Magie

Čaroit je tajemný kámen, vhodný pro domácí oltář

Snad každý z nás se někdy v životě obrací k nějaké vyšší moci s prosbou o pomoc. Je mezi námi i mnoho takových, kteří se věnují uctívání nějakého božstva. Není úplně důležité, jestli ta „naše“ vyšší síla má jméno Budha, Višna, nebo Ježíš.

Podstatné je, že máme víru, která nás mnohdy dokáže podržet nad vodou, když kolem létají blesky a přes nás se valí jedna obří vlna za druhou. Pro takové účely je dobré mít ve svém obydlí posvátný prostor, kde si můžeme třeba i jen v tichosti posedět a pohroužit se na pár chvil do sebe. Základem takového prostoru je malý stolek - domácí oltář, který by měl stát na severní straně pokoje. Ideální je, aby jej pokrýval bílý ubrus. Na něm budou zastoupeny artefakty zastupující jak ženský princip, tak i mužský. Mohou to být buďto nějaké sošky, nebo i přírodniny, které jsou vám milé.

Čtěte také:

Já sama si vytvářím malý oltář vždy jednou za čas a vkládám do něj pokaždé něco jiného. Jednou jsou to papírové květy, svíčky, kamínky v různých tvarech, jindy jsou to listy, větvičky, šišky, vždy doplněné malými figurkami zvířat (zvláště lesní zvířata). Svíčky jsou také důležité, při výběru barev jednejte spíše intuitivně, dost možná, že se barvy budou měnit podle momentální potřeby vaší duše. Nechte se vést pocitem... Podle rady zasvěcenců by se před svíčky měl položit talířek se solí a miska s vodou. Vedle nich pak podnos s chlebem nebo koláči a nějaké víno v otevřené láhvi nebo ve sklenici (jako dary domácímu božstvu), někteří lidé trvají i na tom, že na oltáři nesmí chybět hliněný nebo měděný pentagram. Také by neměl chybět obřadní nůž, kterému se říká také  athame (tento nůž by neměl být používán na nic jiného). Ve velké oblibě esotericky laděných lidí jsou i polodrahokamy, mají zvláštní moc a působí krásně.

Jaké polodrahokamy by na oltář použila Martina Václavková? Milovnice a sběratelka těchto magických pomůcek.

„Jsem ráda, že se ptáš jaké polodrahokamy. Proč? Protože zvolit jen jeden bych asi nedokázala. I tak je tato otázka obtížně zodpověditelná. Záleží, zda bych takové místo - „oltář“ měla jen pro sebe, pro někoho známého, nebo bych měla doporučit polodrahokamy pro nekonkrétní osobu. Pokud by to byl oltář spíš obecný, tak by tam dle mého mínění neměl chybět křišťál nebo záhněda ideálně ve formě krystalu či drůzy jako zástupce očistných minerálů. Pak bych tam položila nějaký druh, který by vás dobíjel potřebnou energií. Byl by to kámen, který je vám blízký. Takový kámen si vás sám vybere. Poznáte to, osloví vás, přitahuje vás. Nejde o to, jaký je na pohled, jde o jeho celkovou sílu. S takovým kamenem jste naladěni na stejnou vlnu. Někdo takový „dopingový“ kámen má jeden, někdo jich má více.

Pokud bych volila pro sebe, bylo by tam samozřejmě kamenů více. Já raději volím záhnědu a hematit. Jako dobíjecí, energizující minerály pro sebe na první místo stavím určitě karneol. Miluji jeho skrytou ohnivou sílu. Vedle karneolu nesmí chybět sytě zelený malachit, zelenkavý prehnit a v neposlední řadě úchvatný čaroit.

Jestli i já mám takové místo ve svém domově? Ano, mám. Není na něm sice bílý ubrus, jsou tam však mé oblíbené kameny, svíčky v kamenných svícnech a je tam i soška zvířete - posvátného čínského draka.“

Na závěr ještě pár řádků o čaroitu.

čaroit

Čaroit je tajemný kámen, který byl objeven sice již ve čtyřicátých létech ruskými geology, avšak poprvé popsán byl až Američany o 35 let později, kdy byl poprvé vyvážen na americký trh. Proč tomu tam bylo? I když je čaroit charakteristický svou levandulovou barvou s bílým, černým a hnědým žíháním a jeho sytá barva je vskutku nevšední, protože není průhledný, byl zpočátku odborníky podceněn a ignorován. 

Zájem vzrostl až okolo roku 1978, kdy po důkladném průzkumu bylo zjištěno, že čaroit je unikátní drahokam nejen zbarvením, které způsobuje vysoký obsah manganu, ale i strukturou, leskem a složením podobně jako například jadeit. Obsahuje celkem na 40 vzácných stopových prvků a minerálů, z nichž některé byly do té doby dokonce ještě neznámé. Proč čaroit náleží k nejvzácnějším kamenům světa? Jediným nalezištěm na světě je totiž malé vytěžené ložisko v povodí řeky Čary patří pod oblast Jakutsko (Yakutsk), čili oficiálně – Sasha republik. Těžba je zde v současnosti ukončena a nová surovina nebude - proto cena dramaticky narůstá se snižující se nabídkou na světovém i ruském trhu.

Čaroit je velmi silný kámen využívaný pro překonávání strachu a samoty. Prostřednictvím čaroitu se můžete telepaticky spojit s blízkými, kteří bydlí daleko. Čaroit rozvíjí empatii a emocionální inteligenci.

   
30.10.2013 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] danulikj [*]

  S kameny se kamarádím, ale tento ještě nemám. Mrknu po něm.

  superkarma: 0 03.11.2013, 14:54:29
 2. [11] opickajura [*]

  kameny jsou taky nějaký zázrak přírody.je to nádhera

  superkarma: 0 01.11.2013, 16:48:35
 3. avatar
  [10] jarmil22 [*]

  To není moje káva

  superkarma: 0 30.10.2013, 19:17:21
 4. [9] Verina [*]

  ToraToraTora — #3 Sml59Sml30

  superkarma: 0 30.10.2013, 15:15:20
 5. avatar
  [8] mmysulka [*]

  někdy by se mě něco podobného také hodilo. Třeba v současných dnech bych potřebovala trochu štěstíčka Sml79

  superkarma: 0 30.10.2013, 15:04:45
 6. [7] Lida 1 [*]

  Zatím jej nepotřebuji

  superkarma: 0 30.10.2013, 09:37:37
 7. avatar
  [6] pájinek [*]

  pár jich doma také mám

  superkarma: 0 30.10.2013, 09:37:16
 8. avatar
  [5] aknalb6677 [*]

  na kemeny jsem ulítlá

  superkarma: 0 30.10.2013, 09:11:11
 9. avatar
  [4] gerda [*]

  všechny kameny jsou dobré, jen ne ty ledvinové!!Sml57Sml15Sml30

  superkarma: 0 30.10.2013, 09:04:12
 10. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Mám místo, kde sï mohu posedět, pohroužit se do sebe aulevit si.....dokonce tam mohu i spláchnout a počíst

  1. na komentář reaguje Verina — #9
  superkarma: 0 30.10.2013, 09:01:32
 11. [2] Pavla_b [*]

  Kámen je krásný.Sml22

  Domácí oltář nemám a tvořit nehodlám.

  superkarma: 0 30.10.2013, 08:47:53
 12. [1] lidicka [*]

  Těmto věcem nevěřímSml23Sml30

  superkarma: 0 30.10.2013, 06:15:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme