Zdraví

Bylinky léčivé i magické

 

Magie a léčení pomocí znalostí přírody je ženě stále zcela přirozenou vlastností. Jen jsme na to tak nějak pozapomněly.

 

Antidepresiva, diuretika, antipyretika, antiseptika… Ale i afrodiziaka… to všechno jsou bylinky, které mnohdy ze své zahrádky vyhazujete jako plevel. A přitom stačí tak málo. Jen oprášit zasunuté znalosti, které v sobě máme všechny. Jsou nám vlastní. Ženu totiž nedělají svaly či bezvadná orientace v mapě. Žena je mocná svou vnitřní silou. Naší zbraní je intuice a schopnost mnohem hlubšího pohledu. Umění pronikat snadno pod povrch věcí. Za to jsme byly obdivovány, ceněny, uctívány a bohužel… i  upalovány. A kým? Vždycky jen muži. A oni budou jen tak velcí, kam je necháme narůst.

 

 Vedle znalosti moci živlů a umění s jejich pomocí změnit třeba celý sled událostí je to možnost využití pestré škály bylin. A ty zdaleka nemají jen  léčebné vlastnosti.

Aloe – Za syrova stahuje rány a pomůže při popálení i různých oděrkách. Čaj posiluje celý organismus. V magii  ženské afrodiziakum. Používá se jako ochrana před zlem a při rituálech na lásku ve spojení s Lunou.

Černý bez  Květy Dobře snižují horečku a usnadňují pocení, když jste nachlazení. Plody jsou dobré na migrénu a křeče při zažívacích potížích. V magii  velmi ochranný keř. Pokud je vysazen před domem, chrání před zlými duchy a zloději. Pokud se pod něj postavíte při letním slunovratu, můžete spatřit to, co není běžně vidět. Což může být cokoli. J

Česnek –  Je přírodní antibiotikum a je všestranně užitečný. Jeden stroužek česneku vydrží v krvi i 14 dnů. Má podobné účinky jako žen-šen. Používá se k hubení bakterií v těle. Je výborný k posílení imunity. V magii – zahání zlé síly a čistí prostor.

Čekanka – Působí léčivě na zažívání, ledviny i játra. Čistí krev a celkově posiluje organismus. Působí také mírně sedativně. Používá se nejčastěji usušený kořen. Ten byl také za války náhražkou kávy. Cikorka. Z listů lze připravit výborný a zdravý salát.V magii – tady platí čekanka za rostlinku krásy a lásky. Je součástí mnoha rituálů na získání lásky. Šťávou otřená pleť působí ženu krásnější a přitažlivou.

Heřmánek Desinfikuje, uvolňuje křeče, hojí rány, tlumí bolesti, posiluje a zklidňuje žaludek. Je výborný na pokožku a vlasy, které také jemně zesvětluje.

Jetel – Používá se proti průjmu, kašli a na oteklé lymfatické žlázy. Snižuje krevní cukr i tlak.

V magii  Jestli hledáte novou lásku, dávejte si před odchodem z bytu čtyřlístek do boty. Odvar z jetele rozstříknutý po bytě zahání zlé duchy a kletby.

Máta – Platí odjakživa za universální lék na křeče zažívacího ústrojí. Je mírně projímavá. Urychluje trávení a zvyšuje chuť k jídlu. Také ji lze použít při různých kožních problémech, například v dospívání. V magii – Nejčastěji se používá při rituálech na pomoc při finanční nouzi. Je to rostlina, která přitahuje peníze.

Měsíček – Má tolik léčebných vlastností, že by se sem těžko vešly. Lze ho dokonce s úspěchem použít jako podpůrný lék při rakovině tlustého střeva, žaludku i slinivky. Měsíček má blahodárný účinek na čistění krve a organismu od chemických látek a celkově ozdravuje. Měsíčková mast (nejlépe vyrobená doma) je báječná na menší ranky, okoralé rty, spáleniny i křečové žíly... Osvědčila se také na podrážděnou pokožku od slunce. Jeho další léčivé účinky jsou současně zájmem mnoha vědců. V magii – pokud se po sedmé hodině ranní jeho květy ještě nerozvinuly – bude pršet.

Meduňka  Upravuje zažívání, posiluje nervy, zklidňuje při stresu a vyčerpání. Pomáhá při nespavosti a nervozitě. Nejlepší uspávadlo a samozřejmě, bez vedlejších účinků. V magii  Meduňka urovnává vztahy a navozuje přátelství a lásku... pomáhá odpustit a navozuje šťastnou atmosféru v rodině. Stačí ji zavěsit u stropu.

Šalvěj – Je celkově desinfekční, podporuje chuť k jídlu a uklidňuje nervy. Výborná na afty a různé neduhy v ústech. V magii  je všestranná a hodně užívaná při rituálech chránících dům a zdraví. Výborná ke koupelím na posílení přitažlivosti a očistění těla od negativní energie.

Třezalka – Je přírodní antidepresivum a sedativum, upravuje nervózní srdíčko a navozuje klidný spánek. S třezalkou ale opatrně v těhotenství. V magii – se používá jako ochrana před zlem, kletbami a pomluvami. Je užívaná v magii lásky. Třezalka zavěšená v okně ochrání váš dům.

Na závěr jsem si nechala rostlinky tajemné

Durman  Kromě toho, že je to silný halucinogen a při nesprávném použití je jedovatý, býval součástí tzv. „létací masti“. Pravděpodobně odtud pochází pověra, že čarodějky při sabatu létají na košťatech. To je samozřejmě nesmysl. Namazána na určitá místa ale způsobovala několikaminutový orgasmus a příjemné halucinace, podobné stavu bez tíže. Používat durman pro tento účel ovšem velice nedoporučuji, protože „létací mast“ má přesné receptury. Skládá se s několika bylin, jejichž dávkování musí být přesně dodrženo a durman je pouze jednou z nich. Jinak se durman v přesném dávkování používá jako silné afrodiziakum.

Mandragora  U nás je vzácná, ale nalézt se dá například na jižní Moravě na rumištích. Jinak roste hodně například v Chorvatsku. Je to velmi tajuplná bylinka. Jen její malá část položená pod polštář vás dokáže přenést do světa mezi světem. Dozvíte se tam například věci, na které hledáte odpovědi, nebo co potřebujete vědět. Vždy to ale nemusí být právě to, nač se ptáte. Osobně s ní mám zajímavé zkušenosti. Není ale dobré ji mít pod polštářem každou noc, protože se ráno budete cítit, jako byste tam, kde jste byli ve spánku, byli opravdu. To znamená, že rozhodně nejste odpočaté. Má moc silně, všestranně ochrannou moc. Je slabě jedovatá... S touto bylinkou není legrace. Znám i smrtelné otravy nezodpovědných zvědavců. Kořen mandragory vypadá jako lidská postava. Kouř z mandragory vyvolává bohaté vize.

 

Využívejme více zbraní a schopností, které jsou nám dány. Muži o nich podvědomě vědí, proto je tolik týraných žen... Snaží se nás totiž často ovládat fyzickou silou, protože jinak to neumí. Využijme tu svoji, protože to je ta, které se bojí.

   
12.11.2007 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Michaela Kudláčková [*]

  chuanita: Cílovou skupinou dovětku jsou muži, kteří ubližují ženám. A takoví bohužel jsou. Měl pouze popostrčit ženy, kterých se tento jev týká. Chtěla jsem tím říci, že nejsou bezmocné jen proto, že jsou fyzicky slabší. M.

  superkarma: 0 13.11.2007, 23:30:44
 2. avatar
  [19] Michaela Kudláčková [*]

  Z cluster: Autorka s muži pražádný problém nemá. Právě proto, že ví o tom, co je v dovětku. Kdyby autorka neměla kolem sebe tolik žen, které se sebou nchají nedůstojně jednat, rozhodně by dovětek vypustila. POkud se Vás zmíněná stať netýká, je to moc dobře. Jen víc takových. M.

  superkarma: 0 13.11.2007, 23:20:59
 3. avatar
  [18] Z cluster [*]

  Nyotaimori: čert vem ty jejich konstrukce. Horší jsou ti ztroskotanci, co si vytvoří kolem sebe stádo z batikovaných slečinek, které mu pak zobou z ruky... . Ale asi máš pravdu, proti gustu žádný dišputát

  superkarma: 0 13.11.2007, 19:18:16
 4. avatar
  [17] Z cluster [*]

  ehm..paní autorka má asi nějaký problém s muži, v podtextu je to jasně cítít. (dovětek !)

  superkarma: 0 13.11.2007, 19:03:49
 5. avatar
  [16] wtipna [*]

  Ťapina:

  superkarma: 0 13.11.2007, 15:54:23
 6. avatar
  [15] Ťapina [*]

  gentiana: Mno, jak řekl Lister Kocourovi: "Teda na chlapa, co v životě nepoznal ženskou, se trochu moc naparuješ."

  superkarma: 0 13.11.2007, 12:05:23
 7. [14] gentiana [*]

  michaela.kudlackova: Uááááááááá. Nevím,jestli si muži zvykli na vaše pasivní a submisivní chování, ale na moje teda ne. Ten dovětek je píkovina, která uráží ženy jako bezmocné kravky a muže jako ksindly, kteří umí komunikovat akorát mlácením.
  Já jsem fyzicky silná dosti. Například proto, abych nemusela shánět nějakého toho mužíčka, aby mi odnesl nákupíček. Pak by něco chtěl na oplátku a tak.
  Ale vůbec, co se hádám. Prostě je to blbost.
  Meander: Radši mlátit těma šutrama.

  superkarma: 0 12.11.2007, 23:02:32
 8. avatar
  [13] Meander [*]

  Ťapina: Že ty o tom něco víš.

  superkarma: 0 12.11.2007, 15:55:23
 9. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Meander: Nezatracuj, dokud nezkusíš. Zvlášť kopřivy mají slušný výchovný efekt

  superkarma: 0 12.11.2007, 15:39:19
 10. avatar
  [11] Meander [*]

  Šmarjá! Že bych vzala smotek bejlí a zmlátila chlapa?
  To je némlich stejná blbovina jako ten článek o kamenech.

  superkarma: 0 12.11.2007, 15:37:24
 11. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Solei: Hezké shrnutí - bylinky na tohle, tohle a tohle a nakonec ostropestřec na ty zničený játra z bylin

  superkarma: 0 12.11.2007, 15:29:13
 12. avatar
  [9] Michaela Kudláčková [*]

  chuanita: Evča: Jsem ráda, že se Vám článek líbí. K tomu dovětku. Chápu, že zní drasticky, nicméně fakt, že muži si zvykli na naše pasivní až možná submisivní chování s ohledem na článek který jsem uveřejnila minulý týden " žena není obětní beránek", je to fakt nepříjemný. Vlastně vás chci připravit na to, o čem vám chci říkat častěji. Jsem připravena na momenty, kdy mnohým bude připadat, že se pohybujeme v říši fantazie. Ale není to pravda. Tyhle věci ovlivnit lze. Přeji všem krásný, byť sychravý den.

  superkarma: 0 12.11.2007, 15:16:00
 13. avatar
  [8] Solei [*]

  a ještě:

  pozor na třezalku, snižuje účinnost antikoncepce, podporuje tvorbu žluči - je snadno nahraditelná jinými bylinami nebo léčivy

  superkarma: 0 12.11.2007, 14:17:42
 14. avatar
  [7] Solei [*]

  Aloe= velice dobře čistí krev, ale zároveň je silný alergen
  Černý bez - o snižování horečky nevím, ale je výborný na zvlhčení kašle a vykašlávání
  Česnek - pozor, je zákázaný lidem s kolísavým nebo nízkým tlakem, snižuje krevní tlak, způsobuje bušení srdce
  Čekanka - podpora tvorby žluči, dobrá při obtížném trávení
  Heřmánek - silný alergen, velmi močopudný
  Jetel - zvyšuje plodnost a používá se při rekonvalescenci po chemoterapii
  Máta - dráždí a vysušuje sliznice, krátkodobě zlepšuje problémy s trávením
  Měsíček - měsíčkový olej je výborný na exémy
  Šalvěj - je silně tonizující, zavírá rány proto se nedoporučuje používat na zanícená zranění

  Pozor, u všech bylinek platí, že jsou to jedy. Dlouhodobé pravidelné užívání (rozuměj více než 7 - 10 dní) je nebezpečné a dochází k poškození jater.

  K problémům s játry se skvěle hodí Ostropestřec mariánský.

  superkarma: 0 12.11.2007, 14:15:14
 15. avatar
  [6] Evča [*]

  Přečetla jsem si o bylinkách a dovětek až na popud, co se o něm píše v debatě.
  Nechápu souvislosti a dovětek se mi nelíbí i když jsem žena

  superkarma: 0 12.11.2007, 14:13:48
 16. [4] gentiana [*]

  Nyotaimori: Ten dovětek mě taky dostal.
  Ale což, jdu si pověsit smrkovou ratolest nad dveře od kuchyně, aby mě ochránila před špatnými investicemi a skákavou horečkou. Sichr je sichr.

  superkarma: 0 12.11.2007, 11:36:30
 17. avatar
  [2] Michaela Kudláčková [*]

  Tak jsem ještě prošla slovník, abych měla klidné spaní. Obě varianty jsou mluvnicky správné, resp. dovolené. Dovětek, pokud jste muž, se Vám líbit nemusí, nicméně je pravdivý. Přeji hezkou noc.

  superkarma: 0 12.11.2007, 01:15:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme