Byla jsem anděl a strašně mě to štvalo. Totiž… Na naší základní škole, kterou jsem před lety navštěvovala, byla tradice, že poslední ročník, tedy devátý, se vždy pátého prosince (pokud to vyšlo na víkend, tak samozřejmě ten pátek předtím) převlékne za čerty, andílky a Mikuláše. Mikuláše samozřejmě vyfasoval nejvyšší kluk ze třídy. Kluci měli být čerti a holky andělé.

I přes mé hlasité protesty, že chci být čert, neb andělu se nepodobám ani v nejmenším, jsem se musela chopit role oné okřídlené bytosti. A chovat se slušně! Tak to jsem prosím pěkně já:

Eva Soukupová

Chodili jsme ten den po třídách. Čerti se rozlítli mezi žáčky a předvedli opravdu pekelný kotel. My ostatní jakožto andělé jsme přišli, abychom napravili škodu, kterou na psychice plačících dětí napáchali.  Utěšovali jsme je, hladili po tvářích a povídali si s nimi. Posléze nechali každou z nich sborem něco zazpívat a nakonec jsme rozdali sladké balíčky s nějakým tím uhlíkem, ořechem nebo bramborou, které jsme předchozího dne pečlivě kompletovali.

Zní to jako idylka, že? Jenže když já těm klukům tak strašně záviděla. Musela jsem hrát hodnou a milou bytost. Dokonce jsem si na to nechala ušít andělsky bílé šaty. Nejraději bych se ale rozcuchala, oblékla do špinavého kabátu z kůže, lítala zběsile po chodbě, malovala uhlíkem po obličeji každému, kdo se mi dostane pod ruku a řvala „Hudry, hudry.“ No nic, tohle mi zkrátka nevyšlo.


To nic Evičko, můžeš si to vynahradit třeba tady v redakci. Špinavý kabát mám v autě od doby, kdy jsem si musela sama vyměnit kolo a podjeli mi nohy při manipulaci s heverem, uhlí snad najdeme a chodba pro sběsilé pobíhání je zde dosti dlouhá :-))) Míša

Své příběhy na téma Mikuláš pište dnes celý den na redakce@zena-in.cz. Nejpovedenější historka vyhraje cenu.

Reklama