Bulvár

Byla jsem panna a on se po "tom" na mne vykašlal

Milé čtenářky,


naučit se odpouštět druhým je podle mě velmi důležité.  Nejen pro toho, kdo vás raní a čeká  odpuštění, ale i pro vás samotné. Zní to trošku jako fráze, ale i já sama jsem se o tom několikrát přesvědčila. Záleží samozřejmě na tom, jak moc vám dotyčný ublížil a zda mu vůbec někdy budete schopná odpustit.


Já sama jsem za svůj život prožila několik situací, kdy jsem byla rozhodnutá, že odpustit nedokážu. Dokázala jsem odpustit své první lásce, na první pohled úžasnému a neodolatelnému klukovi, který se tvářil, jak moc mě miluje. Byla jsem s ním šťastná. Chodili jsme spolu na vysoké škole, poslední dva měsíce těsně před prázdninami.

Všechno se zdálo být úžasné, až do doby, než přišlo na sex. Jelikož jsem byla ještě panna a nechtěla jsem nic uspěchat, tak jsem couvla. Vypadal, že vše chápe a že tedy ještě počkáme. Začaly prázdniny a nás dělilo jen 100 km. Po čtrnácti dnech se ozval, že by za mnou přijel k nám domů. Naši byli na dovolené, a tak jsem souhlasila.

A prostě když docílil svého, tak se na mě vykašlal. Navíc to pro mě bylo poprvé, moc to bolelo, a on nepřestal, i když jsem ho o to prosila. Druhý den  jsem ho šla vyprovodit na vlak a tvářil se divně. Nechtěla jsem si připustit, že už by se nemusel ozvat.

Po prázdninách jsem ho potkávala ve škole, nechtěl se se mnou bavit, snažil se mi vyhýbat a přišlo mi, že se s kamarády baví na můj účet. Bylo to pro mě hrozné období, zapomenout na to, co mi udělal. Natož začít si jiný vztah, protože k sexu jsem měla absolutní odpor a jiného dalšího – jemu podobného, bych opravdu nesnesla.

Trvalo mi 2 roky, než jsem si našla jiného přítele, podstatně jsem slevila ze svých ideálů /blonďatý, vysoký, modrooký, nádherný/, teď mám prostě normálního kluka, se kterým jsem šťastná a až s ním jsem se dokázala srovnat a odpustit.

Nedávno jsem ho dokonce potkala, dokázala jsem se s ním úplně normálně bavit a byla jsem v pohodě. Až tehdy jsem cítila, že jsem se s tím vyrovnala a dokázala jsem mu odpustit.


Jestli existuje něco, co bych asi nedokázala odpustit, tak je to nevěra. Myslím dlouhodobé podvádění partnera. To považuji za zradu a nečestné jednání. Říkám tím asi, protože jsem to zatím nezažila a nemohu vědět, jestli někdy nebudu mluvit jinak.

 

Jana


Zážitek velmi bolestný, řeknete si, že za to nestál. Ale odpustit jste dokázala a nový přítel snad zahojil vaše rány.

editorka Mira


Dá se ublížit při prvním sexu a často se to i děje nebo ne?

Téma na čtvrtek:
Odpouštět
Co?
Proč?
Jakým způsobem?
Komu?
I sami sobě?
Neumíte?

Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

   
24.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [20] markeet [*]

  Manx: kristepane, tak takovou rodicema schvalenou znamost jsem mela taky. byl docela ohavnej, ale intelektual, coz mi tenkrat desne imponovalo . a bylo to takovy kopyto, ze jsem o panenstvi prichazela na nekolikrat, protoze mu vzdycky ve chvili, kdy si mel nasadit gumu zvadnul . takze muj vstup do sexualniho zivota nebyl traumaticky, zato ale nekonecne trapny

  superkarma: 0 24.11.2005, 22:03:48
 2. avatar
  [19] Meander [*]

  To je tím, že se z panenství dělá taková věda.

  superkarma: 0 24.11.2005, 16:04:18
 3. avatar
  [18] svetluszka [*]

  Manx: ... ...jo, a taky po vojně....a už vydělává....

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:58:46
 4. avatar
  [17] aha [*]

  No, já svůj první sexuální zážitek taky neměla bombastickej a romantickej, taky jsem to nechtěla (tedy bez ochrany), ale bylo to a dnes jsme spolu i přesto všechno 3 roky. Jasně, strašně záleží na chování toho chlapa, oni jsou (a zase jsme u toho) jiní a rozhodně to neprožívají tak niterně jako my, ale jde o to si to vysvětlit, pochopit, odpustit... atd.

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:55:34
 5. avatar
  [15] svetluszka [*]

  Manx: .... .....no, to je to samí...mu 22 a mě 2 měsíce 15... ... a jak jsme slezli z postele...prej.." jak to s náma bude dál, a jestli přijdu zítra na oběd..".... ........fuj...
  A za půl roku " zbouchl" kamarádku...teda spíš známou..... .....ještě že jsem utekla....

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:42:37
 6. avatar
  [12] svetluszka [*]

  Manx: ... ...tak to jsme na tom podobně..... .....asi jsem taky za tu mrchu, co ho chudáka sbalila , zneužila a vykašlala se na něho..... ....

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:32:29
 7. avatar
  [10] Ch.Z. Kochanská [*]

  Suzanne: A jak jsi se mstila chlapům, pouč mě.

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:28:12
 8. avatar
  [9] zonan [*]

  Nyotaimori: neboj, mají. Jen se s nima nesvěřují.

  superkarma: 0 24.11.2005, 12:19:23
 9. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Kelly: neudělala jsem nic. Bylo mi 16,5, bála jsem se i svěřit doma, strašně jsem se za to styděla. Nebyl to totiž dlouhodobý partner, ale kluk, do kterého jsem byla rok platonicky zamilovaná. A on se tak romanticky svěřil, že taky... Hovno. Odstěhoval se pár dní potom - měl na Slovensku čerstvou manželku v jiném stavu. Mstila jsem se chlapům, takže jsem se vlastně pomstila sobě Dnes už je to v pořádku, odpustila jsem mu. Je to jeho duchovní profil, ne můj...

  superkarma: 0 24.11.2005, 11:33:57
 10. avatar
  [6] Odemětobě [*]

  Nyotaimori: možná ano.Můj muž o to přišel ve 14 na pionýrském táboře díky jedné vedoucí.Asi je to v něm hodně hluboko a nikdy o tom nechtěl mluvit.

  superkarma: 0 24.11.2005, 11:21:14
 11. avatar
  [4] Mylady [*]

  To je jako bych četla svůj příběh, byl taky blonďatý, vysoký, no krasavec. Ale opustila jsem ho já, protože se nezachoval po prvním styku ke mně tak, jak jsem si představovala. Pak jsem ho ignorovala, už jsem se s ním nedokázala bavit.

  superkarma: 0 24.11.2005, 11:10:11
 12. avatar
  [3] Kelly [*]

  Suzanne: ku*.a fix, já bych mu dala sázku, až by se mu na něm udělal uzel, zmetek jeden
  Udělala jsi s ním aspoň kravál? ... nebo to jen tak vyšumělo?
  Asi bych se snažila udělat mu peklo na zemi, pitomec ...

  superkarma: 0 24.11.2005, 10:56:49
 13. avatar
  [2] Yanina [*]

  Mě stalo taky něco podobného, akorát jsem s ním nechodila. Scházeli jsme se někdy na diskotéce. Bylo léto, krásná noc a tak jsme si sedli k němu do auta. Nechtěla jsem to a on to věděl, říkala jsem mu, že ať to nedělá, že jsem ještě panna, ale on mi prostě nevěřil a tak to i přes můj odpor udělal. No pak mi uvěřil a vůbec ho to nemrzelo. Za týden začal chodit s jinou. Ale já jsem byla mladá a blbá a chtěla jsem vše vráti zpět, takže jsem s ním chtěla aspoň chodit, když už se to stalo. Začali jsme spolu spát... Do teď nevím, proč jsem to vlastně udělala a byla jsem tak blbá. Přiznám se, že i teď po několika letech bych se mu chtěla nějak pomstít, za tu bolest co mi způsobil a za to ztrapnění!

  superkarma: 0 24.11.2005, 10:36:59
 14. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Jano, mně to trvalo 12 let. Stalo se to samé, jen trochu s jinými kulisami, toho kluka už jsem pak viděla jen 10 minut, když mi druhý den (poté, co jsem za ním přišla) sdělil, že šlo o sázku, protože jsem byla poslední...
  Nevyrovnala jsem se s tím a rozhodla se pomstít celému mužskému pokolení. Ublížila jsem jenom sama sobě. 10 let trvalo, než jsem o tom byla schopná mluvit. Další dva roky jsem na tom odpuštění musela pracovat. Odpustila jsem hlavně sama sobě. Jsem ráda, žes to zvládla.

  superkarma: 0 24.11.2005, 10:18:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme