Hezký den všem,

Když mi byly 3 roky, naši se rozvedli. Mamka si našla přítele, se kterým se po čase vdala a měli holčičku. A to je moje ségra. Jsme od sebe skoro 6 let. V dětství jsme si moc nerozuměly, teď je to lepší. Musela jsem ji hlídat, což mě moc nebavilo. Ona byla ta hodňoučká, já rošťák. Všechno směla. Když byl nějaký průšvih, mohla jsem za to já.

Byly jsme třeba v dětském pokoji, ségra vzala fixu, bledě modrou, to nikdy nezapomenu, a chtěla namalovat na zeď sluníčko. „Anetko, to se nesmí, malovat na zeď," říkám jí. Ale já chci," a už malovala. Mohla jsem jí fixu vzít, ale to by řvala a máma by na mě přilítla, co jí dělám. Nevěděla jsem co, tak jsem šla a volám: Mamí, Aneta maluje na zeď!"  Ségra to v klidu domalovala, máma přilítla a hádejte, kdo byl bit? No přece já, protože jsem ji neuhlídala. A takhle to u nás chodilo.

Vždycky jsem ráda zpívala a chtěla jsem hrát na klavír. Babička ho měla doma a nechala mě na něj hrát. Ukázala mi základní řadu osmi tónů a dala jim čísla. Ty mi napsala na papír a já podle toho hrála jednoduché písničky. To mě moc bavilo. Když bylo ségře skoro 6, probíhaly zápisy do škol, a to i uměleckých. Máma si myslela, jak je ségra pohybově nadaná, a chtěla ji přihlásit na rytmiku. Tak ji šla přihlásit a mě vzala s sebou. Chodily jsme s ní všude. A tam byly zápisy i na zpěv. Maminko, já bych chtěla chodit taky někam, třeba na zpěv," prosila jsem. A tak jsme se šly zeptat. Bylo mi už skoro 11, paní profesorka říkala, že už jsem velká na začátek, ale poslechla si mne a vzala. A tak jsem díky ségře začala chodit zpívat. A víte, kdo chodil zpívat po mně? Samotná Eva Urbanová, ta operní pěvkyně.

Já sama mám dvě děti, kluka a děvče, jsou od sebe 2,5 roku. Nechtěla jsem větší věkový rozdíl, protože mně se to v dětství moc neosvědčilo.

zdraví edith1975


Děkujeme za pěkné povídání.

Co myslíte, ženy-in, jaký je optimální věkový rozdíl mezi sourozenci? Jaké s tím máte zkušenosti? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama