Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

Vítejte u krásného, zdravého a voňavého tématu, ve kterém jsme si představily už řadu bylinek, ať už známých nebo méně známých. Dnes si povíme něco o rostlince podobné kopru, a to fenyklu obecném.

janina

Původ

První záznamy o užívání fenyklu k léčení i v kulinářství pocházejí už z doby starověku. Byl používán ve staré Číně, Indii, Orientu a v oblasti Středomoří.

Výskyt

Planě roste fenykl ve Středomoří, můžeme ho spatřit také kolem Černého moře nebo v asijských zemích. V České republice se vyskytuje zejména na jižní Moravě.

Pěstování

Rostlina fenyklu dorůstá až do výšky 2 metrů. Zužitkovat ji můžeme celou, ale nejběžnější je užívání semen fenyklu, která jsou tvarem podobná kmínu. Nadzemní část rostliny se seče před dozráním plodů v srpnu a září. Posečené rostliny se vyvážou do snopů a nechají dozrát. Poté se suší na sítech. Vysušené plody jsou zelenohnědé, příjemně voní a mají nasládlou, slabě štiplavou chuť. Skladují se na stinném, vzdušném a suchém místě.
Fenykl obecný patří do jedné rodiny s kmínem, anýzem, koprem, koriandrem, celerem, petrželí a libečkem, tedy do skupiny rostlin, které mají široké užití jak v kuchyni, tak v lidovém léčitelství.

Použití v kuchyni

Listy fenyklu mají silnou anýzovou vůni podobající se anýzu, proto se hodně využívá k dokořenění chleba, cukrovinek a sladkého pečiva. Mohou se přidávat také k nakládané zelenině místo kopru, dále do omáček nebo pomazánek. V jižní Evropě, kde je fenykl velmi oblíbený, se přidává i jako koření k pečeným a grilovaným rybám, hojně se využívá k dochucení rybích polévek. Semena fenyklu tvoří nedílnou součást výroby mnoha bylinných alkoholických nápojů, například některých absintů a žaludečních likérů.

semenaVyužití v lékařství

Vnitřní využití

Látky obsažené v semenech fenyklu uvolňují hladké svalstvo trávicího traktu, pomáhají uvolňovat křeče v oblasti žaludku a střev a zlepšují odchod zadržovaných plynů z těla. Semena této bylinky jsou proto doporučována při nadýmání, poruchách trávení a chorobách dýchacích cest. Účinný je také jako prostředek podporující tvorbu mléka kojících žen Ve středověku prý dámy pily fenyklový čaj nebo žvýkaly celá semena jako prevenci proti obezitě, protože navozují pocit sytosti a tím snižují chuť k jídlu. Méně známé jsou také účinky fenyklu na dýchací cesty, kdy odvar z fenyklu pomáhá čistit sliznici dýchacích cest a zlepšuje odkašlávání.

Vnější využití

Nálev z fenyklových semen se používá hlavně na oční výplachy a obklady při zánětech očí, které se projevují zarudnutím očního bělma a pálením.

Fenykl v magii

V magii je fenykl zasvěcen planetě Merkur, proto je mu připisována schopnost podpořit odvahu a vytrvalost, a také zapudit zlé energie. Fenykl prý podporuje paměť a udržuje bdělou a čistou mysl. O svátku letního slunovratu byl používán jako bylina proti zlým duchům, která chrání dům, kolem něhož je pěstován. Kousek fenyklu v levé botě vás prý ochrání i před klíšťaty. Tak hlavně ty boty nepopleťte :)

Fenykl očima čtenářky Janiny

Jestli fenykl v levé botě chrání před klíšťaty, to nevím, ale zkusím to. Mně však jedna porodní bába (bydlím na Jižní Moravě, fenyklu je dostatek:)) kdysi dávno dopomohla radou, kdy jsem coby mladá prvorodička měla málo mléka. Nevěřila jsem, že odvar z fenyklu tvorbě mateřského mléka opravdu napomáhá. Pro zajímavost posílám recept. Snad to nespletu.

Recept na fenyklový odvar:
Na 0,5 l vody odměříme dvě polévkové lžíce semen fenyklu (dají se i koupit v lékárně). Potom 15–20 minut povaříme a denně v průběhu dne pijeme. Horké, vlažné i studené. Nemusíme přihřívat. Pokud se náhodou mléko nevytvoří, alespoň si pročistíme dýchací cesty. :)

příště: Mateřídouška

použitý zdroj a foto: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990 a čtenářka Janina

Čtěte také:

Reklama