V jednom článku jsem už na sebe prozradila, že miluji procházky na pražském Novém světě. Pokud nemá Letní scéna divadla Ungelt, která zde sídlí, představení, nepotkáte tam téměř živou duši. Nedávno jsem však do těchto míst zamířila „na mou duši“ záměrně s davem.

S davem lidí, který mířil stejně jako já na zmiňovanou Letní scénu divadla Ungelt, aby zažil výjimečný kulturní zážitek při shlédnutí divadelní hry nazvané Na útěku.

divadlo

vstup na Letní scénu divadla Ungelt

Divadlo Ungelt si svých návštěvníků váží

Vzala jsem s sebou i dceru, měly jsme místa v druhé řadě. Bylo hodně chladno a poprchalo, avšak hned u vchodu divadla nám byly rozdány teplé deky a „podprdelníčky“, které jsme pak vracely, a k tomu ještě pláštěnky, které jsme si naopak mohly ponechat. Pořadatelé divadla Ungelt si svých návštěvníků váží.

Už při prvním vstupu hereček Zlaty Adamovské a Jany Štěpánkové na jeviště nám bylo všem jasné, že se bude jednat o výjimečné představení, které by stálo za shlédnutí třeba i v mrazu.

hlediste

hlediště Letní scény

Paní Herečky Jana Štěpánková a Zlata Adamovská

Když se díváte na obě herečky v televizi nebo v kině, je to oproti přímému, blízkému kontaktu téměř nesrovnatelné. Obrovská profesionalita tak blízko vás, a k tomu energie, která z obou hereček sršela do všech stran.

Řeknete si, hra ve dvou, to bude nuda. Není. Hra skončí a vy chcete, aby pokračovala dál. Už dlouho jsem neviděla tak vynikající divadelní představení. Bála jsem se, že moji o generaci mladší dceru tato hra nijak neosloví, ale byla stejně nadšena jako já. Na závěrečné děkovačce jsme si v hledišti obě Paní Herečky vytleskaly snad dvacetkrát.

herecky

her

herečky Jana Štěpánková a Zlata Adamovská ve hře Na útěku

Rezervace

Hra Na útěku měla premiéru už v roce 2009, ale od té doby je neustále žádaná a také vyprodaná. Pokud si již nestihnete rezervovat prázdninová představení, bude se hrát ještě do konce října letošního roku. Podrobné informace získáte na stránkách http://www.divadloungelt.cz/repertoar/na-uteku/

Nenechte si uniknout tento výjimečný kulturní zážitek.

Stručný obsah hry

Dvě ženy se potkají uprostřed noci na osamělé silnici. Obě jsou na útěku. Claude (Jana Štěpánková) právě utekla z domova důchodců, Margot (Zlata Adamovská) utíká ze stereotypu manželství a rodiny. Obě ženy cítí, že mají ještě právo zažít ve svém životě vzrušující chvíle. A taky že je prožijí. V nočním lese, na statku, na hřbitově, a dokonce i ve vězení. Obě jsou naprosto odlišné povahy, mají úplně opačný pohled na život, a přece se během svého dobrodružství spřátelí.

Poznámka:

Hra je v režii zkušeného režiséra Ladislava Smočka. Ze zvukového záznamu hru doprovází David Zelinka, celé představení trvá 2 hodiny včetně přestávky.

fotografie poskytl: Bc. Martin Šandera

Kontakt: http://www.letniscena.cz/ http://www.divadloungelt.cz/

Reklama