Bylinky jsou rostliny, které nám slouží a těší nás. Jsou naším těsným spojením s přírodou. Bývaly doby, kdy všechny rostliny byly pro lidstvo důležité. Bývaly považovány za děti Matky Přírody. Některé zůstaly těmi dětmi dodnes.

majoránka

Umíte si představit bramborovou polívku bez majoránky? A co teprve takové bramboráky, v nich je tato „bylinka“ naprosto nezbytná. A pokud jste nachlazené a máte kašel, není nad majoránkový čaj. Majoránka patří k nejznámějším kuchyňským ingrediencím a také k nejstarším léčivým rostlinám. V naší bylinkové rubrice rozhodně nesmí chybět.

Původ

Původem je majoránka ze severní Afriky, Asie a jižní Evropy, kde se pěstuje nejvíc. K nám se dostala v 16. století ze Středomoří, podle legend to bylo při křižáckých výpravách. Dnes je majoránka rozšířená takřka po celém světě. Tvoří nepostradatelnou součást směsí bylinkového koření v Itálii, ve Francii i ve Španělsku, své nepostradatelné místo si stále uchovává i v jídlech afrických.

Pěstování

Majoránku je dobré pěstovat na teplém místě, chráněném před větrem. Semena majoránky, která jsou k dispozici prakticky ve všech obchodech se zahradním sortimentem, se sejí koncem dubna. Přesazují se zhruba v květnu s mezerami 15 cm od sebe. Majoránka je jednoletka. Sklízí se už začátkem léta, kdy ji odřežeme asi 6 cm od země. Do podzimu zase doroste. Majoránku můžete používat čerstvou, nebo ji nechat zmrazit či usušit. Suší se zavěšená ve svazečcích nebo rozložená na stinném, vzdušném, teplém místě. Uchovává se v dobře uzavřených, temných nádobách. Skladovat by se neměla déle než rok.

Využití v kuchyni

Jako koření se používá majoránka drhnutá, tedy směs listů a květů. Koření se jí polévky, dušená masa, přidává se do paštik i do uzenin. Majoránkou můžeme dochutit také rýži nebo brambory, výborně se hodí na pizzu a také do těžších a mastnějších pokrmů. Takové zabijačkové pochoutky bez majoránky, to už si nelze ani představit. Zde plní velmi důležitou funkci, neboť majoránka obsahuje látky podporující trávení a těžká jídla činí stravitelnějšími.

Využití v lékařství

Majoránka obsahuje aromatickou silici, třísloviny, hořčiny a vitamin C. V lékařství se používá v nálevu při poruchách zažívání, příznivě ovlivňuje vylučování žluči a tvorbu žaludečních šťáv. Působí také proti neurózám, nadýmání a střevní kolice. Uplatňuje se také v kosmetickém průmyslu.
V lidovém léčitelství se používá majoránka především v podobě čaje, který působí proti nadýmání, žaludečním křečím, pro uklidnění. Z majoránky lze připravit také nálev vhodný k inhalování při astmatu, či mast proti rýmě, migréně nebo bolesti hlavy.

majoránka

Majoránka v magii

Staří Egypťané, Řekové a Římané považovali majoránku za magickou bylinu, ze které připravovali nápoj lásky. Naši předkové jí říkali „marjánka“ a na svých zahrádkách či v květináčích ji pěstovali v hojném množství, poněvadž věřili, že pohlcuje veškerou negativitu kolem domu a pomáhá předcházet hádkám. V čarodějnických rituálech byla majoránka spojována s postavou Panny Marie kořenné, jejíž svátek se drží 15. srpna. Toho dne se v kostele světily byliny, plody a semena, jimž se pak v lidovém léčitelství připisovala zvláštní moc. Panna Maria zřejmě nahradila pohanskou Maru (Mořenu) bohyni smrti a zrození, jenž je o Smrtné neděli před velikonoci házena do potoka, ale pak je přinášena zpět do vsi v nové podobě, jako zelený, pestře zdobený stromeček – létéčko, který je vydáván za její dceru Majolenku (Marjánku), vládkyni studánek a květů. Bohyně Marjánka je tedy i ochránkyní zamilovaných a odvar z lístků „marjánky“ přivolává „krásné sny“.

Majoránka očima čtenářky Janiny
Když se řekne majoránka, tak se mi v prvé řadě vybaví výborné bramboráčky od dědy, který majoránkou nikdy nešetřil, a pak také mastička, kterou se babička mazala, když ji bolela hlava. Prý z dědy. Mastička asi pomáhala, protože i když děda zlobil pořád, babička už se za chvilku usmívala. Chcete se usmívat také? :)

Babiččino mazání
Asi 30 g rozdrcené sušené nati naložíme do 1/2 l slunečnicového oleje a necháme ve tmě stát asi 14 dní, potom olej slijeme a přecedíme. Při bolestech hlavy si s takto sceděným olejem mažeme spánky. Druhou variantou je vmíchat majoránku do ½ másla a opět po čtrnácti dnech vtírat tuto masu do spánků.

... a ještě úsměv z redakce

použitý zdroj: Lesley Bremnessová, Bylinář - zdraví, krása a radost, Fortuna Print, 1990 a www.palmknihy.cz

Příště: Dobromysl

Čtěte také:

 

 

Reklama