Vztahy

Být tak slavná

Už jako malá holka jsem snila o dráze herečky a zpěvačky a napodobovala jsem jejich role. Často jsem si představovala, že jsem hlavní hrdinkou velkolepého filmu nebo slavnou zpěvačkou, která má okolo sebe spousty fanoušků, rozdává autogramy a u nohou jí leží celý svět.
Postupem času mě více, než zpěv uchvátilo herectví, a tak jsem se do něj vrhla rovnou po hlavě.

Bylo mi asi 12 let, když jsem v ještě tehdejší Československé televizi uslyšela o konkurzu, ve kterém hledali do nově připravovaného filmu pro mládež holku mého věku pro obsazení hlavní role.
A tak jsem stála několikametrovou frontu na hlavní roli, v kterou jsem pevně věřila, tedy přesněji v to, že ji dostanu. Já přeci nemohla být odmítnuta!
Ačkoli jsem předvedla ty nejlepší herecké výkony, bohužel jsem se nedočkala ani vedlejší role, ba ani křoví a ani role té nejprostší, děvečky či pasačky koz…
Když jsem v ruce třímala list papíru, kde bylo napsáno černé na bílém, že jsem v konkurzu neuspěla, chtělo se mi “bulet”. Taky jsem také brečela jako želva...  Vždyť jsem byla ještě dítě a zklamané! Naivně jsem si myslela, že když půjdu na jeden konkurz, tak aspoň nějakou roli dostanu. Bohužel.

Čas plynul a já se pomalu dostávala do let, před kterými snad všichni rodiče zavírají oči a uši. Dál jsem chodila na konkurzy a chtěla se stát hvězdou. Bavilo mě to. Bavilo mě na castingu předvádět herecké výkony, propůjčovat tělo fotografům. Co kdyby si mě nějaký ten “rejža” vybral? Pevně jsem věřila tomu, že jednou tu roli, nějakou, dostanu.
A přeci se na mě aspoň malinko usmálo štěstí. Dostala jsem se aspoň do komparsu.
A tak jsem byla komparsistkou ve slavném filmu, v úspěšném seriálu či známém hudebním klipu. Ale vedlejší či dokonce hlavní roli, tu jsem bohužel nikdy nedostala. Nebyla jsem ta pravá.
A tak jsem tento koníček postupem času pověsila na hřebík.

Mezitím, než jsem to s “herectvím” definitivně zabalila, mě oslovilo psaní.
Od svého dospívání jsem začala skládat básně, psát povídky a pustila jsem se do psaní knih.
Když už jsem se nestala hereckou star, co kdybych se stala literární hvězdou?
A s tou myšlenkou jsem začala žít.
První báseň, kterou jsem složila z nešťastné lásky a kterou jsem mohla považovat za opravdovou báseň, jsem zkusila nabídnout jednomu vydavatelství, které zrovna shánělo básně od “básníků” amatérů neboli začínajících básníků.
A já uspěla. Se svou básní “Beznaděj”. Obdržela jsem smlouvu o dílo a já si konečně začala připadat jako “někdo”. Jako začínající básník.
Vydavatelství slibovalo hory doly. Čekala jsem několik měsíců na vyjití sbírky básní. Ale nic se nedělo. Začala jsem se pídit po svém díle, a tak jsem neustále volala do vydavatelství a psala dopisy, ale marně. Nikdo se mi bohužel neozýval a na uvedené adrese již vydavatel nesídlil. Vzdala jsem to. Byla jsem hloupá mladá holka, která naletěla. Měla jsem smůlu.

Pět let jsem psala knihu, románek pro dívky. Ačkoli jsem jedno zklamání s básničkou měla za sebou, pokusila jsem se uspět znovu. Tentokrát s knihou. Navštívila jsem jedno vydavatelství a své dílo jsem jim zapůjčila, aby zvážili, zda stojí za vydání.
Netrvalo dlouho a já obdržela dopis s hlavičkou vydavatelství, ve kterém jsem zanechala ono dílo k posouzení.
Dychtivě jsem trhala obálku a doufala, nebo spíš jsem byla přesvědčena o tom, že konečně mám štěstí.
Radost vystřídalo zklamání. Mé dílo mi bohužel vraceli s tím, že se tím nehodlá nikdo zabývat, jelikož to nebylo sestylizováno dle jejich požadavku, což jsem ovšem nevěděla.
A tentokrát mě to už odradilo od dalších pokusů prodat svá díla.

Od té doby uplynulo již několik let. Občas napíšu nějaký ten článek do časopisu, ale to je vše.
Nyní dokončuji svou třetí knihu – román pro ženy. Bohužel už však nemám tu odvahu, nabídnout to nějakému vydavateli. A tak si píšu jen tak pro sebe a pro své známé, co si rádi má díla čtou.

Možná tu odvahu někdy seberu – vždyť je to můj sen. :-)

   

                                                                                                                      

 
   
08.04.2004 - Láska a vztahy - autor: Kristina

Komentáře:

 1. avatar
  [25] *Kotě* [*]

  Já jsem přeložila spoustu věcí "do šuplíku", než se mi podařilo vlichotit se jednomu vydavatelství a udělat pro ně pár knížek... a pár let jsem chodila na zpěv k učiteli, aniž by z toho něco bylo - ale dělala jsem to pro radost, a že se mi nakonec podařilo začít zpívat "doopravdy", byla jenom šťastná náhoda. Přesto bych toho nenechala, protože to prostě miluju. Takže Kristino, pokud opravdu miluješ psaní, piš piš piš, a uvidíš, jednou z toho možná něco bude - a možná taky ne, ale jestli ti to působí radost, proč by sis z toho něco dělala?

  superkarma: 0 13.04.2004, 01:59:41
 2. avatar
  [24] Dudlajlama [*]

  Aninas, no, jako Angelika, to by taky slo, ona byla, krome tech puvabu, taky pekne drzkata i na krale a sacha si dovolovala .

  superkarma: 0 08.04.2004, 21:51:37
 3. avatar
  [23] risina [*]

  Holka, jedno vydavetleství tě odmítlo, a tys to nenabídla jinému? Tos to brzo vzdala, podívej se na Rowlingovou, taky jí Harryho Pottera několik nakladatelů odmítlo. A ten román pro ženy, který píšeš teď, jsi aspoń psala podle požadavků nejakého nakladatelství, nebo zase "na bilnd"? Pokud platí to druhé, připrav se na to, že budeš muset oslovit několik nakladatelství, než uspěješ - a i když ti to vydají, budou po tobě asi chtít nějaké úpravy, aby to odpovídalo jejich požadavkům. Zkus nějaká regionální nakladatelství, tam nebývají tak nároční.

  superkarma: 0 08.04.2004, 21:32:50
 4. avatar
  [21] Kacule [*]

  Oxy: Taky jsem přijímačky musela zkoušet 4x. Každý rok jsem si říkala, že je fakt naposledy, ale stejně mi to další rok nedalo.Až po čtvrté jsem se dostala na dálkovou formu studia a letos budu končit bakaláře. Takže držím palce a nezoufej, když to hned poprvé nevýjde.

  superkarma: 0 08.04.2004, 13:18:19
 5. avatar
  [20] Vivian [*]

  Aja: vydání knihy je poměrně dost drahé (řádově minimálně desetitisíce...) - a pak ještě musíš zajistit (a zaplatit) distribuci, investovat do propagace... první kniha by se asi moc nevyplatila, ale kdyby byla dobrá propagace, dost možná by se pak vydavatelé předháněli sami, kdo vydá další knihu

  superkarma: 0 08.04.2004, 13:06:26
 6. [19] Anai [*]

  Já chtěla být taky slavnou od malička - měla jsem to ale v opačném pořadí: nejdříve spisovatelkou (už v 1. třídě jsem napsala knížku), pak malířkou, nakonec herečkou, ale osud mi nepřál a tak aspoň hraju ve velmi dobrém amatérském divadle! Taky řešení!!!!

  superkarma: 0 08.04.2004, 12:22:09
 7. avatar
  [16] Kacule [*]

  Já jsem chtěla být taky herečkou, zpěvačkou - no ten hlas jaksi zhynul, takže lidstvo je od katastrofy zachráněno . Ale ráda maluji - teď už na to bohužel není tolik času, ale pořád si představuju, že jednou... Zatím mi visí jen jeden obraz na chodbě střední školy, kam jsem chodila - i to je úspěch, ne . Takže jednou na nějaké výstavě?

  superkarma: 0 08.04.2004, 10:24:49
 8. avatar
  [14] aninas [*]

  Galadriel: no Gala!

  A predstav si, ze ja se videla jako Angelika. Ale ja to hrala lepsi

  superkarma: 0 08.04.2004, 09:05:12
 9. avatar
  [13] Aja [*]

  A proč nevydáš knihu vlastním nákladem...? Dneska přece není problém zadat knihu k vydání

  superkarma: 0 08.04.2004, 08:56:32
 10. avatar
  [12] Dudlajlama [*]

  Anino, tebe si umim predstavit v lidovych hubatych komediich, neco jako clenku zenskeho vyboru Fararovy Cecilky...i kdyz v mladsim a hezcim provedeni

  superkarma: 0 08.04.2004, 08:11:02
 11. avatar
  [11] aninas [*]

  Teda zahraju obcas neco Akine, ale ta moc umeni nerozumi

  superkarma: 0 08.04.2004, 08:04:45
 12. avatar
  [10] aninas [*]

  Galadriel: ja taky chtela byt heeeerecka Sice mi kazdej rika, ze jsem se minula povolanim, tak nevim Snad v pristim zivote budu ta "star"

  superkarma: 0 08.04.2004, 08:03:16
 13. avatar
  [9] Dudlajlama [*]

  Ja chtela byt zase slavnou Coco Chanel nebo neco na ten zpusob.

  superkarma: 0 08.04.2004, 07:54:43
 14. avatar
  [8] Dudlajlama [*]

  Nevzdavej to a pis, podivej na takovou Kvetu Legatovou, v pozehnanem veku sedla, napsala nadherne knizky a prosadila se. Treba zase jednou prijdou romany pro pani a divky do mody . Kdyz muze vydavat Nesvadbova, tak uz snad kazdy, takze vydrz, jednou ten den D treba prijde .

  superkarma: 0 08.04.2004, 07:28:20
 15. avatar
  [7] Žížala [*]

  Tak seber odvahu a nabídni nám ten román aspoň přes ž-i, tady se ti dostane odborného/odporného komentáře

  superkarma: 0 08.04.2004, 06:54:10
 16. avatar
  [6] kosmokosmo [*]

  To uz tak byva......ja taky chtela byt heeeeeeeeeeereckou a nakonec hrala ve filmu moje dcera...a ja ji delala kompars......
  A videla jsi Down with love?

  superkarma: 0 08.04.2004, 06:22:52
 17. avatar
  [4] aninas [*]

  No a jednou videla film, kde jedena pani [nejdrive slecna] take nabizela sve prvotiny - pokazde byla vykazana. Nedala se odbyt a jak se rika, kdyz ji vyrazili dverma, vratila se oknem
  No a stala se z ni spisovatelka. A nakonec i slavna

  superkarma: 0 08.04.2004, 04:26:02
 18. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  I svadlenky jsou potreba!

  superkarma: 0 08.04.2004, 00:22:44
 19. avatar
  [1] kubikm [*]

  Piš dál.. když z toho nebude kniha, tak ti to alespoň přinese radost z tvorby a to taky stojí za to
  pokud bys měla možnost, nech si to posoudit od nějakého odborníka...

  superkarma: 0 08.04.2004, 00:20:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme