A máme tady další příspěvek na džínové téma, za který děkujeme. Přišel od čtenářky Maruš a jsou vzpomínkou na její první Rifle

Jo, džíny. Všechny holky ve třídě už je pomalu měly. Jen já ne. Našetřila jsem si nějaké peníze a vyvexlovala za bony. Za mých mladých let se daly totiž džíny koupit jenom v Tuzexu. Kdo je měl, získal na prestiži, kde je neměl, pochopitelně po nich toužil. A já jsem nebyla výjimkou.

Vzala jsem si svých čtyřicet pět bonů, tolik tenkrát přibližně stály ty nejlevnější a odjela do nejbližšího města, kde byl Tuzex. Vystála jsem si frontu a nemohla se dočkat, až si ty svoje první džíny zkusím. Jenomže k mému zklamání v mé velikosti měli jen béžové manšestrové. No co, než zase čekat na nové zboží, spokojila jsem se i s tím, co bylo k mání.

Vezla jsem si je pyšně domů a těšila se, až v nich vyrazím druhý den do školy. To bylo obdivných pohledů. Nikdo se ani slůvkem nezmínil, že jsou to jen „obyčejné“ manšestráky. Seděly perfektně, byly do zvonu a strašně mi slušely.

Po nějakém čase jsem si našpórovala na modré, ale tyhle Rifle mi zůstanou v paměti asi navždy.

Maruš

Dneska už si asi nedovedeme představit, že bychom na džíny stály frontu. Ale o to víc jsme si jich asi považovaly.

Vzpomenete si také na svoje oblíbené džíny? Pamatujete si, jakou měly velikost? jestlipak byste je dnes ještě oblékla? Jaký typ džínů nejraději nosíte? Kolik těchto kalhot máte ve své skříni? Jakou barevnost máte nejraději? Nosíte i džíny barevné, nebo zůstáváte věrná modrým? Pošlete nám svoji fotku v džínách?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Soutěž:Obr.4

džíny4

Gwen Stefani

Rihanna

Beyonce

 

Reklama