Rodina

Být mámou…

Myslím, že se dá říct, že z mých příspěvků nikdy nekape med. Samozřejmě, že dělám takové to ťuťuňuňu, ale dělám to v soukromí. Ne, že bych se za to styděla, ale je to tak intimní a krásné, že by mi to přišlo vůči dcerce jako podraz, vyprávět někomu dalšímu o tom, jak si spolu „povídáme“ a smějeme se. Jenže když dojde na jeden jediný dotaz, jde to se mnou z kopce…

„Jaké to je?“ ptala se mě kamarádka a já jsem opravdu jen stěží hledala slova, kterými bych svůj titul „máma“ popsala. Když jsem si vzpomněla na moment, kdy dcera poprvé na porodním sále zakřičela, znovu jsem měla na krajíčku. A před chvílí, když jsem ji kontrolovala, protože vykřikla ze spaní, jsem si řekla, proč to vlastně nepopsat tady. Takže: Jaké to je?

Tereza

Když ji přenáším do postýlky, vždycky si říkám, jak je možné, že nás potkalo takové štěstí. Vím, že jsem říkala, že se z toho nepo****, ale je to takový zázrak! Jak jsem jen dokázala tak dlouho čekat než jsem se rozhoupala mít dítě? Kdybych věděla, že to bude takové, možná bych měla děti už dávno.

Často ji pozoruju, když spí, baví mě, jak špulí pusinku a rychle mění úsměv ve smutnou podkovičku, když ji ve spánku něco zlobí. Je to zvláštní, ale najednou zjišťuju, že vlastně do teď nic nedávalo smysl. Všechny věci byly nijaké a zbytečné v porovnání s tím, jaké to je teď. Není nic, co by bylo víc než „tohle“. Nikdy jsem nespala míň než teď, nikdy jsem nebyla tak citově labilní jako teď (možná proto tento článek haha), nikdy jsem se o nikoho jiného tolik nestarala a nezajímala, nikdy jsem nikoho tolik nemilovala (manžel pochopí, protože to má stejně). Můj život dostal nový rozměr, děti jsou všechno a být mámou je nejlepší job na světě!

Být či nebýt mámou? Pokud si tuto otázku pokládáte, jste blázni! Možná to jde – naplnit život bez dětí, možná to může být fajn, když jste dostatečně kreativní. Pokud se ale stanete rodičem, navždy vás to změní – a k lepšímu! Pomine sobectví a přijde čistá láska. Čistá a bezpodmínečná – láska rodičovská. A ta je úplně nejvíc…

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek a autorka

Čtěte také:

   
23.08.2016 - Děti - autor: Matky v nesnázích

Komentáře:

 1. [10] babos [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 23.08.2016, 19:27:34
 2. [9] Andreadornova [*]

  Občas mám stejné pocity Sml16

  superkarma: 0 23.08.2016, 19:23:06
 3. avatar
  [8] SNÍŽEK [*]

  narodí se andílek a až je dospělý člověk se nestačí divit kam se andílek poděl Sml80

  superkarma: 0 23.08.2016, 18:03:16
 4. avatar
  [7] Mariena47 [*]

  Bébina — #6 Sml67 Sml16 Sml67

  superkarma: 0 23.08.2016, 15:55:04
 5. [6] Bébina [*]

  Jo a pak když ve třech vystřihne ukázkový záchvat vzteku v nákupáku, autobusu nebo kdekoliv, kde je spousta radícího obecenstvaSml57. A pak v pěti, když si samo uklidí pokoj jen aby maminka měla radost, nebo se na vás ráno ještě rozcuchanou zahledí a řekne, maminko ty jsi tak krásná a hodná...

  Dítě mě naučilo mnoho diplomatického jednání, manipulace, trpělivosti a chválení. Kolikrát já jsem si pomyslela "nejradši bych tě uškrtila zmetku", ale na dítě jsem mile promluvila "ano miláčku, co potřebuješ" ? Kolikrát já jsem spolkla "ty tele pitomý, nikdy se to nenaučíš", ale místo toho jsem zajásala "ty to krásně umíš, jsi můj nejšikovnější kluk na světě" .

  1. na komentář reaguje Mariena47 — #7
  superkarma: 2 23.08.2016, 14:19:38
 6. avatar
  [5] Kadla [*]

  Altamora — #3Bohužel články z tohoto blogu jsou velmi černobílé a velmi prosté... Tady nějaké skutečné zamyšlení nelze očekávat...

  superkarma: 4 23.08.2016, 09:30:21
 7. [4] bobani [*]

  i babičkou ...

  superkarma: 0 23.08.2016, 08:59:18
 8. avatar
  [3] Altamora [*]

  Dovolím si nesouhlasit s tímto tvrzením: "Pokud se ale stanete rodičem, navždy vás to změní – a k lepšímu! Pomine sobectví a přijde čistá láska."

  Pouhý fakt, že se žena stane matkou, z ní světici neudělá. Není tak málo žen, které své děti bijí, ponižují, odkládají, nechávají v péči jiných, kašlou na jejich potřeby a jdou za hlasem svého srdce či spíš poněkud níže uloženého orgánu, dají přednost alkoholu nebo drogám před svým dítětem. Být matkou je skvělé, ale ne pro každou ženu. Některé ženy by děti mít neměly. Někteří muži také ne.

  1. na komentář reaguje Kadla — #5
  superkarma: 7 23.08.2016, 08:45:20
 9. avatar
  [2] luneta [*]

  ....chce dobrý nervy.

  superkarma: 1 23.08.2016, 07:42:38
 10. [1] iřka [*]

  ...je nádherné.

  superkarma: 0 23.08.2016, 06:44:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme