Protože máte rády drby, které se odvíjejí v redakci, přispívám svým sobotním zážitkem. Na zámku v obci Svinaře se v sobotu konala celodenní kulturní akce „Našich novin“ ve stylu 80 let... vše začalo kolem oběda a končilo kolem půlnci a přišlo kolem 500 lidí.

prehlidka1

Diváci si mohli vystát fontu v hospodě na pivo či na zelenou, prohlídnout si výstavu artefaktů a spotřebičů z 80. let, vystát si frontu v Tuzexu na „Blue jeansy“ či na čokoládky Milka, cigára Marlboro... Taky na nádvoří hrály různé kapely, které se střídaly s programem - projevy hodnostářů a plnění zemědělských činů, konalo se skvělé cvičení Spartakiády včetně cvičení mužů se seskoky do družstva a módní přehlídka modelů a la osmdesátky...

prehlidka2

Módní přehlídku měla na starosti má sestra - organizačně. Přemluvila mě, abych byla jednou z „modelek“ a předvedla vybrané modely. Ty jsme sbíraly asi měsíc předem, děkuji Saše Stuškové a Zuzaně Sommerové z naší redakce za pár zachovalých modelů.

prehlidka4

Blížila se šestá večer, a s tím i naše přehlídka. Dokonce nám na nádvoří rozvinuli i červený koberec!

Byla to velká legrace, celkem asi 10 modelek různého věku - kamarádek mé sestry, předvedlo opravdu vydařené kousky. Z pódia se linuly písničky Nagyho, Elánů, Davida, Muchové atd... vše moderoval Pepa Svoboda z Řevnic (připravil se na to, kromě popisu modelů a módních ikon té doby měl zmáklé Zlaté slavíky, objevení různých značek na našem trhu - mýdla Fa, hračky mončičáci...), také se na to náležitě oblékl.

prehlidka3

Závěr přehlídky byl jasný - promenáda v plavkách, která sklidila nesmírné ovace, protože modelka byla jen jedna odvážná!

Já jsem měla 3 modely:

1 - květované legíny s kapsičkami vepředu i v zadu, měly tak vysoký pas, že končily pod prsy. Na fotce se sestrou.

v_leginach

2 - černá variace na módu ovlivněnou Depeche Mode. Na fotce s neteří.

variace_na_DM

3 - zelený pletený overal z roku 1980

zeleny_overal

Přehlídka se povedla, měla úspěch. Ještě před vstupem na molo jsme s mojí neteří trénovaly chůzi v záklonu a kroucení zadkem - opravdu nám to šlo! Všichni byli skvělí!

Foto: autorka. Všechny fotky jsou ze „zákulisí“ ze šatny, snad se ke mně dostanou i nějaké z mola...

Reklama