Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

řeřicha

Proč jsme použili do titulku v souvislosti s řeřichou i vitamíny ve vatičce? Protože řeřichu si můžete vypěstovat doma po celý rok, především v zimě, kdy je nedostatek čerstvé zeleniny. A postačí vám k tomu právě ona zmiňovaná vata.

Původ

Řeřicha setá byla odedávna pěstována v Iráku, odkud také pochází. Už od dob antiky byla známá po celé Evropě a Asii. Dříve se používala také jako léčivá bylinka. Již v roce 400 před Kristem se o ní zmiňuje také Hippokrates, z čehož vyplývá, že se používala i jako léčivá bylina.

Pěstování

Pěstování řeřichy je velmi jednoduché. V truhlících, květináčích nebo v miskách můžete řeřichu setou postupně vysévat po celý rok. Semena naklíčíme tak, že je dáme do misky s půdou nebo jen na talíř vyložený mokrou vatou. Semena vyséváme na povrch substrátu, který udržujeme stále dostatečně vlhký. Po cca třech týdnech semena vyklíčí a už můžeme sklízet mladé rostlinky. Až do té doby nepotřebují žádné živiny, mají jich dostatečnou zásobu v semenech. Výsevy můžeme opakovat postupně každých 14 dní po celý rok.
Také venku můžeme provádět postupné výsevy, první se provádí v březnu. Semena však rychle ztrácejí klíčivost, proto si dejte pozor, ať nekoupíte staré semena. Výsevy se mohou opakovat každých 14 dní.

Využití v kuchyni

Listy řeřichy mají chuť podobnou ředkvičce. Jemně nasekaná se přidává do pomazánek nebo do zeleninových salátů, je možné přidat ji do omáček a paštik. Bylinka obsahuje velké množství vitamínů A a C, éterické oleje a silice s antibiotickým účinkem. Řeřicha se používá výhradně čerstvá, protože vařením se ztrácejí nejen vitamíny, ale i příjemná, mírně palčivá chuť se mění v nepříjemný zápach. Řeřicha se hodí i ke zdobení obložených mís a jako jemná příloha k sýrům. S ostatním kořením ji obvykle nemícháme.

řeřicha

Využití v lékařství

V lidovém léčitelství se řeřicha používá jako močopudný prostředek, při zánětech močových cest. Můžeme ji také použít jako přísadu s medem a podávat proti kašli. Vysoký obsah vitamínu C (pouze čerstvá řeřicha) je dobrou prevencí proti podzimnímu nachlazení.

Řeřicha v magii

Každá bylinka je magická už tím, že je rostlinkou, pocházející z darů Matky přírody. Řeřicha jako taková přímo magické účinky nemá, nepoužívá se do žádných vykuřovadel ani k žádným magickým rituálům. Pokud však považujeme za rituální obřad i krásně upravenou tabuli svátečního stolu, řeřicha má funkci jakési třešničky na dortu u zdobení různých pokrmů.

Řeřicha očima čtenářky Janiny

Řeřichy mám v zimě plné okno. Misku vedle misky. Nevěřila jsem, že lze vypěstovat rostlinku ve vatě, ale opravdu to jde. Nestačí u nás ani pořádně vyrůst, protože ji hodně používám na saláty a na chlebíčky. Třeba takový vánoční bramborový salát bez řeřichy, ten by se mi vzhledově vůbec nelíbil. :)

použitý zdroj: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990

Čtěte také:

Reklama