Novinky

Byli jsme nahnáni do závodního střediska

Zážitek z povinného očkování v práci (bylo to za minulého režimu) nám popsala čtenářka Elis19. Od té doby nemá chuť si tento zážitek zopakovat.

To Vám věřím, milá Elis19, že už jste to potom nepodstoupila. A předcházení nemocem je určitě lepší. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den, očkování proti chřipce jsem zatím a dodávám naprosto nedobrovolně podstoupila jenom jednou. Bylo to za minulého režimu, kdy náš zaměstnavatel jistě v dobrém úmyslu objednal očkovací vakcínu pro všechny zaměstnance. Byli jsme však nikoli vyzváni, ale doslova nahnáni do prostor závodního střediska, kde nás pan doktor jednoho po druhém očkoval a to několika kapkami do nosu a pečlivě potom utřel nos každému, přičemž si gázu měnil zhruba asi tak po každém pátém.

Neuposlechnutí tohoto příkazu se trestalo, byť skrytě a ve finále přinejmenším polovina z nás onemocněla.

Po tomto zážitku nemám nejmenší chuť si očkování zopakovat, i když přiznávám, že pro určité skupiny lidí je nezbytné (staří a těžce nemocní lidé). Zatím si naštěstí vystačím s domácími a osvědčenými prostředky. Také se snažím onemocnění předcházet dostatkem vitamínů.

Pevně věřím, že to tak bude dál.

Zdraví Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

 • Co si myslíte o očkování?
 • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
 • Máte nějaké očkování navíc?
 • Jste očkovaní proti chřipce?
 • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás vyhraje zanedlouho balíček čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem).

čaje

   
24.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] enka1 [*]

  Nemusíme se vracet do minulého režimu, není to tak dlouho, co po zakoupení vakcín (tuším proti vepřovéSml16chřipce) měli očkování odnést vojáci

  superkarma: 1 24.10.2013, 15:19:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme