Dnešní příběh z poradny Mgr. Radky Vaňkové není příliš neobvyklý. V nepatrných obměnách se odehrává už tak dlouho, jak staré je nejstarší řemeslo na světě.

Simonin partner se prostě jednoho dne nikoliv „vlastním přičiněním“ ocitl v nevěstinci. A o jeho následném poklesku se ještě za tepla dozvěděla Simona od své kamarádky.

„Dan přišel domů až k ránu, jeho nejlepší kamarád Tom se loučil se svobodou,“ začíná svoje smutné líčení „podvedená“ žena. „Podle toho, jak se choval, mi bylo hned jasné, že přede mnou něco tají.

Už svítalo, když mě probudilo klapnutí dveří od bytu. Instinktivně jsem mrkla na budík – bylo pět hodin. To se jim ta rozlučka nějak protáhla. Když jsem pak slyšela, jak zlehka našlapuje, aby mě nevzbudil (já bláhová myslel, že mě chce šetřit), rozesmála jsem se.

„Jaké to bylo?" hned jsem vyzvídala, ale on něco zamumlal, zalezl do postele a otočil se ke mně zády. No, ten ji má! myslela jsem si bláhově. Vyptávala jsem se potom i u snídaně, když se konečně vyštrachal z postele: „Kde jste všude byli?" „Přece na Andělce – chodíme tam vždycky," dál se nechtěl vybavovat."

Jak potom vyprávěla Simona v poradně, už tehdy se jí na tom něco nezdálo. Dan totiž ani nedojedl a ve stavu, v jakém byl, si šel údajně zaběhat. Spíš utíkal, abych se nemohla dál ptát, myslí si Simona.

A brzy se také dozvěděla, o čem Dan nechtěl mluvit. Zavolala jí totiž kamarádka Viky. Její muž byl také s Danem na rozlučce se svobodou. „Co říkáš tomu včerejšku?" Simona samozřejmě netušila, o čem známá hovoří. „Na můj vkus trochu drsné loučení, ještě že měl Honza tolik soudnosti a šel domů. Asi bych ho zabila, kdyby šel taky," mlela do sluchátka. „Dan tam šel?"

Pak potměšile, jako by tušila, že Simona dosud vůbec o ničem neví, rozhorleně odsoudila včerejší pánskou jízdu, která prý skončila v luxusním nevěstinci. Simoně ovšem zasadila ránu. Její Dan a prostitutky? To přece nemůže být pravda! Třeba si tam jen dali panáka, hledala pak všemožná vysvětlení. Ale co dělal až do rána?"

„Málokterá žena se hned vyrovná s manželovou nevěrou, i když šlo jen o nezávazný sex s „profesionálkou“," říká psycholožka v poradně. Raději věří mužově sebestupidnější výmluvě, než by přijala hořkou skutečnost.

Také Simona stále doufala, že o nic nešlo, že si užívali ti ostatní a Dan jen dělal stafáž. Když se pak vrátil domů, začala opatrně. „Poslouchej, moc by mě zajímalo, jestli jsi taky šel s Tomášem do bordelu." Chvíli nereagoval, pak přikývl. Simona byla jako ve snách a jen se sebezapřením překonávala nával horka, které se jí rozlilo po celém těle. „Ale doufám, žes neměl nic se žádnou... tou..." Nemohla to ani pořádně vyslovit.

Simona si do poslední chvíle přála, aby odpověděl záporně. Ale v jeho pohledu už předem viděla odpornou pravdu. „No, něco jsme vypili, vždyť víš," pokrčil bezradně rameny. „Prostě se to nějak stalo, ani nevím jak. Promiň, bylo to strašný úlet, sám sobě se hnusím..."

Dan se pokusil Simonu obejmout, ale ta ho s odporem odstrčila a utekla z bytu. Naskočila do auta a bezcílně jela bůhví kam. Pak zastavila a rozbrečela se.

Stále jsem měla před očima ten obraz: Dan v posteli s nějakou hnusnou ordinérní děvkou, popisovala pak v poradně pocity, které se jí ještě pořád vracejí. „Cítila jsem se tak ponížená. Jak jen mi to mohl udělat?"

Brali jsme se před sedmi lety a myslela jsem si až do této chvíle, že náš sex nemá chybu. Tak proč ho taková špinavá coura přitahuje? A já mu tolik důvěřovala!

Simona seděla v autě víc než hodinu, nakonec se ale vrátila domů. Dan na ni čekal v předsíni. „Dělal jsem si starosti, vyslechni mě prosím! Je mi to moc líto..." Nejspíš ji byl někde hledat, ale to Simonu nezajímalo. „Nedotýkej se mě, jsi odporný," křičela, když se k ní Dan pokusil přiblížit. „To, co se včera stalo, nemá s námi dvěma nic společného," vysvětloval. „Odpusť mi, prosím!"

Simona ale nic slyšet nechtěla. Měla zavřené oči a stále jen viděla svého muže v cizí náruči.

Už to bude šest týdnů. Simona mezitím vyhledala odbornou pomoc a hodně na sobě zapracovala. Podle psycholožky Vaňkové se vztah snad podaří zachránit.

Nejprve jsem myslela jen na rozvod, pak jsem ale o všem dlouze přemýšlela. Nedokázala jsem to, nahlíží nyní na manželův „úlet“ s odstupem času Simona. Připadalo mi, že je to  Danovi doopravdy líto. „Přál bych si, aby se to nikdy nestalo," opakoval stále dokola. „Ale stalo se to," argumentuje Simona.

„Nevím, jestli na to někdy dokážu zapomenout. Od té doby jsme spolu nespali. Ze začátku mi bylo odporné už jen pomyšlení, že by se mě dotýkal. Ale v posledních dnech, jako třeba včera, když mi dal ruku kolem ramen, mnou projel ten starý známý pocit," svěřila se Simona v poradně psycholožce.

„Nevím, jestli dělám dobře, ale asi mu dám ještě šanci. Říkám si, každý má nárok klopýtnout..."

Červená lucernička a zakázané ovoce

♦ Podle sexuologické studie zhruba každý pátý muž vědomě či podvědomě touží po sexu s prostitutkou. Jsou ovšem muži, kteří služeb provozovatelek nejstaršího řemesla pravidelně využívají. Pocházejí ze všech sociálních skupin, jejich věk se nejčastěji pohybuje mezi dvaceti a padesáti roky a jsou ve velké většině ženatí.

♦ Co muže přitahuje na sexu s prostitutkou? Vyhovuje jim, že tato žena jim za peníze splní i ta nejtajnější erotická přání, s nimiž by se stálé partnerce nikdy nesvěřili, a to všechno bez jakýchkoli citových nároků. Pro některé muže je tato forma sexu fascinující a vzrušující, má příchuť pověstného zakázaného ovoce.

I vy nám můžete nám napsat svůj vlastní příběh. Při zveřejnění příspěvku vaše jméno podle přání změníme.

Reklama