Asi už tušíte, jakého souhvězdí je nick čtenářky Casspy zkratkou. Více si ale přečtěte přímo od ní...

Jsou lidé, kteří rádi pozorují hvězdy, čtenářka Casspy patří mezi ně...


„Kasiopea byla manželka etiopského krále Kéfea. S manželem měli dceru Andromedu, která si později vzala Persea. Všichni čtyři se dostali jako souhvězdí na oblohu. Kassiopeia byla velmi krásná a pyšnila se, že její krása předčí i vodní nymfy Néreidy. Její počínání rozhněvalo boha moře Poseidóna (protože jeho manželka byla také Néreida) tak, že poslal mořskou příšeru na království Cefea. Podle rad věštců byl jediný způsob jak zachránit říši nechat Andromedu na pospas příšeře. Ale statečný Perseus po dlouhých bojích s ukrutnou příšerou Andromedu vysvobodil a oženil se s ní. Po smrti Kasiopea dostala přezdívku hvězdná etiopská královna. Její nepřítelkyně Néreidy dosáhly alespoň toho, že je Kasiopea blízko pólu a musí trávit polovinu noci hlavou dolů, aby se odnaučila vychloubačnosti.“

casspy

Casspy = Cassiopeia, tak to jsem já:o) S tímto nickem jsem spojená již pár let. Jelikož Cassiopeia již byla zabraná, zvolila jsem zkratku.. :o)
A proč Cassiopeia, tudíž Casspy? S příběhem viz výše se mírně ztotožňuji (občas bych potřebovala dát pěkně za vyučenou:o)), ale není to to hlavní. 
Cassiopeia.. dvojité véčko na noční obloze.. Jak já miluju hvězdy.. (zrovna předevčírem jedna krásná přede mnou „spadla“ a když počasí dovolí není večer kdybych se na Cassinku nepodívala).. Nicméně o co hlavně jde? Jde o dvojité V čili W.. Z jednoduchých V vznikne W, je to jako jakési spojení.. Jedno bez druhého by nebylo „nic“. Skoro jako symbolika dvou lidí. Protože jak se říká ve dvou se to lépe táhne.. Winner.. ::o)
Když wéčko otočíme, může nám připomenout korunku, symbol výhry, výhry nad životem, nad sebou sámým.. 
Dále pod otočeným W můžeme vidět  písmenko M, M jako My.. Ne já, ne ty, ale my.. všechno se točí kolem nás a spousta věcí je jenom na nás, ale s někým po boku, je svět hned lepší :o) 
Takže asi proto Casspy.. Na závěr bych tedy chtěla říct, že doufám, že máte vedle sebe své druhé V a pokud ne, tak vám to Véčko co nejdříve přeji.. A také přeji, aby jste/ jsme byli stejně „Wyjímečný“ jako je právě pro mne Cassiopeia:o)
(s)mějte se krásné
Casspy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama