Bulvár

Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku? Hnědou!

Copak asi může být hnědé? To se dočtete ve vtipném příspěvku od čtenářky s nickem Zdeničkaa, za který moc děkujeme.

Dobrý den milá redakce, posílám Vám svůj příběh, na který jsem si po letech zase vzpomněla... Uznejte sami, zapomenout příliš dobře nejde:)

Čáp ztratil čepičku jakou měla barvičku?

Tento vcelku humorný příběh se stal při hře u mé maminky na zahradě. Máme dvě dcerky, když bylo té starší asi 6 let, jeli jsme k babičce na zahrádku a pozvali také své přátelé a známé. Mají děti ve stejném věku jako my. Děti pobíhaly po zahradě, vymýšlely nejrůznější hříčky a blbůstky - a jak to u nás dospělých bývá, grilovali jsme, klábosili, nalívali se zlatavým mokem a bylo nám opravdu fajn.

Když se děti začínaly nudit, šla jsem je zabavit hrou - Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku... Tuto hru jistě znáte. Odříkává se říkanka a na konci se zvolí jedna barva, všechny děti se musí dotknout předmětu nebo věci, která je v dané barvě (alespoň taková byla naše pravidla). Takže tedy: ,,Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?" , křičeli jsme všichni sborově. „Červenou!" Někdo se chytil naší červené Felicie, někdo trička kamaráda. A znovu: ,,Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?" „Zelenou!" - všichni se najednou váleli po trávě, někdo se chytil lístků na stromě a dvě děti mi přistály na zelených kalhotách.

Hra šla pořád stále dál, sousedovic pejsek nám pobíhal kolem nohou a zřejmě se bavil naší hloupostí. A další kolo: ,, Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?" „HNĚDOU" ! Události dostaly spád. Jedno dítě se sápalo po hnědém jezevčíkovi od sousedů, který uháněl a vrtěl ocasem. Další dítě ohmatalo špekáčky na stole. A moje dcerka, přistála rovnou v trávě. Přišla jsem za ní, pohladila ji po vlasech a snažila se jí uchlácholit.

„To nevadí, spletla sis barvičku, neříkala jsem zelená, ale hnědá víš? Neboj, dáme ještě jednou kolo a určitě vyhraješ!" Dcerka se na mě ublíženě podívala a téměř vzdorovitě trhla zaťatou pěstí směrem k mému obličeji. Hm, až pak jsem pochopila. Ucítila jsem nevábný závan a bylo mi všechno jasné.

A jak bych svůj příspěvek ukončila? Snad citací z jednoho nesmrtelného filmu: „Beztak tam má hovno!" No fakt ho tam měla:D A vyhrála... Čáp měl tedy pěkně barevnou a smradlavou čepičku...

Pěkný barevný den přeje Zdeničkaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moc hezká příhoda. Zřejmě to byl kousek od hnědého jezevčíka.

Máte také nějakou příhodu na dnešní téma, milé ženy-in? Napište nám něco o svých dojmech z barev. O své oblíbené barvě, nebo o barvách, které ve vás vyvolávají nějaké vzpomínky.

redakce@zena-in.cz

 

   
08.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Irad [*]

  Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 08.06.2010, 18:49:35
 2. avatar
  [4] mio [*]

  Sml52Sml52 ponaučení pro příště, hnědou barvičku vynechat..

  superkarma: 0 08.06.2010, 13:22:51
 3. avatar
  [3] delfi.na [*]

  Sml52 je vidět, že i maminka se umí splést, ale dítko neeee .. úplně ji vidím, jak trucovitě si stojí za svým hezkým hnědým pokladem  

  superkarma: 0 08.06.2010, 13:03:13
 4. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Ty děti udělají pro výhru fakt cokoliv Sml52

  superkarma: 0 08.06.2010, 12:15:30
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml30už v třetině článku jsem tušila, jen ne to že to odnesla tvá dcera.

  A připomnělas mi film "Podivné dědictví"Sml16

  superkarma: 0 08.06.2010, 12:05:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme