Bulvár

Byla jsem líná přestat

Je mi 25 let, s kouřením jsem začala v 15 samozřejmě z frajeřiny, jak jinak.

Spolužáci mi nabízeli cigarety a byli zvědaví, jak kouřím, ale za pár dní už přestali. Našla jsem si přítele taky kuřáka. No a už jsme kouřili ve dvou. V 19 letech jsem otěhotněla a vzpomínám si na svoji poslední cigaretu - ta byla v neděli, ale bohužel už si nepamatuji datum, ale vím, že v pondělí ráno jsem šla na gynekologii, kde mi moje těhotenství potvrdili.

Od té doby jsem nekouřila, ale bohužel stres a menší problémy a začala jsem kouřit znovu, když malému bylo sedm měsíců. A kuřácká éra opět začala, ale dlouho netrvala, o tři roky později jsme čekali další přírůstek, ale popravdě s kouřením přestat už mi nějak nešlo, sice je to nepěkné, ale kouřila jsem ale jen tak 3 cigarety denně, snažila jsem se to omezit.

Sice bych si za to dala facku, ale jak na to dnes koukám, byla jsem prostě líná přestat. A blížil se porod, tak jsem si řekla, až se dcera narodí, přestanu s tím. A opravdu se tak stalo, sice jsem přestala trochu pozdě, ale už jsem si konečně dupla a přestala jsem, dcera se mi narodila 29. 5. 2006 a můžu opravdu říct, že od té doby jsem neměla cigaretu v puse.

Ale zná to asi každý kuřák, vstoupíte do prostředí, kde kouří více lidí, sedí se a povídáte si. Tu a tam se měla cukání, že bych si tu jednu cigaretku dala, aby se neřeklo, ale nemohla sem, jak bych si dala jednu, tak bych do toho určitě zase spadla. No a tak místo cigarety si dám něco dobrého, sice nekouřím, ale za to víc jím hlavně večer a můžu říct, že mi začíná trochu růst bříško, takovej malej míša, a tak si teď říkám, že začnu cvičit, jenže po celodenním shonu a honu mi večer nezbývá sil na cvičení, tak ho zatím jako by odkládám.

Při dnešních cenách doufám, že opět nezačnu kouřit a budu mít pevnou vůli i nadále. Manžel sice kouří, ale chodí do ústraní už kvůli dětem, ale i kvůli mně, aby mě to občas nelákalo, jinak kuřáky neodsuzuji a kouření mně nějak nevadí. Jediné, co mi vadí, že venku vidíte dítě tak kolem osmi let a kouří se mu od pusy, to už by zase být nemuselo.
 
S pozdravem
vlasy


Děkujeme za zajímavý příspěvek a přejeme Vám, ať Vám pevná vůle vydrží!

Jak jste na tom s kouřením Vy, ženy-in? Kouřily jste? Nebo kouříte? Snažily jste se přestat? Povedlo se Vám to? A co si o kouření a kuřácích myslíte? Napište mi o svých zážitcích a názorech na redakce@zena-in.cz!

   
06.08.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [4] Samík97 [*]

  Jsem šťastná za KAŽDÉHO nekuřáka.Mí rodiče kouřili, sice mimo byt, ale já to z nich cítila a proto jsem zapřísáhlá nekuřačka.Jako učitelka vv, mohu čichem poznat, v jakém prostředí se psal domácí úkol a mohou pak rodiče vykládat, co chtějí,jaký má dítě klid na úkoly, jaký má svůj pokojíček, když při otevření sešitu mě to praští přes nos.

  superkarma: 0 06.08.2007, 16:29:24
 2. avatar
  [3] V.Nováková [*]

  nekouřím 18 let,taky jsem si myslela, že to nejde....ale všechno jde když se chce! Kouřívala jsem Milde-sorte.....jeden čas je kouřil i pan Havel,pak jak cigára zdražily, a já snad půl roku kašlala, tak jsem s tím praštila a od toho dne ani "ň" !!! a věřte mi nebo ne, vůbec mi to nechybí.......za to mého muže nepřesvědčím, čili i já jsem pasivní kuřák....a vadí mi to !

  superkarma: 0 06.08.2007, 13:32:28
 3. avatar
  [2] arjev [*]

  Děvčata,držte se! Cigatery stojí prachy,raději je uspořte a jeďte na pořádnou dovolenou. Kámošovi jsem to spočítala,kolik prokouří za rok a .... Nebyl u nás 2 měsíce a jeho žena mi volala,že je z toho špatný. Doufám,že ho to nesmýkne.
  Denně prokouří asi 60 - 80Kč. Když je ve společnosti i více.
  Berme průměr 70Kč/den x 30dní x 12 měsíců = 25 200Kč za rok

  superkarma: 0 06.08.2007, 11:18:54
 4. [1] benik-31 [*]

  Tak se drž já nekouřím 9let a jsem pyšná,ale je fakt ty děti s cigárem u pusy bych pleskla a co víc,když vidím nějakou maminku co veze kočárek a u pusy cigáro to je hrozný Beník

  superkarma: 0 06.08.2007, 10:07:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme