Dobré ráno ženy-in!

Máma je první slůvko a máma znamená pro každé dítě pocit něhy, bezpečí a lásky.

Maminku volají děti v nemoci, při strachu, špatném snu... Ale nejen děti, i vojáci ve válce vzpomínají na mámu v těžkých chvílích. Je mi líto těch dětí, co mámu nepoznaly, co se nemají ke komu přitulit a schovat se po mámina "křídla". Snad i pro ně, třeba už v dětských domovech nebo pěstounských rodinách se najde nějaká žena, ať už vychovatelka nebo náhradní maminka, kterou budou mít rádi a budou jí obdivovat. Mít mámu je moc důležité.

S mojí mámou vycházíme dobře. Nikdy jsem však nechápala, že se o mě tak v dětství bála. Až teď, když už mám vlastní dceru, chápu všechny ty pocity a obavy. A měla úplnou pravdu, když mi říkávala, že budu prožívat to samé. Takže další heslo je: "Máma má vždycky pravdu".

Být mámou je pro mě čest. Když mi v porodnici říkali maminko, tak jako všem rodičkám, cítila jsem se moc krásně a když jsem poprvé uviděla naši dcerku a držela jí v náručí, byl to nepopsatelný okouzlující pocit.

Doufám, že jsem  budu dobrou mámou, snažím se :-)

Přeji krásný den.

Lucka


Děkujeme za krásný příspěvek a doufáme, že se Vám Vaše přání splní a že budete tou nejlepší maminkou na světě :). Protože pro dítě je v určitém věku každá maminka ta nejlepší.

Chcete také poděkovat své mámě? Jste sama mámou a chcete se s námi podělit o své zážitky? Myslíte si také, že máma má vždycky pravdu?

Napište nám! redakce@zena-in.cz

P. S.: tak jsem odeslala déšť a začínám se tu zase vařit...

Reklama