Zážitek z povinného očkování v práci (bylo to za minulého režimu) nám popsala čtenářka Elis19. Od té doby nemá chuť si tento zážitek zopakovat.

To Vám věřím, milá Elis19, že už jste to potom nepodstoupila. A předcházení nemocem je určitě lepší. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den, očkování proti chřipce jsem zatím a dodávám naprosto nedobrovolně podstoupila jenom jednou. Bylo to za minulého režimu, kdy náš zaměstnavatel jistě v dobrém úmyslu objednal očkovací vakcínu pro všechny zaměstnance. Byli jsme však nikoli vyzváni, ale doslova nahnáni do prostor závodního střediska, kde nás pan doktor jednoho po druhém očkoval a to několika kapkami do nosu a pečlivě potom utřel nos každému, přičemž si gázu měnil zhruba asi tak po každém pátém.

Neuposlechnutí tohoto příkazu se trestalo, byť skrytě a ve finále přinejmenším polovina z nás onemocněla.

Po tomto zážitku nemám nejmenší chuť si očkování zopakovat, i když přiznávám, že pro určité skupiny lidí je nezbytné (staří a těžce nemocní lidé). Zatím si naštěstí vystačím s domácími a osvědčenými prostředky. Také se snažím onemocnění předcházet dostatkem vitamínů.

Pevně věřím, že to tak bude dál.

Zdraví Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás vyhraje zanedlouho balíček čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem).

čaje

Reklama