Píše naše čtenářka s nickem Gerda, která se přiznává, že Silvestra vůbec nemá ráda. Silvestrů „na povel“ si užila dost a je ráda, že je tento den pouze v její a manželově režii

Zdravím všechny v posledním dni roku 2012! Píšu raději v pátek, protože nikdy nevíš, kdy spadne síť:)

Přiznávám bez mučení, že Silvestra vůbec ráda nemám. V tom se shodujeme s manželem. Takže si podle toho děláme vlastní program pokud bez nalévání se a násilného juchání. Silvestr pro mě ani pro něj nic mimořádného neznamená. Spíš ho tak jaksi protrpíme spolu s našimi kočkami. Televizi moc nezapínáme, protože se program patrně sestavuje s ohledem na stoupající hladinu alkoholu v krvi diváků. Kterým ke štěstí postačí bujarý umělý chechtot při starých anekdotách, to všechno proloženo lidovou muzikou ze sklépku a filmovým Bohoušem na závěr. Je tedy vymalováno a tvůrčí štáb TV si může vyložit nohy na stůl:)  Býváme doma.

Umělých veselic jsem si dosyta užila před mnoha lety a vážím si toho, že nemusím jásat na povel a podle kalendáře. Takže si v programu zaškrtnu pořady, které chci vidět (jsou-li), manželovi klidně přenechám sportovní kanál (nejsou-li) a v tom případě zaujmu horizontální polohu s knihou. Nebo si pouštíme staré desky LP, Cimrmany případně Švejka, V+W a tak..

.Ale jednohubky a chlebíčky, ty být musí, máme je rádi i přes rok. Brzo večer rozestelu gauč. Ne, že bych šla v šest spát, ale pod rozloženým gaučem najde azyl naše kočka plašanka, kterou tam zažene první venkovní petarda. Loni jsme její strach přelstili tak, že jsme utěsnili a zatemnili okna a v televizi pustili velmi nahlas přírodní snímek s jakýmisi ptáčky na Animal planet. Tak to tam cvrlikalo, že zapomněla na cirkus venku. Druhá kočka se bojí méně nápadně, ale taky, obě uklidňujeme. Musím tedy vyhledat hlavně něco pro ně... Dočkáme tedy půlnoci, při státní hymně si přiťuknem  na zdraví, políbíme se a jdeme spát. Vlastně musíme počkat, až utichnou detonace zvenku a když to nepřestává do dvou a do tří, už mám krvelačné myšlenky na urvané prsty a tak...

Ale vážně to nemyslím, tak zlá nejsem. Jen doufám, že zas někdo na náměstí nerozpálí kulovou minu (nebo co to bylo), mezi lidmi, jako to bylo loni v Brně!

Všechny zdravím a přeju, aby se se svými milými po Novém roce sešli v nejlepší kondici a náladě. Gerda

Milá Gerdo, děkuji za celou redakci a přeji do Nového roku hlavně hodně zdraví a všechna splněná přání

Reklama