Ahoj všechny,
dnešní téma jsem objevila později, ale doufám, že k němu ještě stihnu přispět se svou troškou do mlýna. ¨

Já mám totiž zkušenost velmi osobní. Můj bývalý manžel je gay. Byla to má první láska v osmnácti, se vším všudy. Čtyři roky jsme spolu chodili, později i žili ,pak jsme koupili starší domek a vzali se. O rok později se narodila dcera. Musím podotknout, že je to výbornej chlap – ideál žen. Vzorný otec a manžel, v domácnosti jsme se o všechnu práci dělili, prostě paráda. Bohužel až v době, kdy byl malé asi rok, jsme našla inkriminující video a od té doby jsem začala mít jisté podezření, které se mi potvrdilo, když nastala éra mobilů a já si tajně přečetla jeho smsky.

Od té doby to už nešlo. Ještě tři roky jsme spolu žili, jen žili! Já začala čím dál víc chodit do společnosti a okolí si myslelo, jak jsem špatná (bydleli jsme na vesnici). Nutno podotknout - nikdy jsem mu nebyla nevěrná, až ten poslední rok, ale to už jsme spolu formálně žili asi 2 roky a uznejte, kdo to vydrží tak dlouho v celibátu.

Po třech letech se nám podařilo vyřešit bydlení pro mě a pro dceru a mohla jsem začít nový život.

Dnes mám přítele, který jediný ví, že otec mé dcery je gay. Mám opět super chlapa, kterému ani nevadí, že k nám bývalý jezdí jednou za měsíc na víkend, protože se odstěhoval do velkého města a dost daleko, a občas přijede i s přítelem. Jsme výborní přátelé a dodnes můžu potvrdit to, co jsem řekla u rozvodu: Je jako můj bratr, mám ho ráda. Ukřivděnost odplavala, leccos se v hlavě rozleželo a vím, že se jen snažil být „normální". Dcera to zatím taky neví, naivně si myslí, že jeho přítel je jen kamarád, ale zatím je ještě malá.

Každopádně se snažím, aby 4% brala jako normální lidi, kteří nemůžou za to, že jsou odlišní. Doufám, že i díky mně jednou tátu pochopí a bude ho mít pořád stejně ráda.

Věra


Milá Věro, moc vám děkujeme za příspěvek, stihla jste to a je dobře, že jste to stihla. Možná to bude i návod pro manžela naší čtenářky, jehož dopis jsme zveřejnili. Tahle bezbolestná cesta je určitě nejlepší a je moc fajn, že jste si udrželi takový hezký vztah.

Reklama