výsledek byl ala Dagmar Pecková . Uvažovala jsem,jestli mám nosit kšilkovku nebo muslimský šátek....nakonec jsem si já i okolí zvykli a teď, když mi vlasy porostly, přemýšlím, jestli to mám ještě zopáknout....

  superkarma: 0 18.07.2008, 12:16:10
 19. avatar
  [14] spokojena [*]

  gentiana: hmmmm - Jak Tě tak čtu, vybavuji si nerudnýho, fousatýho chlapa....

  superkarma: 0 18.07.2008, 11:20:59
 20. avatar
  [13] kareta [*]

  kadeřnice vůbec rády stříhají..přestala jsem k nim chodit a zastřihuju se sama

  superkarma: 0 18.07.2008, 11:14:05
 21. avatar
  [12] shb [*]

  Manx: jak jsem to odklepla tak mi tam skočil tvůj příspěvek 9- jojo tak tak....

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:43:51
 22. avatar
  [11] Heduš [*]

  Nedali sem zrovna moc přirozený příklad, ale znám holky, které to mají a perfektně jim to sedí a žádný problém. Dokonce to má i jedna padesátnice a přes ně má prostříhané ty svoje a je to bomba. Takže, proč ne?! Hlavně, když to psychicky člověka podpoří. Sundat se to dá vždycky.

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:43:20
 23. avatar
  [10] shb [*]

  Manx: ty jo nápodobně! naposledy jsem šla asi před 2 měsíci že chci trošku sestříhnout a zastříhnot- max 5 cm, když jsem viděla (nebo spíš mžourala - stříhám se bez brýlí :o( )jak ustříhla pramen asi 20 cm tak jsem začala protestovat jestli mi vůbec ještě aspoň půjdou dát vlasy do culíku- a pani na mně jo tak jo jestli chcete to jsem myslela že mně omejou tak teď vesele čekám až mi dorostou..... ještě tak půl roku

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:42:42
 24. avatar
  [8] kareta [*]

  Manx: doufám že jsi nezaplatila

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:33:00
 25. [6] gentiana [*]

  (1) Ano, přemýšlela. Že je to další masážní prostředek, který ženským vnucuje, že musí vypadat jako barbíny stůj co stůj a to hned a to i kdyby na chleba nebylo.
  (2) Neslušely by. Sluší.
  (3) Mně nesmírně záleží na tom, abych nepřitahovala vůbec nikoho. Proto se urputně snažím nebýt sexy, nebýt přitažlivá a i jinak nevypadat jako barbína. Staře si nepřipadám.

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:20:35
 26. avatar
  [5] shb [*]

  Vlasy považuju za nejdůležitější...ale tohle bych si asi nedala- ale nemůžu objektivně posoudit páč mám naštěstí skvělý vlasy, možná kdybych plešatěla...
  a k anketce asi jo, myslím že když o sebe přetane dbát tak rezignuje...i když taky mívám nálady že někdy 20x přehrabu šatník než něco vyberu a třeba jinej den na to kašlu a vezmu co mi první padne do ruky protože třeba namám náladu nebo sílu...

  superkarma: 0 18.07.2008, 10:14:37
 27. avatar
  [4] Sirikit [*]

  Nevím, jestli bych si nechala dát cizí vlasy na hlavu. Kromě toho, dřív jsem nosila dlouhé po pás, před pár lety jsem je nechala ostříhat, neb se mi nelíbí letité babice s dlouhými šedivými myšími ocásky, prostě dlouhé vlasy v mém věku už neee. Nosím krátký sestřih, ale vlasy rostou, potvory, hodně rychle, takže měsíc co měsíc to chce kadeřnici, aby ostříhala a dobarvila, když nechci být šedivěnka obecná

  superkarma: 0 18.07.2008, 09:51:17
 28. avatar
  [3] medovniicek [*]

  Kassy:Taky jsem si říkala,že mít cizí vlasy na hlavě,tak asi bych měla blbý pocit .Pak jsem se toho vzdala,určitě úprava nebude taky jednoduchá,člověk by se bál,aby mu nějaký pramen někde neupadl.Dokud není ženská plešatá,tak je to myslím zbytečný za to vyhazovat peníze

  superkarma: 0 18.07.2008, 09:39:33
 29. avatar
  [2] Kassy [*]

  Tak do toho bych nešla. Dlouhé vlasy mám, před třemi lety jsem musela přečkat takovéto příšerné období, kdy nejsou ani krátké ani dlouhé a nedá se s nimi nic udělat, ale vydržela jsem to, odolala jsem pokušení opět ostříhat a teď jsem spokojená. Proč bych si měla dávat na hlavu cizí vlasy, když mám vlastní a podle kadeřnic i docela kvalitní? To je zase jenom ukázka toho, jak jsou dneska lidi zvyklí dostat všechno okamžitě, jak si zamanou ("já nemám trpělivost čekat, až mi narostou")

  superkarma: 0 18.07.2008, 09:24:45
 30. avatar
  [1] medovniicek [*]

  Vždycky jsem měla dlouhé vlasy po porodu jsem je zkrátila a ted je mám po lopatky,víc mi,už nevyrostou.Přemýšlela jsem,že bych si je nechala prodloužit,ale mám strach,že mi to bude odpadávat .

  superkarma: 0 18.07.2008, 08:25:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme