Bulvár

Byla jsem svědkem pokusu o sebevraždu

 

 

Včera jsem se vracela z práce... nic neobvyklého. Vystoupila jsem z autobusu, myšlenky jsem už měla přecvaknuté na domácí práce a na vaření, když náhle před sebou vidím muže ve středních letech, jak sedí v silnici a tupě zírá před sebe.

 

Lidé okolo se tvářili, že nic nevidí, že se jich to netýká, ovšem mně to nedalo. První, co mě napadlo, bylo, zda mu není zle, zda nepotřebuje pomoc.
Auta sice zpomalovala a muže objížděla, ale bylo jen otázkou času, kdy nějaký nepozorný řidič muže smete.

 

„Co to tu děláte? Vždyť vás přejede auto?“ Sklonila jsem se k muži a snažila se vypozorovat, zda je opilý, zfetovaný, nebo zda je mu zle.

Ani se na mě nepodíval a jen tichým hlasem odvětil: „ To je to co chci, aby mě přejeli...“ A dál nereagoval....

 

Z muže nebyl cítit alkohol, a pokud v sobě měl nějaké drogy, nepoznám to. Nic méně můj úsudek byl takový, že tento muž není pod vlivem žádné drogy, jen je totálně na dně.

 

Přiznám se, že jsem se bála na něj sáhnout. Bála jsem se, že můj dotek v něm probudí agresivitu, a proto jsem raději opět zvolila slovní cestu. Klidným a smířlivým hlasem jsem se snažila mu říci, že si s ním chci promluvit, že mě zajímá, co ho trápí, proč se rozhodl skoncovat se životem.

 

Nereagoval.

Bylo mi jasné, že je nutné zavolat policii. V okamžiku doznění této myšlenky se na silnici objevilo policejní auto a mně bylo jasné, že číslo 158 již vytočil za mě někdo jiný.

 

Policie mě rázně od muže odstrčila a jeden z policistů začal křičet na celou ulici, cože to tu dělá, co to vyvádí.

Muž nereagoval ani na policii.

 

Až ve chvíli, kdy ho jeden z příslušníků chytil pod paží, začal se bránit a křičel Nechte mě na pokoji! Policie tedy přistoupila k razantnějšímu zákroku. Muže svalila na břicho a nasadila mu pouta. Poté ho odvlekla do vozu a odvezla....pravděpodobně na stanici.

 

Na celé toto divadlo kolemjdoucí koukali se zájmem. Přihlíželi, povídali si, zkrátka měli barvité zpestření dne.

A mě napadlo: kde byli všichni ti lidé ve chvíli, kdy onen muž seděl v silnici a čekal na smrt?
To ho nikdo neviděl?
To nikoho nezajímal?

To byli lidé slepí a opět začali vidět až ve chvíli, kdy situaci převzala do rukou policie?

 

 

 

   
02.06.2005 - Společnost - autor: Sabina

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Esťa [*]

  Mně se skácela loni v metru moje dcera(kardiačka).Naštěstí se taky našla paní, která ji zavedla k té budce v metru, ti zavolali záchranku a už ji vezli do Motola. Mimochodem, tam jsem zrovna ležela a měli mě ten den operovat. Jenže jsem se jin nevešla do programu, takže operace byla až druhý den. Takže jsme se sešly obě v pyžamech. Dceři naštěstí nic nebylo, nechali si ji tam jen 2 dny na pozorování...no a mně týden.

  superkarma: 0 03.06.2005, 08:28:59
 2. avatar
  [26] colombo [*]

  Když přijeli policajti, tak je určitě musel někdo před Tebou už zavolat. Někomu před Tebou už to lhostejné nebylo. Já sama bych asi taky nepodnikla nic jiného, než zavolala 158. A i tak bych měla strach.

  superkarma: 0 03.06.2005, 07:17:00
 3. avatar
  [21] kemy [*]


  super!
  jen mě už opravdu štve, jak si všichni myslí, že fet způsobuje chutě k sebevraždě.. když je člověk sjetej, je mu fajn a netrpí sebedestrukcí. to jen ty, co už sou na dně, ale toho bys poznala, prostě vyfetlo. feťáci např. vůbec neničí značky apod. po cestách z hospody, to dělaj vožralové. vim, že drogy sou hrozný a je to na lidech strašně rychle znát, když je berou, ale jinak ten stav, kterej po nich vzniká, je mírnější, než když se někdo ožere. po droze neničíš, neubližuješ, nezabíjíš sebe ani nikoho jinýho. leda bys to měla v sobě. ale to nic proti tobě. je to prostě vžitý, že ten, kdo něco bere, je okraj spolenosti, a proto dělá všechno to špatný.

  superkarma: 0 02.06.2005, 17:31:16
 4. avatar
  [19] Susina [*]

  Mahara: no já myslím, že to bude zhruba všude stejné.. když jsem žila nějakou dobu ve Francii, taky jsem zažila debilní policajty....

  superkarma: 0 02.06.2005, 16:08:02
 5. avatar
  [18] kris.jan [*]

  Ryta: Mě se stalo úplně to samé, tak yjsem jela ráno do práce tramvají a najednou jsem cítila jak mi je horko a začalo se mi dělat špatně. Stála jsem nad jedním pánem, ktrého jsem taky poprosila, přesně jako tebe mě přejel pohledem a nic no a já jsem najendou omdlela. Naštěstí jen na vteřinku tak jsem se škrábala na nohy a ten chlápek seděl dál. Na nejbližší zastávce jsem vystoupila a šla si koupit pití. Nevím čím to bylo. Někteří lidi jsou fakt hrozný

  superkarma: 0 02.06.2005, 16:03:57
 6. avatar
  [17] Trinitty20 [*]

  Přesně tak, takový je dnešní svět, lidé to co vidět nechtějí prostě nevidí. Jak byl ten případ kdy přepadli kluka zrovna když měl epileptický záchvat, nikdo nic neviděl, nikdo mu nepomohl. Vůbec to nechápu

  superkarma: 0 02.06.2005, 15:34:32
 7. avatar
  [14] Ryta [*]

  Margaritka: tak to jo já myslela jestli to nebyl jen podobný případ. Zásah policie jsem neviděla. Vystupovala jsem až u Hvězdy a volala jsem polici. Holt chování strážníků je úděs. Jenže kolikrát se není čemu divit. Stačilo mi když jsem četla inzerát, že najímají nové policisty. Stačilo aby měli pomalu jen základku a dostačující fyzičku. Je mi z toho

  superkarma: 0 02.06.2005, 15:03:00
 8. avatar
  [12] Ryta [*]

  a to mi ještě připomíná jeden zážitek lidské ochoty momentálně v tuhle chvíli. Stalo se mi jednou, že si jedu tramvají v Praze, byla hrozně nacpaná a vydýchaný vzduch. Nikdy se mi nestalo,že bych omdlela, ale najednou jsem cítila, že je mi nějak divně poprosila jsem jednoho sedícího spoluobčana jestli bych se nemohla na chvíli posadit, že mi není dobře, ten člověk mě přejel pohledem jako obtížný hmyz. Řekla jsem si, že to vydržím a vystoupím příští zastávku - no nevydržela. Najednou se mi zatmělo před očima a praštila jsem sebou. Probrala jsem se na zastávce a nějaká paní mi říkala, že jsem omdlela. Přinesla mi pití a jela se mnou až na místo odkud jsem odjela autobusem domů. V některých lidech přeci jen ta dobrota ještě je.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:53:42
 9. avatar
  [11] Kačena1 [*]

  Patřím k menšině, která se stará, jestli někdo nepotřebuje pomoci. Jsem totiž omdlévací a taky bych byla ráda, aby mne na ulici kolemjdoucí nevšímavě nepřekročili, kdyby náhodou. Přítel se mi za to směje. Ale... třeba když jsem zvedala tu starší paní v domnění, že se jí něco stalo s nohou, nemohla jsem přece vědět, že je ožralá namol a že má kalhoty i s kalhotkama sundaný ke kolenům, protože chtěla čurat a upadla. Nebo že ten pán na eskalátorech, co mu padaly flašky, není pán s nákupem, ale profesionální sběrač čehokoliv (pak už jsem si pojízdné kabele se sběrem všimla). Neva, stejně se vrhám pomáhat dřív, než začnu přemýšlet, jestli je to dost nóbl.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:52:30
 10. avatar
  [10] Enya [*]

  Mahara: myslím, že to už je deformace z povolání...

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:52:25
 11. avatar
  [8] Clerenc [*]

  Ja takhle ve sve dobrosrdecnosti v noci vzbudila mistniho bezdomovce, ktery ma amputovane nohy a po meste popojizdi na vozicku. Jednou jsme se vracela z hospody a videla prevrhnutej vozik a na nem onoho bezdomovce.Tak jsem k nemu pribehla a hned zjistilaze on takhle spal a ve vozejcku je zaklesnutej, proto aby mu ho nekdo neukrad a neodvezl do srotu Ted kdyz me nekde vidi, tak na me mava a krici pres celou ulici

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:47:21
 12. avatar
  [7] Ryta [*]

  Tak něco podobného se mi stalo v úterý na Kladně. Je to dost rušná silnice po které jezdí lidé z Prahy do Kladna.Bohužel jsem neměla možnost s mužem mluvit, ale první co jsem udělala bylo, že jsem volala na polici.
  Tam i odvětili, že už tam něco hlášeného mají. Zeptala jsem se jich proč tam tedy nejedou, že je jen otázkou času, kdy toho pána někdo trefí - na to mi nikdo neodpověděl. Tak snad se muži zákona přeci jen zvedli a něco s touto situací udělali. Je to smutný.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:46:28
 13. avatar
  [6] renike [*]

  no a ja jsem byla svedkem ne o pokusu,ale sebevrazdy..bydlela jsem na internate a koukala s kamoskou ven z okna na dalsi internat..kdyz najednou z balkona vyskocil (ze 4.patra)jeden student..pravnik,presne pred poslednou statnici..byl to sok..odvezli ho do nemocnice..ale neprozil

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:46:03
 14. avatar
  [5] Esťa [*]

  Jak typické pro nás český národ...nevidět, neslyšet...a policie..taky se nedivím, čekal snad někdo lidský přístup?..a před tebou Margitko smekám. Našla jsi odvahu i sílu. Takových je málo. Hezký nejen dnešní den. E.

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:43:30
 15. avatar
  [4] Enya [*]

  s nezájmem lidí o pomoc druhému jsem se také setkala. Do MHD nastupovala jedna stará paní s nemocnýma nohama a potřebovala,aby jí někdo nadzvedl nohy na ty schody.Říkala nejlépe nějaký silnější muž. V busu jich několik bylo, ale nikdo nejevil zájem,lidi se dívali raději z okýnka.Tak jsem jí pomohla já. Paní byla hrozně vděčná a ten pocit, že jsem jí pomohla mě krásně hřál u

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:42:44
 16. avatar
  [3] Trinii [*]

  tak já se přiznám, že bych asi určitě taky jen prošla a nic neudělala...

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:41:10
 17. avatar
  [2] Smajlinka [*]

  Margaritko, zachovala ses moc pěkně. Tvá karma ti dala možnost alespoň něco pro toho člověka vykonat a tys svou příležitost využila. Věř tomu, že jednou se ti vše v dobrém vrátí...

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:39:30
 18. avatar
  [1] bednaroi [*]

  NOJO, DNES JSOU LIDÉ BEZOHLEDNÍ A K NĚKTERÝM VĚCEM ÚPLNĚ SLEPÝ

  superkarma: 0 02.06.2005, 14:37:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme