Asi se mnou souhlasíte vy, které v tento „mezičas“ mezi Vánocemi a Silvestrem musíte také do práce, že je to tak trochu otrava. Blbé dva dny. To nemohli tvůrci kalendáře a ti, co určují svátky, zařídit tak, aby bylo volno v kuse, až do 2. ledna? Asi nemohli. A možná bychom to ani všichni nechtěli.

wrk

Podívejme se na to i z té lepší stránky

Když už tedy na mě „padla“ a dny dovolené odešly společně s letním sluncem, nic mi nepomůže, že tady budu sedět, mračit se a nadávat. Zkusím se na to podívat z té lepší stránky.

Ta nejlepší je, že vedoucí osazenstvo včetně ředitelů, šéfredaktorů, zástupců a zástupkyň má většinou v tyto dny volno. Atmosféra na pracovišti je uvolněnější a i nějaký ten přestupek proti pracovní morálce je neviděn a netrestán.
(Radku, na zdraví!)

Druhá dobrá věc je, že člověk vůbec nějakou práci má a měl by si toho vážit. Takové sezení a povalování doma u televize brzy omrzí a může bavit jenom ty, kteří prostě pracovat nechtějí. Ti, co chtějí, by určitě tady se mnou rádi „poseděli“.

Další věc k plusu bych uvedla, že můžu být ráda, že sedím v suchu a teple, nestojím někde na mrazu, nevozím opilé cestující, nesedím v průvanu u pokladní kasy a nemám noční (i když, to se ještě neví, kocour není doma, myšky mají pré :)).

V neposlední řadě není od věci zmínit, že cesta do práce (pokud možno pěšky) člověku po vánočním povalování jenom prospěje. (Šla jsem pěšky, ulice Prahy byly liduprázdné, pominul předvánoční shon a stres, lidi se usmívali, konec světa nenastal a bylo to krásné.)

Také ještě nesmím zapomenout na domácí práce, včetně vaření a hory nádobí. Jen ať si to udělají ti, co zůstali doma. A nebude od věci, když i vyluxují. Já jsem přece v práci, ne?

No a to nejlepší jsem si nechala na závěr. Mám to štěstí, že jsem pracovně ve společnosti lidí, kteří jsou mi „doufám“ blízcí. Tedy vás, milé Ženy-in.
Pokud tedy někde nesjíždíte sjezdovky, ale jste jako já v práci, případně doma u svých monitorů, uděláme si ten dnešní pracovní den co nejpříjemnější, co říkáte?

Silvestrovská služba připadla na kolegyni Danu, takže já vám už nyní v předstihu přeji:
Úspěšný start do nového roku, do světa, který nezanikl a bude snad lepší a krásnější.
Buďte na sebe všichni hodní, mějte se rádi, nezabývejte se v životě prkotinami, a hlavně - buďte všichni zdraví. A to říkám i vám mladším, věřte nám starším – není to jenom fráze.

No a buďte našemu magazínu věrné, i když nemáme pokaždé svůj den, připravujeme ho pro vás s láskou.
Já ale dnes „svůj den“ mám. Zůstanete se mnou?

Téma dnešního dne zní prostě: Jsem v práci

A my si toto téma můžeme buď zpříjemnit, nebo také znepříjemnit.

Jakými prostředky, to nechám na vás...

  • můžete mi posílat příspěvky v podobě „pracovních“ příběhů v době mezi svátky
  • můžete posílat básničky
  • fotografie z Vánoc
  • můžeme poslat nějakou písničku
  • klip, ukázku z filmu či pohádky

Je to opravdu úplně jedno...
Prostě dnešním tematickým úkolem je udělat sobě i vám hezký den.

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze spřízněných dušiček odměním pěkným dárkem (takový opožděný Ježíšek): Diářem pro rok 2013 a sypaným Čajem pro štěstí

diar

 

Reklama