Vztahy

Byla jsem sexuálně zneužita

Jako malá holka jsem od rodičů často slýchala, že nikdy nemám s nikým cizím nikam chodit. Že by mi ten člověk mohl třeba ublížit. Nikdy jsem ale nebyla obeznámena s tím, JAK by mi mohl ublížit. Proto jsem toto rodičovské varování zařadila mezi ty ostatní, ve kterých jsem byla varována před horkou plotnou, přecházením silnice apod.


Bylo mi asi tak sedm, osm let, když jsme si jednou hráli s mým starším bratrem v parku a sbírali jsme lesní jahody. Kolem šel pán s košíkem. Uviděl nás a nabídl nám, abychom s ním šli na jeho zahrádku, že tam má hodně velkých jahod a že si můžeme nasbírat, kolik chceme, a ještě nám dá s sebou domů a maminka nás určitě pochválí. Vytanulo mi na mysl rodičovské varování, ale když jsem viděla, že bráška kývá, řekla jsem si, že budeme dva, a ten pán opravdu nevypadal na to, že by nám chtěl jakkoli ublížit.


Přišli jsme k němu na zahrádku, jahody tam opravdu byly, pár jsme jich snědli a pán se nabídl, že nám dá ještě sušenky a čaj. Poslal brášku s bandaskou pro vodu k poměrně vzdálené pumpě.
Jakmile bratr zmizel z dohledu, ten člověk se na mě vrhnul. Přitlačil mě ke zdi, sundal kalhotky a začal mě osahávat. Strašně jsem se bála, prosila jsem, aby mě nechal, ale on říkal, že to musím vydržet, že se mi to bude líbit. Pak si rozepnul kalhoty a vyndal své přirození. Ve svém věku jsem něco takového (rozuměj v dospělém a ztopořeném stavu) viděla úplně poprvé a naprosto mě to šokovalo. Zastrčil mi ho mezi stehna a třel s ním sem a tam. Naštěstí se nesnažil dostat dovnitř. Zrychleně dýchal, sahal mi mezi nohy, já jsem brečela a prosila... Pak mě srazil na zem a vyejakuloval se mi do obličeje. Okamžitě jsem se pozvracela, strašně moc jsem brečela a podařilo se mi utéct. Na cestě jsem potkala bráchu, kterému jsem řekla, aby se tam nevracel, že musíme rychle odejít. Ale co se tam opravdu stalo, jsem mu vypovědět nedokázala. Naštěstí mě brácha poslechl, zahodil bandasku s vodou a utíkali jsme domů. Cestou jsme se domluvili, že rodičům nic neřekneme.


A taky jsme neřekli.
Strašně jsem se styděla, několik dnů mi bylo hrozně zle, v noci se mi pořád zdálo o tom obrovském přirození a cítila jsem ten hnus, když mi postříkal obličej. Zvracela jsem. Maminka usoudila, že jsem asi něco špatného snědla, jak by ji mohlo napadnout, že mám za sebou takovou hrůzu. A já jsem mlčela. Cítila jsem se provinile, bála jsem se, že budu potrestaná za to, že jsem neposlechla a odešla s cizím člověkem. A toto mé tajemství zůstalo na dlouhá léta zavřené v mé dětské dušičce.

Postupem času upadalo do zapomnění, jen občas se vynořilo jako ošklivá vzpomínka.
Až později, když jsem začala partnersky žít, se to vracelo intenzivněji. Nedokázala jsem se milovat s nikým, o kom jsem nebyla přesvědčená, že mu můžu stoprocentně důvěřovat. Taky je fakt, že jsem moc sexuálních partnerů neměla - dali by se spočítat doslova na prstech jedné ruky a ještě by vám dva prsty zbyly. Dnes, kdy už jsem tak zvaně zralá žena, si dokážu lásku a milování hezky užít, ale dlouho, strašně dlouho mi trvalo, než jsem se naučila uvolnit se. Pořád jsem byla sevřená, ostražitá, jakoby připravená utéct. O tom, že jisté praktiky jsem nebyla vůbec schopná provozovat, snad ani nemusím psát.


Když se mi pak narodily dcery, poučena svou neblahou zkušeností, jsem je velmi záhy začala poučovat, co je normální a co ne. Přehrávaly jsme si různé situace, kdy se je někdo snaží odlákat, a učila jsem je říkat "ne". Ve velmi útlém věku jsem jim šetrně vysvětlila tělesnou lásku mezi mužem a ženou s tím, že pokud se dva lidi mají rádi, je to normální a krásné. Ale že bohužel existují i takoví, kteří jsou svým způsobem nemocní a ubližují tím právě malým holčičkám.

Článek o tom, jak uchránit děti před sexuálním napadením, najdete ZDE .

   
23.11.2004 - Láska a vztahy - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [86] k@tchabinka [*]

  gryzli. vetsinou to muz je.

  superkarma: 0 29.11.2004, 17:29:59
 2. [83] Alena Vojtěchová [*]

  Bylo mi dost hrozně, když jsem četla hlavní článek, protože mně se ve stejném věku přihodilo něco velmi podobného. Protože chlap měl připravenou takovou záminku, proč s ním mám jít, o které mamka nikdy nemluvila, když mně varovala před cizími lidmi, ve své dětské naivitě jsem se nechala nalákat. Naštěstí někdo šel (bohužel měl jít dřív) a tak mně pustil. Pro upřesnění- máma mě varovala před tím, když mi někdo bude chtít dát nějaký bombóny, ukázat zvířátka a tak podobně, a dotyčný mně zastavil, když jsem se vracela z hudebky s housličkama, že hledá holčičky do televize pro pořad "Zlatá brána" (starší z vás jistě vědí o co šlo, pro mladší hudební pořad, kde zpívaly děti). Jo, být v televizi by se mi líbilo, takže ostražitost šla stranou.
  Doma jsem řekla pouze první část z toho, co se stalo, pamatuji si, že mi sice připadalo dost divný, že si mně zkoušel takhle, tak nějak jsem tušila, že by se to našim nelíbilo, tak tu zásadní část jsem zamlčela. A že pánovi jsem řekla, kde bydlím a on vzkazuje, že k nám příjde dohodnou podrobnosti. Naši se mně sice opakovaně ptali, jestli jsem s ním někam nešla, ale já to zatloukla. Lovec talentů samozřejmě nepřišel, naši byli přesvědčení, že se nic nestalo, já to neprožívala tak hrozně jako pisatelka článku, a pomalu bych na událost zapoměla KDYBY:
  asi dva roky nato přišla mamka domů a vytáhla na mně tuhle pomalu už zapomenutou historku s tím, že ví, že to bylo ještě jinak, a ať řeknu pravdu. Tak jsem teda konečně vybalila všechno. Ne ten původní zážitek, ale to, co následovalo, bylo pro mně tím traumatizujícím zážitkem, ze kterého jsem se hodně dlouho vzpamatovávala. Reakce rodičů - máma brečela, táta zuřil, a já z toho všeho došla k závěru, že jsem udělala něco strašnýho. Navíc táta podal trestní oznámení, takže za čas následoval výslech na policii...( nic nezjistili, a nakonec případ odložili). Na psychologa se v 70-tých letech kašlalo, a já pak roky žila s takovým prapodivným pocitem, že vinna jsem já a že se o tom nikdo nikdy nesmí dovědět. Mluvit o tom jsem dokázala opravdu až někdy v 25-ti letech. A i teď, když tohle píšu, je mi hodně těžko. Jo, máma na to přišla náhodou: seděla u kadeřnice,když jedna paní začla vyprávět co se stalo její vnučce a popsala přesně tu samu situaci, jen s jiným koncem. Náhoda. Ale je vidět, že jsem nebyla jediná, což je pochopitelný, když je někdo pedofil, těžko jím bude jen v jednom případě.
  Na závěr: poté, co mi byl zážitek tak hezky oživen, jsem dotyčného i potkala (a sem-tam potkávala), ale ani za nic bych na něj neukázala prstem, že to je on, aby se ta věc znovu probírala. Je mi naprosto jasné, proč hrozně moc z těchto trestných činů zůstane skrytých, vím, jak oběti je. (A to než jsme se z daného místa v mých patnácti odstěhovali, jsem věděla i kde bydlí, co dělá -učitel tělocviku na základce- a jak se jmenuje. Ono se totiž hrozně hezky řekne, že se takový člověk musí zarazit, protože to udělá někomu jinému, ale v tom věku mi to bylo naprosto jedno. Jen mi bylo jasné,že znovu to někde probírat bych nezvládla.
  Uvítala bych vzkazy.

  superkarma: 0 24.11.2004, 11:19:57
 3. avatar
  [81] Tanzi [*]

  Kaca: podívej se na anketu..........

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:32:55
 4. avatar
  [79] Tanzi [*]

  Kimmy: počítám, že dnes už je mu nějakých 63 let..(vzala jsem si na to kalkulačku ) tak snad už dřepí doma na prdeli a dá pokoj.
  jinak některé vaše zákony by mohly dojít i k nám.

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:24:36
 5. avatar
  [78] Kimmy [*]

  Tanzanie: teraz uz na Slovensku urobili taky zakon, ze po troch vaznych cinoch sedis na dozivotie (myslim)... takze v dnesnej dobe by uz snad po nom bolo zaprasene... (snad)

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:20:42
 6. avatar
  [77] Tanzi [*]

  Když jsem jako holka bydlela s rodiči v paneláku, tak u nás přímo na patře bydlela rodina se svobodným asi 26letým synem. (odporný slizoun na pohled)..od chvíle kdy se přistěhovali najednou chyběly žárovky na chodb.osvětlení...věčně postával v šeru po schodech..ale neobtěžoval.
  Pak se stalo, že byl rachot po baráku a zjistilo se, že ten blb zatáhnul do sklepa 7 letou sousedovic holčičku.
  Slíbil jí čokošku a ve chvíli, kdy čokoláda nebyla a on jí chtěl stahovat gaťky - holka začala ječet a podařilo se jí utéci domů.
  Tenkrát jsem myslela, že ta její maminka ho zabije.
  Zavolali se policajti, kteří ho odvezli ze slovy..á to je náš starej známej.
  Šok..my vůbec nevěděli, že je to norm.úchylák zaměřenej na holčičky. Nám se ségrou už bylo 12 a 17..takže my už jsme naštěstí pro něj byly "staré".
  Byl v podmínce, takže mazal ZNOVA !!! sedět. To že už ho zavřeli opakovaně jsme se dozvěděli až později.
  Ty jeho rodiče se za něj styděli..proto se často stěhovali, aby sousedi nic nevěděli.
  Pamatuju se, že v té době nás tatínek učil základy sebeobrany...a také, že si na něj párkrát chlapi z baráku počkali..hodili na něj deku a rozbili mu hubu. Preventivně!!
  Ta rodina se později opět odstěhovala, kde skončili nevím.
  Ale když jsem byla na Gymplu tak jsme jednou cestou do školy potkaly s kámoškama blbečka co si ho před školou honil.
  Nahlásily jsme to a ředitel po nahlášení na SNB nás pak poslal na sepsání protokolu...tam nám ukazovali různé fotky jestli dotyčného nepoznáme..a víte kdo mezi těma fotkama byl??
  Ten náš bývalý soused co jel po holčičkách. Zřetelně starší, než jak jsem si ho pamatovala..takže mě z toho vyplývá že si pokoj kretén stejně nedal.

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:14:40
 7. avatar
  [75] Kimmy [*]

  Tuna v Kanade sa stal jeden pripad ked pedofil uniesol, potom znasilnil a zavrazdil asi 10-rocne dievca. Bolo to niekedy v maji roku 2003. On pracoval ako softverovy inzinier a policajne vysetrovanie potom zistilo, ze si kazdy den na pocitaci pozeral desiatky obrazkov s detskou pornografiou (ten pocitac mu zabavili ako svedecky material).

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:06:21
 8. avatar
  [72] Kimmy [*]

  david.lister: no neviem, ale ked ti niekto ako malemu dietatu strka ruky do nohaviciek (najma ked je to cudzi ktoreho ty vobec nepoznas), tak je to asi neprijemne a sokujuce pre to dieta aj ked nevie, o co presne ide, nie? Predsa uz aj take male dieta ma stud, hanbu, strach... teda po precitani tvojho prveho prispevku ma napada: SI TY VOBEC NORMALNY??!!!

  superkarma: 0 23.11.2004, 23:02:15
 9. avatar
  [71] klara.kr [*]

  Měla jsem kamarádku, taky jí v osmi pán u houpaček zmermomocnil ke všemu, co chtěl.
  Těmhle chapům fakt nejlíp nechat ustřelit koule
  To se mi vybavuje ta scéna z Pulp Fiction, jak velký boss černoch pošle na toho fízla, co ho před tím svázal a š... do zadní části těla, partičku pankáčů a prostřelí mu rozkrok.

  superkarma: 0 23.11.2004, 22:18:16
 10. avatar
  [70] pomeranca [*]

  naštěstí nemám zkušenosti. Všem kdo něco takového zažily přeju hodně odvahy!

  superkarma: 0 23.11.2004, 20:00:13
 11. avatar
  [69] verousek [*]

  já když jsem to mojí máti řekla, tak s tím stejně nic neudělala. a v tom je podle mě ještě horší než nevlastní fotr...

  superkarma: 0 23.11.2004, 19:06:30
 12. avatar
  [61] Wiki [*]

  jak na to tady tak koukam, mozna jsem mela stesti, ze jsem jako dite vypadala spis jako kluk - do 18 si mne pletili s klukem, nez jsem si nechala narust dlouhe vlasy...prece jen zneuzivanych chlapecku je mozna mene nez holcicek :(

  superkarma: 0 23.11.2004, 16:16:47
 13. avatar
  [57] marcellina* [*]

  ja se nestacim divit, kolik tady beha jen tak uchylaku

  superkarma: 0 23.11.2004, 15:35:56
 14. avatar
  [50] Ofa [*]

  Je mi z toho pěkně zle... Jak můžou být lidi takový svině.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:58:06
 15. avatar
  [49] Kadla [*]

  Víte, co mě fascinuje? Že podle hlasování je těch, které zažily zneužití, 30% ze všech čtenářek, které v anketě hlasovaly. To je ale děs..

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:56:43
 16. avatar
  [48] Wiki [*]

  :(( jj, presne tak

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:49:27
 17. avatar
  [47] Danuna [*]

  to sem patri i nepatri.Kamoska se chtela rozvest a u prvniho stani u rozvodu ji rekli,ze kdyz ji manzel jenom bije,ze to neni duvod k rozvodu.Jo a jeji manzel byl policajt.Sehnal si nejaky svedky,ze chodila v noci po barech a nestarala se o deti a jeste,ze prenasela pohlavni nemoce.Tohle vsechno patlal u rozvodu.Holka chudak ostudu ale kdyz jsou znamosti jde vsechno.Dodnes.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:45:18

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [46] Danuna [*]

  Wiki:vse se stalo pred 89rokem.To by se dalo cekat.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:42:10
 2. avatar
  [45] Danuna [*]

  Lofina:Ja to nechapu proc ho vzdycky pustili A mam dojem,ze toho mel vice a stejne nic.Ale tata rikal,ze je nekde podmazal ty co o tom rozhoduji.Prece kdyz ma nemocnou manzelku o kterou se musi starat tak bude jako dal pachat zlo na zenskejch a vi,ze ho vzdycky pustej.Takze bude vrazdit ale musi se starat o manzelku.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:40:34
 3. avatar
  [44] LenkaH [*]

  postřílet, uříznout, utrhnout, jinak to nevidím

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:40:33
 4. avatar
  [43] Wiki [*]

  Danuna: no jo, ceske soudnictvi :o((( jedny zaviraji za prkotiny, za ktere ani nemuzou a jine pusti prestoze se nekolikrat pokusili zneuzit nebo uz i zneuzili...nebo treba i zabili :(((

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:37:29
 5. avatar
  [41] Danuna [*]

  Me bylo 14let kdyz si na me pockal chlap co bydlel naproti v dome.Videl nam do oken.A sel za mnou a v parciku me povalil a byl silne nechutnej.Ja mela kalhoty roztrhany a byla jsem jako spinava jak jsem lezela na zemi ale nepodarilo se mu to.Nakonec neprijemnej policejni vyslech jeho pac pro nej hned jeli a me vyslychali jako kdybych ho znasilnila ja.a pak byl soud za pokus o znasilneni a zaver ten,ze ma nemocnou manzelku a ja jsem jen dite a neverohodne.Takze ho pustili smejda a pak skocil jeste na pani co bydlela pod nami.Si na ni pockal.Opet ho nezavreli a pak jeste jednou prelezl balkony a chtel znasilnit sousedovu dceru.Zase nic.Ze by znamosti?Dodnes kdyz jedu za mamkou ho potkavam.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:24:17
 6. avatar
  [40] LenkaH [*]

  Minulý rok šla dcera/11/navečer s kamarádkou domů. Už byla tma/asi 18,00/ a pronásledoval je o 3 roky starší kluk,pak je honil a začal si s ním před nima ,,kývat´´- jak mi pak holky povídaly.Pak mu sice utekly,doma pak dcera hodně brečela, když mi to vyprávěla. Vše jsem jí vysvětlila, uklidnila.Snažila jsem se to nahlásit na policii,ale když jsem slyšela jak vše zlehčují a dcera by musela na výslech atd. tak jsem tuto možnost vzdala. Nahlásila jsem to aspoň na školu, na kterou on chodil, na odděléní péče o rodinu/tam o něm žádné záznamy neměli-takže se také nic nedělo/ i dětské doktorce, a dozvěděla jsem se,že on je trochu vývojově pozadu a léčí se na psychickou poruchu, má brát léky, ale nikdo nezaručí, že jeho matka-alkoholička mu je dává. Bydlí kousek od nás, tak jsem si ho jednou chytla a zkrátka jsem mu dost tvrdě pohrozila.Je to už skoro 2 roky,ale ze začátku když ho dcera z dálky zahlédla, bylo na ní vidět že má ještě strach. Ted už je dcera v pohodě, ale co když on to zase udělá? Nebo možná už i udělal.

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:24:10
 7. avatar
  [39] LenkaH [*]

  lumpici: kdo jednou zneužije a nic se nestane, udělá to znovu..

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:03:18
 8. avatar
  [38] LenkaH [*]

  lumpici: kdo jednou zneužije a nic se nestane, udělá to znovu..

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:03:00
 9. avatar
  [37] Ofa [*]

  to se nedivím, nejhorší je to vykládat 3x pokaždé někomu jinému a navíc lidem které vůbec neznáš

  superkarma: 0 23.11.2004, 14:00:51
 10. [36] Rikina [*]

  Jednou, dávno tomu, jsme šly s kamarádkou sbírat léčivé byliny, tuším jitrocel - to byla taková doba, že se to nosilo do školy, tam se to sušilo, a tak. Bylo nám tak 10 let, víc určitě ne, a jak tak sbíráme jitrocel u řeky, seděl tam rybář, jen tak v trenýrkách, bylo teplo. Povídá - holčičky, pojďte se podívat, jaké jsem nachytal pěkné veliké ryby, tady je mám v kbelíku - no a my, byť poučené holčičky, jsme šly, protože na chytání ryb přece není nic závadného, že. Pán ukázal ty ryby v kbelíku, a pak pravil, že ukáže něco ještě zajímavějšího než ryby, a sundal ty trenýrky. V ten okamžik nám to došlo, vzpomněly jsme si na poučení, že nikdy nikam nemáme s cizími pány atd. a utekly jsme, natrhaný jitrocel zůstal na místě. Doma jsme to řekly, maminky zavolaly příslušníky VB, které jsme musely dovést na místo činu, rybář pochopitelně nepočkal, takže jsme ho měly popsat, ale to 10leté holky teda moc nezvládnou, asi to k ničemu nebylo. Dneska si pamatuju jen kostkovanou deku, na které ten chlap seděl, a jak jsme pelášily domů, a nejvíc z toho celého mi bylo tenkrát nepříjemné to policejní vyšetřování.

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:40:49
 11. avatar
  [35] Ofa [*]

  radši nekomentuji, proč si vracet hnusné vzpomínky...

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:27:01
 12. avatar
  [33] marcellina* [*]

  uvodni clanek a reakce , preju vsem, at uz to nikdy nepoznaji a at to na nich nezanecha zadne nasledky

  superkarma: 0 23.11.2004, 13:16:17
 13. avatar
  [31] páťa [*]

  xantypa: také se s tímto názorem stotožňuji. Nevím co dodat. Je to hrozný všem moc přeju,aby co nejrychleji zapoměly a všem moc

  superkarma: 0 23.11.2004, 12:53:53
 14. avatar
  [30] Hannah01 [*]

  xantypa: Moje řeč

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:38:23
 15. avatar
  [29] Juana [*]

  To je strašný, jaký máte zkušenosti. K mým nejotřesnějším zážitkům taky patří nejvýš pusinkování příbuzných, to mi bylo vždy nepříjemné, i když se jednalo jen o zdvořilostní pusy na tvář. Dodnes je mi nepříjemné takto líbat i vlastního otce. Pamatuju si, jak mi jednou matka vynadala, že jsem nechtěla na rozloučenou políbit o 5 let staršího bratrance. Proto taky děti nenutím, aby někoho líbaly, když nechtějí. Manžel s tím v dětství sám žádný problém neměl, taky je z rodiny, kde se zdvořilostně líbají, ale bral to nějak jinak. Zrovna minulý týden jsem se mu o tom zmiňovala a on to nechápal. Asi mám nějak moc uzavřenou "osobní zónu" nebo co.
  Jednou když mi máma ukazovala památník a já už bylo skoro dospělá, tak si při tom vzpomněla na spolužačku, která měla 2 sestry a o nich se už na základce vědělo, že jejich vlastní otec je všechny tři zneužívá. Bylo to v 50. letech a tehdy s tím nikdo nic nedělal, procházelo mu to pořád.

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:34:39
 16. avatar
  [28] xantypa [*]

  vsem takovymhle prasatum hodit ptaka na spalek a useknout

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:28:07
 17. avatar
  [26] martisa [*]

  emma: něco na tom asi bude.

  superkarma: 0 23.11.2004, 11:08:46
 18. avatar
  [24] Susina [*]

  emma: no to je přesný... doteď si pamatuju, jak když jsme přijeli k příbuzným, nejvíc mě děsilo, že mi dá pusu na přivítanou metráková teta Mářa usmiřovalo mě jedině to, že od ní dostanu vždycky pětikačku na žvejkačky.. ale stejně si to dodnes pamatuju jako hodně nepříjemný... proto dítě taky k tomu nevedu, klidně ať řekne, když je mu něco nepříjemný..

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:59:23
 19. avatar
  [23] emma [*]

  aha, to byly reakce pod jiným článkem - jsou tu o sex. zneužití dnes dva

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:57:12
 20. avatar
  [22] emma [*]

  Nezmizely zu nějaké reakce z rána?
  já myslím, že tomu zabránit lze (jak tu jednou psala tuším BLues pod podobným článkem) - děti jsou vychovávány tak, že musí poslouchat (proto také nejvíc zneužití je blízkou osobou - správně děti učímě, že s cizími se bavit nesmí). přijede-li nanávštěvu fousatá a smradlavá teta, dítě jí MUSÍ dát pusinku na uvítanou (protože "co by tomu teta řekla!"), a už tím je učeno, že NENÍ pánem svého vlastního těla a že musí poslouchat, pokud se ho chce dotýkat i třeba někdo nepříjemný, PROTOŽE JE TO PŘECE PŘÍBUZNÝ! a tam jsou podle mě ty počátky, proč pak dítě nechá příbuzného, aby ho zneužíval.
  vysvětlila jsem to pochopitelně?

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:52:12
 21. avatar
  [21] Wiki [*]

  Jira: jj, v pripade otce je to nejhorsi - tam je to autorita otce proti autorite matky a pokud neni na diteti vyslovene poznat, ze se neco zleho deje, neni sance :o/

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:48:13
 22. [20] Zuzanicka [*]

  To je smutný článek přeju všem kterým se něco takového stalo,aby měli hodně síly zapomenout na to ty bestie bych střílela

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:46:53
 23. avatar
  [18] lumpici [*]

  Já jsem si své hrozné chvíle prožívala také v rodině, zneužíval mě o 11 let starší bratr, věděla o tom tenkrát matka, ale nic s tím neudělala. Později jsem se s tím svěřila i na odboru sociální péče a u dětské lékařky, ale nic se nedělo z jejich strany, já byla označena za lháře a máma protože pracovala jako učitelka mateřské školy tak byla ten, komu se věřilo. Když zemřela a já si vzala bratra k sobě do bytu a starala se o něj, nachytala jsem ho, že mi osahával dceru (v té době jí bylo 8 let). Ihned jsem to šla oznámit na policii, jeho odvedli, proběhl soud ale on byl z důvodu svého tělesného postižený osvobozen. Byla mu pouze nařízena ústavní léčba, tu ale nikdy neabsolvoval. Já jsem se ze svých dětských zážitků do dneška pořádně nedostala a doufám že dcera podobné trauma z toho mít nebude, že jsem to zastavila včas. Evka

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:25:55
 24. avatar
  [17] gavi [*]

  Kadla:Jsem na tom stejně akorát mě tu výbavu ukazoval vlastní otec když mi bylo 5 a byli jsme samy doma .Byl opilý ale nakonec se nic nestalo , protože přišla mamka a vyhodila ho .Od té doby jsem ho pak neviděla a naše poslední setkání bylo na jeho pohřbu .Srazilo ho auto .Dlouho se mi to vracelo ale jak říkám naštěstí se nic nestalo , teď mám tři děti a přemýšlím jak je uhlídat před cizími když mě málem ublížil vlastní otec.

  superkarma: 0 23.11.2004, 10:06:09
 25. avatar
  [15] Wiki [*]

  jj a jeste moznost partner, podle mne by to melo byt oddeleno od rodinny prislusnik, to je IMO zase neco jineho nez treba bratr, otec, stryc... teda ne ze by se mi to stalo...
  BTW: podle mne je mozne naucit dite, aby v pripade, ze ho nekdo obtezuje nebo uz zneuzil, reklo, co se stalo. Podle mne se dite musi primo k tomu vest - musi se mu povypravet co si k nemu nikdo nesmi dovolit a pak dostatecne casto zduraznovat, aby okamzite reklo, kdyz se neco takoveho stane. A hlavne aby reklo i v tom pripade, ze ho ten clovek bude zastrasovat a vyhrozovat mu. Mezi rodici a ditetem by mela byt takova duvera, aby dite nemelo strach neco takoveho rodicum rict.

  superkarma: 0 23.11.2004, 09:56:32
 26. avatar
  [12] Kadla [*]

  Nechci nijak vyzvídat, ale přemýšlela jsem o tom, která možnost tam chybí, ale nic mne nenapadá. Sama jsem "naštěstí" natrefila jen na blázna, co přede mnou (v mých asi 9 letech) ukazoval svou výbavu a stihla jsem mu utéci. Kupodivu jsem i tento zážitek vytěsnila a vzpomněla si na něj až ve svých 33 letech (bez traumatizujících následků). Je mi moc líto všech, které měly zážitky o tolik horší.

  superkarma: 0 23.11.2004, 09:38:49
 27. avatar
  [9] Libča [*]

  boze muj holky..... takove svinaky co vam to udelali, lidske bestie bych postrilela....

  superkarma: 0 23.11.2004, 07:44:44
 28. avatar
  [6] šája [*]

  Léthé: asi tak nějak.....

  superkarma: 0 23.11.2004, 07:08:03
 29. avatar
  [4] Minda [*]

  Ta moje moznost tam taky chybi

  superkarma: 0 23.11.2004, 00:27:06
 30. avatar
  [1] Léthé [*]

  nechce se mi o tom psát.Ale hlasovala jsem.

  superkarma: 0 23.11.2004, 00:09:06

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme