Bulvár

Bývalý muž Jaroslava Brokešová: Ženy mají lepší orgasmus!


Dokážete si představit, že se každé ráno budíte s pocitem, že obraz, který uvidíte v zrcadle, je lež? Umíte se vžít do situace, že byste při pohledu na sebe vnímali cizí tělo? Člověk má zpravidla na výběr, jak chce prožít svůj život. Jen málokdo je ale postaven před takovou volbu, která mu má de facto vrátit život v podobě, jež mu byla odepřena. 

Narodil se jako chlapec, vyrůstal jako mladík a oženil se jako zdravý muž. Dnes jsem si povídala s velice sympatickou, vyrovnanou ženou, a přesto se stále jedná o tutéž osobu.

 

Jaroslava Brokešová – dříve Jiří Brokeš. Je vysoká, hezká žena, s živýma zelenýma očima. Proti mně je jí pěkný kousek. I když proti mně je pořízek i kropicí konev.

 

Jaká jste, Jarko, byla jako dítě? Napadá mě, jestli jste měla nějaký problém s identitou už v dětství?
Vyrůstala jsem v normální rodině. Měla jsem hodnou maminku i hodného tatínka. Já sama jsem byla spíš zlobivý kluk. Chtěla jsem být středem pozornosti… Hodně jsem proklamovala, že jsem kluk, protože jsem měla pocit, že to je málo vidět. Tak to mělo být jako hodně markantní… i když to si uvědomuji až teď zpětně.

 

Myslíte, že kdybyste se narodila rovnou jako holka, byla byste jiná?

Ano, určitě – bylo by to zřejmě přirozené a já bych neměla potřebu něco společnosti i sobě vnucovat.

 

A jak jste tedy přišla na to, že s Vámi není něco v pořádku? Jak jste si toho všimla?

No… já jsem měla takové záblesky, kdy jsem se uviděla třeba na pár vteřin někde ve výloze, nebo v zrcadle jako holka. Byla to vždy setina vteřiny… Pak ale na druhý pohled už to bylo pryč. Trápilo mě to, než jsem si to pojmenovala. Vlastně ve mně rostla touha podobat se tomu obrazu…

 

Jarka (vlevo) po rozhovoru s redaktorkou Míšou.A to Vám bylo kolik let?

Kolem desátého roku to bylo asi.

 

Muselo to být nepříjemné pro tak malého kluka…

To bylo. Nechápala jsem, proč mě zajímají časopisy, kde jsou holky, jenže z jiné stránky. Chtěla jsem být také tak hezká, nalíčená… neumíš si představit, jaký vnitřní tlak jsem prožívala... věděla jsem, že to přece nejde. Později jsem se pokusila se tajně do něčeho obléknout. Bylo mi strašně dobře v tu chvíli.

 

No a dospívání? Zajímaly Vás vůbec holky?

Já jsem se donutila, aby to tak bylo. Vlastně jsem lhala sama sobě a doufala, že to třeba nějak samo přejde. Potíž byla v tom, že já jsem k holkám přistupovala tak nějak netradičně. Hrozně mě přitahovaly, ale jinak. Nezajímal mě moc sex s nimi. Chtěla jsem si povídat. O jejich problémech a tak. Řešit holčičí starosti… Cítila jsem to, co ony. 

 

A řekla Vám to nějaká holka někdy?

Ano. A ne jedna.

 

Jarko, ale „oženila“ jste se a máte dvě hezké děti? Jak to?

Já svou ženu milovala… Chtěla jsem s ní být, a tak jsem si chvíli hrála na drsňáka, abych jí byla blíž. Ona mě měla také ráda. Byli jsme spolu 15 let.

 

A co sex? Nevykládejte si to prosím špatně, ale prostě mě napadá, že jste se asi neobešla bez nějakých sexuálních představ...Jarka s manželkou Alenou

To je jasné, že ne. Představovala jsem si, že jsem holka a spím prostě s holkou… To mě vzrušovalo.

 

Jste lesbička?

Ne, jsem bisexuální…

 

V čem byl ten zlom? Bylo to vůbec šťastné manželství?

Své manželství pokládám za šťastné. Moje žena je hodná. Dokonce „vykousala“, když jsem se jí asi po roce manželství přiznala, co mě láká a co cítím. Koukala sice zprvu překvapeně, ale pak se mi snažila vycházet vstříc… i v posteli. Dokonce jsme se z legrace někdy převlékly obě za holky a šly třeba ke známým. Oni to chápali všichni jako hru. Jen my dvě jsme věděly, jak je to pro mě důležité.

 

A kdy jste se rozhodla pro operaci? Co tomu předcházelo? Člověk se třeba ráno probudí a je rozhodnutý?

Bylo to velmi nepříjemné a hodně zátěžové období pro nás obě… 

Ten večer jsme se strašně pohádaly a já rozmlátila všechno nádobí a ještě jiné věci. Moje paní se sebrala, odjela s tím, že až se uklidním, tak se vrátí. Celou noc jsem nespala. Jela jsem koupit všechno, co jsem rozbila, když se žena vrátila, hovořila jsem s ní už otevřeně jako žena s ženou.

Prostě jsem se natvrdo personifikovala jako žena. Řekla jsem jí, že jsem se rozhodla a proč. Musela jsem... už to dál nešlo. Zřejmě bych trápila všechny kolem sebe a pak bych si to asi hodila. Plakaly jsme celou noc obě.

 

Jarka s dětmi.Takže to byl konec a začátek zároveň...

Ano. Následovala spousta vyšetření a testů a pak jsem jedno dne ležela na operačním stole a jediné, na co jsem myslela, bylo: „Jestli se to nemá podařit, tak ať se raději neprobudím.“ Podařilo se to… v ten moment, kdy jsem se probudila, jsem měla pocit, že jsem teprve začala žít.

  

Jarko, to je neuvěřitelný příběh a ještě ho určitě zdaleka není konec.  Mám ještě pár otázek, které budou asi zajímat každou ženu… Když se milujete, prožíváte také.... teď nevím...

Máte na mysli orgasmus, že? Ano, mám. Mám klitoris, takže mám klitoriální orgasmus.

 

Jste vlastně jediný člověk, kterého se mohu zeptat na to, co je hodně často diskutovaná otázka…  Kdo má tedy z Vašeho oboustranného pohledu hezčí orgasmus - muži, nebo my ženy?

Jednoznačně my. Delší, lepší a hezčí.

 

Já si to myslela. :) A ta prsa jsou Vaše?

Ano, jsou moje. Klidně si sáhněte. :)

 

Pane jo! Máte nějakého partnera nebo partnerku?

Ne, v současné době jsem sama.

 

Nelitovala jste někdy toho, co jste podstoupila?

Ne, naopak. Kdyby nebylo doktorů, nebylo by už teď zřejmě mě.

 

To musí být náročná a hodně drahá operace.

Je drahá i náročná. Osobně jsem operaci, kterou jsem podstoupila, viděla na videu, až půl roku po tom. Udělalo se mi nevolno. První operace je takříkajíc jen na hrubo.

 

Jako že napřed odříznou… všechny ty „věci"?

Přesně tak. Navíc, abych tedy do budoucna měla zachovánu citlivost a orgasmus, je potřeba ze špičky žaludu udělat vlastně klitoris.

Druhá operace je teprve estetická… řeknu vám, to, co umí dnes lékaři, je skoro zázrak.

 

   
27.02.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [74] Filinna [*]

  To Chce opravdu odvahu.Je to užasné,když našla pochopení.Přeji hodně štěstí a pohody.

  superkarma: 0 02.03.2008, 18:37:08
 2. [73] vendula5 [*]

  Držím palce a hodně štěstí

  superkarma: 0 29.02.2008, 22:46:10
 3. avatar
  [72] Jarka42 [*]

  Vážení přátelé a diskutující k tématu tohoto článku, děkuji Vám za Vaše příspěvky a přeji Vám hezký večer.
  Za své SOUKROMÉ NEŘESTI (ofic. web) Jarka Brokešová
  www.soukromeneresti.wbs.cz

  superkarma: 0 27.02.2008, 22:42:02
 4. avatar
  [71] átéčko [*]

  michaela.kudlackova: To je pravda, že na to musí mít člověk povahu. A to, čím člověk prochází, jej tříbí a vytepává do té pravé podoby. Nechtěla bych být vytepaná např. silikonama. Chci, aby i nadále o mých synech říkali, že jsou dobře vychovaní. Tohle chci po sobě zanechat

  superkarma: 0 27.02.2008, 15:11:27
 5. avatar
  [70] Hysteria [*]

  Několikrát jsem paní Jarku viděla a musím říct,že má šmrnc.

  superkarma: 0 27.02.2008, 13:28:28
 6. avatar
  [69] Kassy [*]

  OlgaMarie: Protože někomu prostě trvá dlouho než se s takovou věcí smíří. Nejdřív se snaží bojovat, zapírat se a přesvědčit sám sebe, že je "normální". Proto se tak taky chová. A pak se něco zlomí a tomu člověku najednou dojde, že takhle to prostě nejde. V podstatě si projde vnitřním coming-outem. Každý nemá povahu na to, aby mávl rukou a řekl si "no co, jsem jaký/á jsem".

  superkarma: 0 27.02.2008, 13:25:09
 7. avatar
  [68] Modré z nebe [*]

  michaela.kudlackova: Viděla jsem o vás, Michaelo, pořad - už nevím, jak se jmenoval (cosi o dětských hvězdách). Taky si myslím, že je vašeho talentu škoda. A Žaneta Fuchsová? To samé.

  superkarma: 0 27.02.2008, 13:10:00
 8. avatar
  [67] Michaela Kudláčková [*]

  átéčko:Moc děkuji. Jsem ale celkem ráda, že to tak dopadlo. Neměla bych na svět showbusinessu povahu. Semlelo by mě to na prášek a zkončila bych v bambulárně. To, co dělám i to vedle toho, mě baví a jsem šťastná. Je to poctivá práce a člověk může zůstat člověkem.

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:53:08
 9. avatar
  [66] átéčko [*]

  michaela.kudlackova: To musí bát. To ji fakt obdivuji.
  Ve vašem případě je mi hrozně líto, že jste se nedostala na školu, abyste mohla hrát fe filmech. Taková Brožová se kdysi blýskla dětskou neslanou nemastnou roličkou a jak je slavná Přitom takový Xicht se dá namalovat na nafukovací balonek vždycky, ale vy jste podle mě byla osobnost už jako dítě.
  To si pamatuji, že mě dost mrzelo . Protože já jsem také měla problém se dostat na školu, na kterou jsem chtěla.
  ( Stejně by mi byla na prd )
  Musím fičet k zubaři

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:46:38
 10. avatar
  [65] OlgaMarie [*]

  átéčko: Jedna z přítelkyň mého známého se vdala, měla dvě děcka rychle za sebou. Manžel chlastal, hrál karty, tahal se s kdekým a ona po rozvodu ještě teď splácí dluhy. Byl to ale stoprocentní chlap! A hlavně ji nikdo nelituje,že měla za manžela "teplouše".Teplouš byl její argument, ne můj!

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:36:07
 11. avatar
  [64] Michaela Kudláčková [*]

  átéčko: ...jj a také je statečná..

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:32:53
 12. avatar
  [63] átéčko [*]

  Evikus: Víš, potkávali se u piva a rýpali do něj. No vidíš. Do NÍ!!!!!!

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:25:40

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [62] átéčko [*]

  OlgaMarie: Já jsem jednoho znala, který se oženil z touhy po dítěti. Nevím ,co s ním teď je, ale ta jeho žena si jej vzala z čisté vypočítavosti, neboť byl hodně bohatý!!! V těhotenství jezdil v noci taxíkem po městě a sháněl bramborový salát, na který žena dostala chuť...Než se vrátil, chuť ji přešla...Ne to jesm mu řekla, že to neudělala naschvál. (Já nejedla. Pak jsem dostala chuť na větrník. Manžel běžel koupit....ale když jsem jich viděla deset pohromadě... Nesnědla jsem ani jeden a všechny jsme pak vyhodili...)
  Ale tento člověk svého syna bezmezně miloval a věděl, že ta žena skrze něj bude tahat prachy. Byl to skvělý chlap. Takový hravý kluk.
  Nikdy bych pro něco takového své potomky nezatratila

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:24:32
 2. avatar
  [61] Evikus [*]

  OlgaMarie: Aha
  átéčko: Vysmívat takovým lidem se můžou jenom ubožáci

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:23:36
 3. avatar
  [60] Modré z nebe [*]

  Paní Brokešová je fajn. Znám jí i z televize.
  A Michaelu Kudláčkovou taky ... hrála tu upovídanou holku v My všichni školou povinní, hezký seriál.

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:18:20
 4. avatar
  [59] OlgaMarie [*]

  átéčko: Mně by ani nenapadlo se vysmívat,zesměšňovat atd.Vždy si říkám, co kdyby to bylo moje dítě...Ale konkrétně u tohoto člověka nerozumím tomu, že si musel nejprve udělat dvě děti, aby teprve potom zjistil, že je životem těžce zkoušená žena.Znám moc pěkného, vzdělaného a i movitého muže, který je homosexuál. Má rád děti a chtěl by děti. Nedokázal ale nikdy žádné partnerce svou sex. orientaci zatajit. Každá se s ním rozešla, žádná se neprojevila vypočítavě, přestože by byla jak ona, tak děti, hmotně po plánovaném rozvodu zajištěna.

  superkarma: 0 27.02.2008, 12:12:55
 5. avatar
  [58] átéčko [*]

  OlgaMarie: T není trapas. Já znám Nikol. Zná ho(ji) i Lucimo. Byl to rocker, kluk, ženatý dvě děti. Teď je žena. potkáváme se na procházce se psy. Já se minimálně 2x v rohovoru přistihnu, že s ní jednám jako s chlapem a to jsem ji jako muže NEZNALA.
  Měla s lidma pak promlémy, vysmívali se jí, ale já jsem to brala tak, jak to je. Nikol chtěla byýt žena, protože uvnitř se tak cítí.
  Smáli se mi, že se sní bavím o kosmetice, protože ji znali, jak pracovala, ještě jako chlap o dráhy. Ale co, já ji znám jako babu, tak kecáme o účesech, opalování, kosmetice, psech.
  S každým najdu společné téma.
  Ale časem se její rysy zjemňují, i chování. Narostly jí prsa.
  A

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:40:18
 6. avatar
  [57] OlgaMarie [*]

  Evikus:54 : Ona přišla jako muž a já ji poznala jako svou mladou tehdejší krejčovou v chlapeckém oblečení. Trapas, že jsem byla rudá až na -eli, protože mi "to"došlo. S její mamkou jsem se přátelila a věděla jsem, že jí zemřeli dva bratři, které jsem také znala. Byli si s touto sestrou dost podobní.

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:30:06
 7. avatar
  [56] átéčko [*]

  michaela.kudlackova: Myslím, že je to fajn baba a je s ní legrace. Jako osobnost ji beru. Mám ráda lidi se smyslem pro humor.
  Anebo lidi inteligmtní se smyslem pro humor

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:29:00
 8. avatar
  [55] femme [*]

  máme teď v práci jednoho, co se nechal předělat na ženu, ale já v ní pořád vidím chlapa, prostě nevypadá jak ženská

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:16:18
 9. avatar
  [54] Evikus [*]

  OlgaMarie: Nerozumím tomu co píšeš v č. 53. Ta návštěva byla chlap nebo ženská?
  Jinak chápu, že by Jarka nebyla šťastná kdyby zůstala v mužském těle a obdivuju její manželku, že to tak ustála.
  Taky by mě ale zajímalo, jak se k tomu postavily děti a zda se teď s Jarkou stýkají.

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:14:11
 10. avatar
  [53] OlgaMarie [*]

  blanca: (51)Za mou kolegyní přišla před spoustou let do práce návštěva. Já vesele:
  "Dobrý den! To mám radost, že Vás vidím! Šijete?"Ona návštěva mi ještě coby učenka v pánském krejčovství ušila kalhotový kostým.
  "Paní já vás neznám, to jste si mě s někým spletla."Kolegyně s ním "chodila" dva měsíce. A s kolegyní jsem o tomto trapsu mluvila až takřka po 20 letech. Ona to tehdy ode mě vzala jako trapný omyl a později se rozešli. Když se s odstupem času potkaly, se jí tehdejší návštěva přiznala, že se mi zapřela.

  superkarma: 0 27.02.2008, 11:04:52
 11. avatar
  [52] Juana [*]

  Já jsem asi blbá, ale mě opravdu nedošlo, že na té fotce dole je to taky ona. Tak to bych teda nepoznala, že dřív bývala chlap.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:51:25
 12. avatar
  [51] blanca [*]

  SENSITIVESKIN: jestli myslíš, že to nějak odsuzuju, to vůbec ne. A bohužel se s ním, nebavím, když jsme si spolu hrávali, bylo jí tak 4-5 let (je o několik let mladší než já), pak jsem jí až doteď neviděla. Myslím, že mě ani nezná a přijde mi docela blbý na autobusové zastávce k němu přijít a říct mu, že ho znám, atd... Ale jinak si nemyslím, že by byl problém, abych se sním normálně bavila.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:49:05
 13. avatar
  [50] SENSITIVESKIN [*]

  blanca: mne by třeba zajímalo,jestli se s ní/s ním bavíš atd.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:36:42
 14. avatar
  [49] Michaela Kudláčková [*]

  Kerridaenn: Chameleonka: Rybulka: Chápu o čem mluvíte. Jarka je velice přátelská a otevřená žena. Opravdu byly otázky, které mi vyslovit bylo žinantní a některá slova s ohledem na Jarky minulost, prostě z mého pohledu dostávala trochu jiný rozměr. Snad to nebylo na škodu obsahu sdělení. Přeji prima den.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:33:36
 15. avatar
  [48] Kassy [*]

  gerda (13): A to si jako myslíš, že trpět psychicky je méně vážné než trpět fyzicky? Já to teda nepovažuju za luxus.

  OlgaMarie (11): Nějak nechápu, jak to souvisí s (potenciální) vážnou chorobou dětí...

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:32:52
 16. avatar
  [47] blanca [*]

  SENSITIVESKIN: jako nic.....jen, že podobný případ znám, to je vše..

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:26:33
 17. avatar
  [46] Chameleonka [*]

  Kerridaenn: Michaela asi nestudovala na žurně předmět Publicistické žánry

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:26:23
 18. avatar
  [45] gerda [*]

  Kerridaenn: třeba chtěla navodit takovou holčičí atmosféru, aby to nevypadalo jako suché zdravotnické školení

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:25:09
 19. avatar
  [44] Rybulka [*]

  Kerridaenn: Ty "věci" mě taky dostaly

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:22:04
 20. avatar
  [43] OlgaMarie [*]

  princezna23: Není vyhrožování sebevraždou vydírání? Mají všichni, kteří nedají dohromady peníze na tento zákrok skočit z Nuseláku?

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:18:43
 21. avatar
  [42] Kerridaenn [*]

  Jsem asi jedina, ale fakt mi pripadaji otazky pani Michaely dost podivne... ona neni dospela zenska, ze se vyhyba nekterym slovum?
  Mám ještě pár otázek, které budou asi zajímat každou ženu… Když se milujete, prožíváte také.... teď nevím...
  Jako že napřed odříznou… všechny ty „věci"?

  A co chce basnik rict temi uvozovkami?
  Jarko, ale „oženila“ jste se a máte dvě hezké děti? Jak to?

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:16:18
 22. avatar
  [41] OlgaMarie [*]

  Suzanne: Právě proto, že této poruše(neumím zvolit výraz)nerozumím, napadají mě další a další otázky, abych pochopila.
  Jak se cítil psychicky, když plodil. Jako muž nebo žena-budoucí matka? K problematice ceny za zákrok: Manželka by měla oční vadu, nosí brýle a od dětství se s nimi nesmířila.Vadu lze operovat a operace je za určitou cenu, ona prožívá traumata a peníze mají v rodině našetřeny. On má popsaný problém s identitou, ale děti si udělal jako chlap. Kdo by koho upřednostnil ve výdeji peněz za zákrok? Proč se jeho potřeba změnit pohlaví zesílila až poté, kdy děti měl. To je to, čemu nerozumím, co nemohu pochopit.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:13:06
 23. avatar
  [40] SENSITIVESKIN [*]

  blanca: a co jako máme dělat?

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:10:16
 24. avatar
  [39] blanca [*]

  taky znám obrácený případ, kdy se z holky stal kluk. S tou holkou jsme si jako děti hrály, jezdila k nám do vsi k babičce na prázdniny. Pak jsem jí strašně dlouho neviděla. A teď jí vídám už jako kluka. Občas jezdí se mnou autobusem. Nejdřív jsem to ani nevěděla, prostě kluk, nepoznala bych ji. Pak jsem zjistila, že to je ta holka, co jí znám jako malou.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:08:45
 25. [38] princezna23 [*]

  Já myslím, že jí to na fotce dole moc sluší povedlo se to a hlavní je, že se cítí dobře. Ona psychika je pěkné svinstvo a pokud by sama řekne, že kdyby zůstala chlap, už by tu dnes nebyla, tak nevidím důvod, proč ji neoperovat.
  Jinak nemyslím si, že by transsexualita byla dědičná...a ani si nemyslím, že by operace byla "luxus". Stát se to mému manželovi/příteli, asi bych byla nešťastná, ale pokud by to bylo v mých silách, na operaci bych mu taky pomohla našetřit. Obdivuju manželku, musel to být šok, ztratit ze dne na den partnera a získat místo něj fajn kámošku.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:08:06
 26. avatar
  [37] cicinka [*]

  Kdo to neprožil,nepochopí.Také jí přeju hodně štěstí v dalším životě.A na té fotce v prádle jí to opravdu sluší.A souhlasím,že tmavé vlasy jsou na ní lepší.

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:07:33
 27. avatar
  [36] bruneta [*]

  To je síla . Jarku obdivuju za to všechno, že si to dokázala prosadit, a redakci za pěkný rozhovor

  superkarma: 0 27.02.2008, 10:03:36
 28. avatar
  [35] SENSITIVESKIN [*]

  mimochodem,co se týká toho orgasmu,tak je to podle mých zkušeností individuální u každýho chlapa jinak, stejně tak, jako u každý ženský, každý tělo je jiný....

  superkarma: 0 27.02.2008, 09:54:28
 29. avatar
  [34] arjev [*]

  Jarce přeji jen to krásné a paltika,aby vydržela a byla stejně krásná jako její duše.
  Já se do role muže neumím vžít. Zřejmě v minulém životě jsem byla ženou - čarodějnicí

  superkarma: 0 27.02.2008, 09:53:08
 30. avatar
  [33] shb [*]

  chudák, takový člověk to má asi hodně těžký, snad už těď je spokojená..držím pěsti pro štěstí v životě

  superkarma: 0 27.02.2008, 09:48:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme