Magie

Čaj z podbělu pro závistivou sousedku

podbel

Až opadne všechen sníh a jaro konečně převezme vládu, odváží se i podběl vystrčit své žlutě zářící kvítky. Znáte jeho magické účinky? Pokud máte doma žárlícího partnera nebo žijete vedle závistivé sousedky, co jim nabídnout čaj z květů a listů podbělu?

O jeho léčivé síle se přesvědčil i Wolf-Dieter Storl, autor knihy Mé setkání s léčivou silou přírody:

„Moje žena nasbírala plnou hrst květů a uvařila z něj čaj. Poté, co jsem vypil konvici horkého čaje, podbelpocítil jsem záhy jeho zázračné účinky. Cítil jsem, jako by horské slunce prozařovalo moje zimou prochladlé, nastuzené dýchací orgány…“

( Wolf-Dieter Storl; Mé setkání s léčivou silou přírody;  Knižní klub; 2007)

Podběl, lidovým názvem koňské kopyto, lopušice,  babuška, mateří líčko, devětsil malý, májík, malý lopuch, oko Kristovo, svalník, syn před otcem, zaječí lupen atd. ovlivňuje oblast solar plexu - oblast malé sluneční pleteně - místo spojení duchovního nitra člověka s tělesným organismem.

Čaj z podbělu se bude hodit při návštěvě závistivé sousedky nebo pro žárlivého partnera. Podběl prý dokáže odstranit závist a žárlivost. Jediný problém vidím v tom, že čaj by měl být podáván po dobu jednoho lunárního měsíce (od úplňku do úplňku) a nejlépe na konci dne, takže pochybuji, že jednoměsíční dýchánky se sousedkou vydržíte. Napadá mi jediná varianta… mohli byste ji přesvědčit, že po měsíční kúře bude její vrásčitý obličej k nepoznání. O dávkování tohoto čaje bych se ale raději poradila třeba v lékárně! Dlouhodobé a nadměrné užívání produktů z podbělu může mít špatné následky...

Čaj se také doporučuje pro zlepšení jasnovidectví, pomáhá při soustředění. Doporučuje se lidem, kteří jsou zahořklí životem a nedokážou vnímat krutou realitu života, jaká skutečně je. Otázkou je, zda je reálné vidění světa přínosem… Pokud jste naopak realista a máte chuť trošku vypnout, vykuřování listů (pálení sušených listů na žhavých uhlících) prý vyvolává vize! Ale byla bych velice opatrná!

podbelPodběl - posvátná bylina bohyně Brighid, dokáže přivolat lásku, přidává se do milostných amuletů v podobě škapulíře, což je plátěný pytlík naplněný bylinkami. Přináší mír a klid.

Pokud vás některý z magických účinků zaujal, zde je návod na přípravu čaje:

Dvě lžičky (asi 10 g) sušených listů (nebo směsi listů s květy) nechat krátce přejít varem ve čtvrtlitru vody. Pak nechat ustát a ještě teplý pít po doušcích.

Květy podbělu se sbírají od února do dubna. Květy nesmí mít stonky delší než 1 cm a neměly by se sbírat odkvétající nebo vadnoucí květy, které by se při sušení rozpadaly a dozrávaly by v nich nažky.

Listy sbírejte od konce května do konce července. Vybírejte jen zdravé listy i s řapíky. Aby listy nezčernaly, je vhodné je sušit umělým teplem. Teplota při sušení nesmí ale překročit 35 °C.

Kvůli letošnímu počasí si budeme muset na podběl ještě chvíli počkat. Já běžím do lékárny… co vy, dáte si?

   
15.03.2010 - Magie - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. [3] Marie Dymackova [*]

  V únoru,březnu nic ani travička tak snad v dubnu se oteplí

  superkarma: 0 30.03.2010, 10:43:16
 2. [2] Irena66 [*]

  A já si myslela, že je podběl jen na kašelSml15, ale ty magické účinky mě vážně mile překvapilySml16. Taky ho vyzkouším a uvidíme...

  superkarma: 0 15.03.2010, 11:53:28
 3. avatar
  [1] koryna [*]

  Asi jsi taky dám Sml16 a uvidím,co to se mnou uděláSml58

  superkarma: 0 15.03.2010, 08:57:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme