Čtenářka Renicek dlouho uvažovala nad tím, kterého smyslu by se nikdy nevzdala a který by naopak zvládla oželet nejsnáze. Nakonec to prohrála chuť...

Zajímavou úvahu k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Renicek. Chuti by se z pěti smyslů vzdala nejsnáze...


Moudrá příroda a evoluce nás vybavily úžasně. Je nám přáno vidět všechny ty krásy, které pro nás nachystala příroda, nebo vybudovali šikovní lidé. Můžeme slyšet koncert ptáků nebo hlas milované osoby. Přivonět si k rozkvetlé růži, nebo strávit půlhodinku v oblíbené parfumerii, utrhnout a ochutnat jablko nebo nějaký složitý, exotický pokrm. Je nám dopřáno vnímat citlivými prsty horký písek na pláži nebo hebký kočičí kožíšek... Dlouho jsem přemýšlela, kterého smyslu bych byla ochotna se vzdát a který bych nikdy neoželela.
Po dlouhém rozhodování jsem se vzdala chuťového vjemu. Mám moc ráda jídlo, zkouším nové chutě, objevuji nová koření a ochutnávám, ale myslím, že bych se bez něj obešla nejsnáze. Jídlo se dá sníst i bez chuťového požitku, dala bych tělu to, co potřebuje a mohla bych existovat dál v téměř plnohodnotném životě, i když by třeba Vánoce byly o mnoho méně úžasné a do kavárny by mě nevlákaly vystavené zákusky.
A naopak bych se nikdy dobrovolně nevzdala zraku. Jsem náruživá čtenářka. Neumím si představit svůj život bez knih a časopisů. Když pominu ty ostatní důvody, jako to, že bych neviděla mě drahé osoby, nádherné věci kolem sebe, že bych nemohla řídit auto, nemohla se volně pohybovat po městě, tak by mi čtení opravdu moc chybělo. Neslyšící lidé prý dokáží vnímat určité vibrace celým tělem, což dokáže sluch částečně nahradit, a když tak člověk cestuje v letním parnu nacpanou městskou hromadnou dopravou, tak by snad někdy i ten čich neměl tak citlivý, ale oči bych nerada ztrácela. Také proto, že mám prý hezké :-)

Schopnost užít si světa všemi smysly všem ženám-in přeje,
Renicek

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama