Bulvár

Byla jste někdy na Bambiriádě?


Praha, 18. května 2007 –  Od čtvrtka 24. do neděle 27. května se na Střeleckém a Dětském ostrově v Praze uskuteční devátý ročník akce Bambiriáda - největší prezentační přehlídky občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Ta se letos koná pod mottem evropské kampaně na podporu lidských práv, rozmanité společnosti a spoluúčasti mladých lidí na životě v ní „Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní“.

Návštěvníci pražské Bambiriády se mohou těšit například na obří kolo, plavbu na lodičkách na Vltavě, stanové městečko, školu pro malé novináře, výtvarné dílny, soutěže, točení na hrnčířském kruhu, hry s rozvojovou či ekologickou tematikou, veselou pantomimu, tee-pee, karaoke, dětský koutek, výuku první pomoci, hlavolamy, čajovny, lanové překážky, deskové hry, tanec, hudbu, divadlo a mnoho dalšího.

Program tanečních, hudebních, divadelních skupin a aerobiku bude kromě Střeleckého a Dětského ostrova k vidění i na Můstku na Václavském náměstí. Odtud bude přes Jiráskův most na Střelecký ostrov zdarma jezdit bambiriádní vláček. Mezi ostrovy se pak bude možné svézt na parníku. Součástí pražské Bambiriády je i páteční koncert pro kampaň, na kterém vystoupí například Dan Bárta, Ivan Hlas nebo skupina Nightwork a sobotní historická hra „Královská cesta“.

U příležitosti zahájení pražské části Bambiriády bude Česká rada dětí a mládeže již pošesté udílet Cenu Přístav – ocenění pro zástupce veřejné správy a samosprávy za podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Vstup na akci je zdarma.
Bambiriádní vstupenky navíc nabízejí držitelům možnost volného či zlevněného vstupu do vybraných muzeí, kulturních a památkových objektů.

Smyslem akce Bambiriáda je upozornit veřejnost na činnost dětských a mládežnických sdružení, která se celoročně zabývají mimoškolní výchovou nejmladší generace. Jejím prostřednictvím mají jednotlivé organizace a spolky možnost představit své programy trávení volného času. Na Bambiriádě se každým rokem představí přibližně stovka organizací, navštíví ji desetitisíce návštěvníků v Praze, statisíce pak v celé ČR.

Tisková zpráva

   
21.05.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme