.

Byli jsme na výletě! A byl skvělý!

Cestování

Byli jsme na výletě! A byl skvělý!

 

Skupina výletníků se rozdělila na dvě části – jedna šla z městečka Hluboké nad Vltavou túru 13 km podél řeky Vltavy do městečka Purkarec, druhá skupinka (početnější s dětmi) si místo túry vybrala návštěvu zámku Hluboká. Všichni jsme se setkali v Purkarci, kam nás dovezl z Hluboké autobus. Zde se přidala skupinka nadšenců (opravdu mají můj obdiv), kteří v horkých teplotách ušli vybranou trasu. Busem jsem přejeli do temelínského informačního centra, kde na nás čekala dvouhodinová exkurze o jaderné energii. Po dvou velmi příjemných hodinách jsme dojeli zpět na nádraží, stihli jsme krásně vlak, který jel v 18h00 do Prahy. Když jsme se loučili ve 20h45 na pražském Hlavním nádraží, všichni byli usměvaví a při loučení jsme se shodli na tom, že to bylo opravdu vydařené.

 

Zde nám napsala poděkování naše čtenářka Iva z Plzně , která si prošla krásnou túru:

 

Vážení,

chtěla bych Vám poděkovat za zprostředkování nádherného výletu v sobotu dne 28. května Vaší redakcí. Nabídka mě velmi zaujala, vzhledem k tomu, že okolí Hluboké nad Vltavou neznáme a exkurze v Temelínu lákala k informacím, které jsou pro nás téměř nepřístupné. Zavolala jsem příbuzným a v sobotu ráno jsme vyrazili v počtu 5 osob do Českých Budějovic. Přepověď počasí lákala spíš k pobytu u vody, ale možnost poznání byla větší než koupání. Po 10.hodině byl přistaven autobus a my byli odvezeni do Hluboké nad Vltavou. Část účastníků výletu přijala možnost prohlídky zámku Hluboká a nás 7 zájemců vyrazilo na nádhernou procházku podél Vltavy směr Purkarec v délce kolem 14 km. Cesta byla místy členitá, výhodou bylo zalesnění, kdy krásné stromy stínily cestu.

Také jsme obdivovali pěkné květiny,  je období konvalinek, kohoutků, pryskyřníků a mnoha dalších, které ani neznáme. Obzvlášť nás zaujala téměř 2km cesta lemovaná po obou stranách pomněnkami, v šířce půl metru. Něco takového jsme viděli poprvé. Ta nádherná modř, sluníčko, ptáčkové zpívali, prostě pohoda a dobrá nálada. Ta nám vydržela po celý den. Odpoledne byla připravená exkurze do temelínské jaderné elektrárny.

Známe o ní jen ze sdělovacích prostředků, o to víc jsme byli zvědavi na její prohlídku. Byli jsme přivítáni v informačním centru, které je umístěno v renesančním zámečku Vysoký Hrádek. Výklad byl přizpůsoben nám, laikům. Srozumitelným způsobem jsme se dozvěděli o nejdůležitějších zařízeních a tématech se vztahem k provozu jaderné elektrárny.

Zážitkem bylo také nasazení speciálních brýlí a promítnutí filmu, kdy jsme vše viděli trojrozměrně, tedy byli jsme přímými účastníky provozu.

Dále jsme měli možnost si prohlédnout rozsáhlou expozici, zaměřenou na jadernou energetiku a fyziku. Bylo vše velmi  zajímavé a poučné. Po 2 hodinách jsme byli odvezeni zpět do Českých Budějovic. Ještě jednou moc děkujeme, podařilo se spojit příjemné s užitečným. Získali jsme plno informací i jsme užili pěknou přírodu.

 

Za pět spokojených účastníků z Plzně Vás všechny zdraví,  Iva Slachová

 

 

Za ty, kteří si prošli zámek Hluboká, mohu napsat, že prohlídka a následný oběd byly krásně načasované. Chvíli po příjezdu už jsme byli na zámku a pak jsme si zašli na chutný obídek. Byli jsme rádi, že jsme zvolili tuto možnost, protože jít s dětmi na túru v tom vedru by bylo dost náročné nejen na nervy matek J, ale také časově. Určitě bychom nestíhali program tak, jak byl vymyšlen.

 

Také se připojuji k Ivinu popisu informačního centra a celé temelínské prohlídce. Výklad byl pohodový, paní z infocentra byla moc milá!

Děti byly nadšené, moc se jim to líbilo.

 

Vedro nás nezničilo, užili jsme si prima den a měli jsme dobrou náladu.

Za redakci – Klára Křížová

 

 

 

 

 

 

 

   
01.06.2005 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [13] saruz [*]

  exkurze do jaderné elektrárny byla určitě zajímavá, taky bych se tam chtěla podívat

  superkarma: 0 27.11.2012, 08:28:55
 2. avatar
  [12] Radka27 [*]

  Muselo to být bezva. Já jsem se učila na státnice 31.5.

  superkarma: 0 02.06.2005, 15:16:23
 3. avatar
  [11] Brett [*]

  Pripojuji se k pani Ive s podekovanim za krasny vylet. Jsem rada, ze jsme s manzelem prekonali prirozenou lenost a vydali se s Plzenaky na pesi vylet. Pravda misty jsem zavidela cyklistum, kteri nas cestou mijeli, ze budou v cili drive, ale v obtiznych usecich, kdy oni museli sva kola vest, jsem byla rada, ze jdu pesky. Pocasi se vydarilo, jen jsme holt nestihli v Purkarci radne poobedvat, ale a utopenci to nebylo take k zahozeni. Takze co jsme cestou vypotili to jsme zase nabrali, ale co na tom, hlavne to bylo to moc fajn . Prohlidka infocentra elektrarny byla take moc zajimava a hlavne vyklad byl opravdu vynikajici. Jeste jednou diky a nekdy zase na vylete nashle.

  superkarma: 0 02.06.2005, 09:50:47
 4. avatar
  [10] Léthé [*]

  klara: Aha …tak to jo ….já už myslela, že jste tam nějaké ty kohoutky pootvírali .

  superkarma: 0 02.06.2005, 01:08:32
 5. avatar
  [9] Olina [*]

  grice: co třeba Moravskej kras, tam je nádherně. A nebo Pálava, Lednickovaltickej areál... A východní Čechy? Ty zrovna moc neznám, i když Českej ráj, jsou to už východní nebo ještě severní Čechy?

  superkarma: 0 01.06.2005, 12:59:28
 6. [8] Gabka [*]

  Já jsem nakonec nejela, moc mne to mrzí , příště to určitě vyjde!!

  superkarma: 0 01.06.2005, 12:47:19
 7. avatar
  [6] grice [*]

  Taky se chystáme na výlet ale pořád nevíme kam. Nemáte někdo dobrý tip na výlet ve Východních čechách nebo na Moravě?

  superkarma: 0 01.06.2005, 10:29:30
 8. avatar
  [5] Žábina [*]

  tak to je fajn, že se to tak zdařilo

  superkarma: 0 01.06.2005, 09:35:41
 9. avatar
  [4] klara.kr [*]

  Léthé: My jsme byli ale v informačním centru, ne v Temelíně
  Taky se mi výlet moc líbil, i mým dětem, což je s podivem, protože jsou ve věku, že všechno je hrozný, děsný a nuda.

  superkarma: 0 01.06.2005, 08:54:44
 10. avatar
  [3] Olina [*]

  K.Katka: souhlasím, zámek nádherný, obídek dobrý , Temelín zajímavý a lidičky fajn. Tak zas někde

  superkarma: 0 01.06.2005, 08:05:51
 11. avatar
  [2] Léthé [*]

  Zrovna včera mi říkala kamarádka, která v Temelíně pracuje, že jim tam o víkendu přetekl nějaký sajrajt… jsem zapomněla jak se ta chemikálie jmenuje. Ale že to až tam moc neškodí . A že jsou tam podobné malé “nehody“ na denním pořádku .

  superkarma: 0 01.06.2005, 03:19:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme