Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

V minulém vydání jsme se blíže seznámily s muškátovým květem, dnes tento plod ze stromu zvaného muškátovník obecný doplníme o neodlučitelnou součást - muškátový oříšek.

muškátový oříšek

Původ

Muškátový oříšek dovezli do Evropy prvně arabští obchodníci v 11. století, ale protože tehdy rostl jen na několika malých ostrovech v dnešní východní Indonésii, byla jeho cena tak astronomická, že se jako koření takřka nepoužíval. Teprve v 16. století, kdy portugalské lodě dopluly do Indie a objevily slavné ostrovy koření Moluky, obchod s tímto kořením se rozšířil. Muškátový oříšek je stejně jako muškátový květ plodem stejného stromu muškátovníku vonného (botanický název Myristica fragrans).

Pěstování

muškátový oříšek

Muškátovník pravý je poset drobnými květy, jejichž plody jsou bobule podobné meruňkám okrově žluté barvy. Ve zralosti pukají a odhalují semeno pokryté masitým míškem, rozděleným na 10-15 úzkých, jasně červených proužků. Tento míšek se ze semen strhává, suší se, a když zlatově zežloutne, prodává je jako „muškátový květ“. Vlastní semeno je ještě kryto tvrdou skořápkou, po jejímž odstranění zbude vlastní „jádro“se síťovaným povrchem a bělošedě mramorovaným obsahem, se nazývá „muškátový ořech“. V České republice je k dostání oříšek celý i strouhaný. V našich vegetačních podmínkách vypěstovat nelze.

Využití v kuchyni

muškátový oříšekMuškátový oříšek má velmi ostrou, štiplavě nahořklou chuť. Je výborný zejména k dochucení masitých a zeleninových pokrmů, uzenin, paštik a nádivek. Přidává se také do cukrovinek, kompotů, likérů anebo k aromatizaci nápojů, například např. muškátového vína. Rozdrcený muškátový oříšek se používá jako samostatné koření nebo je součástí kořenících směsí.

Využití v lékařství

Muškátový oříšek působí v malém množství (tj. na špičku nože) léčivě. Posiluje nervy, povzbuzuje náladu i chuť k jídlu, podporuje trávení, působí proti nadýmání a revmatismu. Ve velkém množství však působí jako droga, neboť obsahuje halucinogeny, které vyvolávají stavy opojení i úzkosti. Proto s jeho použitím opatrně.
Muškátový oříšek se používá také při výrobě kosmetiky, vonných olejů a parfémů a je součástí přísad solí do koupele a kloktadel.

Muškátový oříšek v magii

Existuje pověra, že muškátový oříšek v kapse ženy zaručuje sňatek s bohatým starcem. A prý když si ho pověsíte na krk, tak vás ochrání proti oparu. Známá německá benediktýnka Hildegarda z Bingenu, léčitelka, vizionářka a vědma zase považovala muškátový oříšek za lék, který čistí smysly a přináší schopnost lepšího chápání.

Muškátový oříšek očima čtenářky Janiny

Jestli muškátový oříšek zaručuje sňatek s bohatým starcem, tak to je zase nad moje chápání, protože já bych raději bohatého mládence.
Muškátový oříšek nenosím ani v kapse ani zavěšený na krku, ale používám ho do tzv. arménského koláče, jehož recept jsem našla na internetu. Pekla jsem ho snad už stokrát a všem nám moc chutná. Posílám recept, třeba se bude hodit.

Arménský koláč s muškátovým oříškem

Ingredience na 20 cm formu:

200ml mléka
1 lžička sody
280g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
250g hnědého cukru
170g másla
1 vejce
1-1,5 lžičky čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku
vlašské ořechy

Příprava

Troubu si předehřejte na cca. 170 °C, formu vyložte pečícím papírem, vymažte máslem a vysypte  moukou.
Smíchejte mouku, prášek do pečiva a cukr, potom přidejte máslo pokojové teploty a spojte dohromady. Měla by vzniknout taková drobenka. Téhle drobenky odeberte polovinu a napěchujte ji do vymazané formy.
K druhé polovině přidejte vejce a nastrouhaný muškátový oříšek. Do mléka přidejte sodu a přilijte  ho k ostatním surovinám. Vše promíchejte, až bude těsto hladké. Nalijte těsto na drobenku a povrch posypte ořechy.
Pečte asi 40 minut, poté vyzkoušejte špejlí, zda je hotovo. Koláč vyndejte, nechte vychladnout a krájejte.

Dobrou chuť :)

použitý zdroj: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990

Čtěte také:

Reklama