Ahoj ženy -in !

Moje maminka mě měla moc brzo. Bylo jí teprve šestnáct. Snad proto jsme si vždy rozuměly a rozumíme dodnes. Je to moje nejlepší kamarádka, se kterou ji můžu popovídat o všem, jak o svých problémech a starostech, tak třeba o mužských i o sexu. Nikdy nebylo nic tabu. Ráda vzpomínám na své dospívání.

Ten, kdo nás neznal, myslel si, že jsme sestry. Co se týče módy, oblečení a kosmetiky, máme stejný styl, takže nebyl problém půjčovat si věci. Bylo to príma. Táta se občas nestačil divit. Vždy se zasměju, když zavzpomínám na časy, kdy jsme občas s tátou a mámou navštívili nějakou restauraci. Já jako nezletilá jsem si objednala limonádu, táta velký a máma malý pivo. Číšník rozdával nápoje tímto spůsobem: táta dostal velké pivo, já malé a máma limonádu. Všichni jsme se tomu moc smáli, jenomže se to stalo víckrát v různých dalších restauracích. Máma samozřejmě byla potěšena, no a já tak trochu zklamaná. Měla jsem pocit, že vypadám staře. Tenkrát mi to dost vadilo. Teď už to beru z humorem a s úsměvem. Jak léta přibívají, tak mám pocit, jako bych byla její mámou já. Často jí totiž říkám, dávej na sebe pozor, nebuď tam dlouho, zavolej atd. a ona nato, jasně mami. Bere všechno s humorem. Je prostě skvělá a mám jí moc ráda. Doufám, že jednou budu stejně dobrou mámou, jako je ona.
Ahoj Jana


Děkujeme za pěkný příspěvek.

Také se mi s mámou stávalo, že si nás pletly se sestrami a to mě měla ve čtyřiadvaceti :) Jenže máma je sportovní typ, pořád vypadá hodně mladě a mě sice lidé také odhadují míň, než mi je, ale jen do okamžiku, než promluvím :) Navíc jsme s mámou jezdily spolu jako vedoucí na tábory a tam by děti mátlo, kdybych jí říkala "mami", navykla jsem si jí na různých akcích říkat jménem. A protože máme hodně kamarádský vztah (taky spolu drbeme chlapy, sex a vůbec), hodně lidí si myslí, že je to moje starší sestra. Je to skvělé, akorát mi někdy schází takový ten pocit, že se o mě máma postará - tedy dnes už je to tak, že bych se brzy měla starat já o ni, ale i když jsem byla malá, zacházela se mnou spíš jako s kamarádkou, než jako s dcerou a občas mi to "tajemství", ten vztah matka - dcera, vědomí určitého bezpečí a autority prostě schází...

Jak oslovujete svoji matku? Myslíte si, že je "kamarádský" vztah mezi matkou a dcerou správný? Jste s mámou kamarádky, nebo je v tom něco víc? Podělte se o své zkušenosti a příběhy! Poděkujte své mámě prostřednictvím ženy-in!

redakce@zena-in.cz

Reklama