Magie a léčení pomocí znalostí přírody je ženě stále zcela přirozenou vlastností. Jen jsme na to tak nějak pozapomněly.

 

Antidepresiva, diuretika, antipyretika, antiseptika… Ale i afrodiziaka… to všechno jsou bylinky, které mnohdy ze své zahrádky vyhazujete jako plevel. A přitom stačí tak málo. Jen oprášit zasunuté znalosti, které v sobě máme všechny. Jsou nám vlastní. Ženu totiž nedělají svaly či bezvadná orientace v mapě. Žena je mocná svou vnitřní silou. Naší zbraní je intuice a schopnost mnohem hlubšího pohledu. Umění pronikat snadno pod povrch věcí. Za to jsme byly obdivovány, ceněny, uctívány a bohužel… i  upalovány. A kým? Vždycky jen muži. A oni budou jen tak velcí, kam je necháme narůst.

 

 Vedle znalosti moci živlů a umění s jejich pomocí změnit třeba celý sled událostí je to možnost využití pestré škály bylin. A ty zdaleka nemají jen  léčebné vlastnosti.

Aloe – Za syrova stahuje rány a pomůže při popálení i různých oděrkách. Čaj posiluje celý organismus. V magii  ženské afrodiziakum. Používá se jako ochrana před zlem a při rituálech na lásku ve spojení s Lunou.

Černý bez  Květy Dobře snižují horečku a usnadňují pocení, když jste nachlazení. Plody jsou dobré na migrénu a křeče při zažívacích potížích. V magii  velmi ochranný keř. Pokud je vysazen před domem, chrání před zlými duchy a zloději. Pokud se pod něj postavíte při letním slunovratu, můžete spatřit to, co není běžně vidět. Což může být cokoli. J

Česnek –  Je přírodní antibiotikum a je všestranně užitečný. Jeden stroužek česneku vydrží v krvi i 14 dnů. Má podobné účinky jako žen-šen. Používá se k hubení bakterií v těle. Je výborný k posílení imunity. V magii – zahání zlé síly a čistí prostor.

Čekanka – Působí léčivě na zažívání, ledviny i játra. Čistí krev a celkově posiluje organismus. Působí také mírně sedativně. Používá se nejčastěji usušený kořen. Ten byl také za války náhražkou kávy. Cikorka. Z listů lze připravit výborný a zdravý salát.V magii – tady platí čekanka za rostlinku krásy a lásky. Je součástí mnoha rituálů na získání lásky. Šťávou otřená pleť působí ženu krásnější a přitažlivou.

Heřmánek Desinfikuje, uvolňuje křeče, hojí rány, tlumí bolesti, posiluje a zklidňuje žaludek. Je výborný na pokožku a vlasy, které také jemně zesvětluje.

Jetel – Používá se proti průjmu, kašli a na oteklé lymfatické žlázy. Snižuje krevní cukr i tlak.

V magii  Jestli hledáte novou lásku, dávejte si před odchodem z bytu čtyřlístek do boty. Odvar z jetele rozstříknutý po bytě zahání zlé duchy a kletby.

Máta – Platí odjakživa za universální lék na křeče zažívacího ústrojí. Je mírně projímavá. Urychluje trávení a zvyšuje chuť k jídlu. Také ji lze použít při různých kožních problémech, například v dospívání. V magii – Nejčastěji se používá při rituálech na pomoc při finanční nouzi. Je to rostlina, která přitahuje peníze.

Měsíček – Má tolik léčebných vlastností, že by se sem těžko vešly. Lze ho dokonce s úspěchem použít jako podpůrný lék při rakovině tlustého střeva, žaludku i slinivky. Měsíček má blahodárný účinek na čistění krve a organismu od chemických látek a celkově ozdravuje. Měsíčková mast (nejlépe vyrobená doma) je báječná na menší ranky, okoralé rty, spáleniny i křečové žíly... Osvědčila se také na podrážděnou pokožku od slunce. Jeho další léčivé účinky jsou současně zájmem mnoha vědců. V magii – pokud se po sedmé hodině ranní jeho květy ještě nerozvinuly – bude pršet.

Meduňka  Upravuje zažívání, posiluje nervy, zklidňuje při stresu a vyčerpání. Pomáhá při nespavosti a nervozitě. Nejlepší uspávadlo a samozřejmě, bez vedlejších účinků. V magii  Meduňka urovnává vztahy a navozuje přátelství a lásku... pomáhá odpustit a navozuje šťastnou atmosféru v rodině. Stačí ji zavěsit u stropu.

Šalvěj – Je celkově desinfekční, podporuje chuť k jídlu a uklidňuje nervy. Výborná na afty a různé neduhy v ústech. V magii  je všestranná a hodně užívaná při rituálech chránících dům a zdraví. Výborná ke koupelím na posílení přitažlivosti a očistění těla od negativní energie.

Třezalka – Je přírodní antidepresivum a sedativum, upravuje nervózní srdíčko a navozuje klidný spánek. S třezalkou ale opatrně v těhotenství. V magii – se používá jako ochrana před zlem, kletbami a pomluvami. Je užívaná v magii lásky. Třezalka zavěšená v okně ochrání váš dům.

Na závěr jsem si nechala rostlinky tajemné

Durman  Kromě toho, že je to silný halucinogen a při nesprávném použití je jedovatý, býval součástí tzv. „létací masti“. Pravděpodobně odtud pochází pověra, že čarodějky při sabatu létají na košťatech. To je samozřejmě nesmysl. Namazána na určitá místa ale způsobovala několikaminutový orgasmus a příjemné halucinace, podobné stavu bez tíže. Používat durman pro tento účel ovšem velice nedoporučuji, protože „létací mast“ má přesné receptury. Skládá se s několika bylin, jejichž dávkování musí být přesně dodrženo a durman je pouze jednou z nich. Jinak se durman v přesném dávkování používá jako silné afrodiziakum.

Mandragora  U nás je vzácná, ale nalézt se dá například na jižní Moravě na rumištích. Jinak roste hodně například v Chorvatsku. Je to velmi tajuplná bylinka. Jen její malá část položená pod polštář vás dokáže přenést do světa mezi světem. Dozvíte se tam například věci, na které hledáte odpovědi, nebo co potřebujete vědět. Vždy to ale nemusí být právě to, nač se ptáte. Osobně s ní mám zajímavé zkušenosti. Není ale dobré ji mít pod polštářem každou noc, protože se ráno budete cítit, jako byste tam, kde jste byli ve spánku, byli opravdu. To znamená, že rozhodně nejste odpočaté. Má moc silně, všestranně ochrannou moc. Je slabě jedovatá... S touto bylinkou není legrace. Znám i smrtelné otravy nezodpovědných zvědavců. Kořen mandragory vypadá jako lidská postava. Kouř z mandragory vyvolává bohaté vize.

 

Využívejme více zbraní a schopností, které jsou nám dány. Muži o nich podvědomě vědí, proto je tolik týraných žen... Snaží se nás totiž často ovládat fyzickou silou, protože jinak to neumí. Využijme tu svoji, protože to je ta, které se bojí.

Reklama