Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

 

Na tom pražským mostě
rozmarýnka roste,
žádný ji tam nezalívá
ona neporoste,
žádný ji tam nezalívá
ona neporoste.
Až já tudy půjdu,
zalívat ji budu,
ona se mi zazelená,
já ji trhat budu,
ona se mi zazelená,
já ji trhat budu.

Představení dnešní bylinky jsme začaly hezky zvesela, písničkou. A v dobrém duchu se ponese i celý článek o rozmarýnu, bylince, která je považována za jednu z nejpůvabnějších.rozmarýn

Původ

Jméno této silně aromatické rostliny pochází z latiny a je velice poetické: „ros maris“, což  znamená „mořská růže“. (Někdy přeloženo také jako „mořská rosa“.) Toto pojmenování dostal rozmarýn díky svému původnímu výskytu v oblasti Středomoří, kde roste divoce na skalnatých mořských pobřežích. U nás ho můžeme pěstovat jak na zahrádce, tak také jako hrnkovou rostlinu.

Pěstování

Rozmarýn má rád slunce. Jde o trvalku, která kvete fialově modrou barvou, někdy i bílou nebo růžovou, v závislosti na odrůdě. Přestože se rozmarýn pěstuje jako běžná bylinka v květináčích, může při dobrých podmínkách dorůst až do výšky jednoho a půl metru. Pokud pěstujete rozmarýn v květináči nebo truhlíku, dbejte na to, aby zemina v květináči nebyla přemokřená. Zálivku potřebuje rozmarýn až tehdy, když zemina v květináči téměř vrozmarýnyschne. Rozmarýn není náročný ani na množení. Můžete si zkusit vypěstovat další rostlinky ze semen nebo z vrcholových řízků o délce deset až patnáct centimetrů, které zapícháte do dobré zahradní zeminy nebo jen do písku a udržujete na mírně vlhkém a teplém místě. 
Lístky rozmarýnu se mohou sklízet po celý rok. Je vhodné ostříhat několik větviček z rostliny, svázat do menších kytiček a zavěsit k usušení.

Využití v kuchyni

Z rozmarýnu se jako koření používají buď čerstvé, nebo usušené lístky. Stejně tak i snítky, které se ještě před pečením položí k masu či se do něj zapíchnou. Usušené lístky mají silné, kafrovité aroma a nahořklou, kořenitou chuť. Rozmarýn se hodí do celé řady jídel, tradičně na maso a ryby, dále také do salátů, polévek, dresingů a omáček. Jeho aroma je nezaměnitelné při výrobě bylinných octů a olejů. Rozmarýn je také důležitou součástí tzv. Provesálského koření. Užívat ho můžeme také ve formě čaje, buď samotný, nebo jako součást bylinné směsi.

Využití v lékařství

Tato bylinka má z hlediska léčitelství jednu zvláštnost, má totiž stimulační a zároveň uklidňující účinek. Stimuluje krevní oběh a lehce zvyšuje krevní tlak, zároveň ale uklidňuje naši mysl, odhání deprese, pocity úzkosti a uvolňuje vnitřní napětí. Takto pomáhá od různých bolestí nervového původu, jako jsou například některé typy migrény. Je vhodnou bylinou při nespavosti, najdeme ji v bylinných směsích pro uklidnění a posílení nervů.
Výtažky z rozmarýnu nacházejí svoje uplatnění také v olejích a masážních krémech, používajících se zejména při revmatu. Rozmarýn má velmi pozitivní vliv i na náš trávicí trakt. Podporuje trávení, stimuluje produkci žluče a funguje proti nadýmání. Používání rozmarýnu jako koření nemá tedy jen efekt dochucovací, ale může nás také uchránit pocitů těžkosti a plnosti po jídle.

Rozmarýn v magii

Éterické vonné látky rozmarýnu se v aromaterapii užívají už několik tisíc let. Tradičně se přidával do kadidel a vykuřovadel při rituálních obřadech. Ve Francii se prý dokonce míchal do kadidel používaných při exorcismu. Byl také nezbytnou součástí v přípravě elixírů lásky, a tak je logicky považován za symbol lásky, manželství i nepomíjivosti. Pokud se to však s jeho množstvím přežene, může způsobovat ve vztahu i rozmary.

Rozmarýn očima čtenářky Janiny

Mě by zajímalo, na kterém že to Pražském mostě ten rozmarýn vlastně roste. Já ho tedy neviděla ani na jednom. Zato jsem ho viděla u kamarádky za oknem. Vzala jsem si od ní pár větviček a dala si je do plátěného pytlíku, který jsem zavěsila mezi prádlo. Celý šatník se mi nádherně provoněl. A až se zase jednou vydám do Prahy a projdu se po mostě, kolemjdoucí, stejně jako já, rozmarýn asi neuvidí, ale alespoň ho (díky mně) ucítí. :)

A na závěr ještě přidám velmi jednoduchý recept na Rozmarýnové víno.
50 gramů čerstvých rozmarýnových lístků nebo snítek naložíme do ¾ litru bílého vína a „týden“ necháme macerovat. Poté víno scedíme do čisté láhve a podáme svému milému, neboť má takovéto víno prý „vzpružující“ účinek.

použitý zdroj: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990

Čtěte také:

Reklama