Seznámit se s cizím mužem nebylo pro Alžbětu (29) nikdy snadné. Není ten typ, který se nebojí „zaútočit“ přímo. Neohrožená svůdkyně se z ní stala jen jednou, a to díky náhodě. Dodnes je za ni ale vděčná.

Její kamarádky se postupně jedna za druhou vdávaly a rodily děti, ale ona se stále ne a ne seznámit s mužem svého života. A když už potkala zajímavého člověka, sklopila zrak a nedostávalo se jí odvahy. A tak se kamarádky rozhodly založit pro ni profil na internetové seznamce. Nejdřív se na ně zlobila, ale když začaly přicházet odpovědi, zjihla. „S jedním z těch kluků to vypadalo opravdu nadějně. Zdálo se, že je ještě větší stydlín než já. Po měsíci jsme se dokonce propracovali ke schůzce. Ani jsem nebyla tak moc nervózní, protože mi připadalo, že Aleše znám už roky,“ vypráví začátek své love story Alžběta.

trapas

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Dali si schůzku v kavárně a poznávacím znamením byla modrá košile. Z těch pár fotek, které se odvážil Aleš poslat, a na nichž byl vždy vidět ne úplně v detailu, by ho totiž možná ani nepoznala. Věděla s jistotou jen to, že je vysoký a tmavovlasý. A  taky že má modré oči, což stálo v jeho profilu.

„Když jsem dorazila na místo určení a rozhlédla se, nešlo ho přehlédnout. Seděl sám v rohu kavárny u stolečku pro dva a četl si noviny. Jak typické, pomyslela jsem si. Taky samotář! To mi dodalo ještě více odvahy. Namířila jsem si to rázným krokem k němu a s úsměvem od ucha k uchu se mu představila. Vypadal celkem zaskočeně, ale usmíval se, to bylo dobré znamení. Sama vím, jak je těžké začít konverzovat, a tak jsem se blahosklonně rozhodla, že mu dám čas a oddřu to já. Spustila jsem o svých zážitcích cestou sem, o počasí, o plánech na dovolenou, zkrátka o všem, co mě v tu chvíli napadlo. Přerušil mě až kluk, který mi postával za zády,“ pokračuje ve svém vyprávění s tím, že ji odpověď na její dotaz, co že si přeje, vyrazila dech.

„Pobaveně se na mě díval a prohlásil, že by si rád sedl, protože jde na kafe se svým kamarádem, kterému se rovnou omlouval za zpoždění. Podívala jsem se na svého společníka, ale bylo vidět, že ten cizí kluk mluví pravdu. A to konečně promluvil i Aleš. Prý mě sice vidí poprvé, ale klidně by si tu kávu příště dal jen se mnou. Já zrudla, popadla bundu a vystřelila ke dveřím. Došlo mi, že jsem asi na jiném místě s úplně jiným klukem, kterému jsem celých patnáct minut něco tloukla do hlavy. Bylo mi neskutečně trapně. On mě ale na ulici dohnal a dal mi na sebe číslo. Musela jsem mu slíbit, že se ozvu. Kývla jsem a byla pryč,“ směje se tomu dnes Alžběta a pokračuje.

„Ano, tušíte správně. Spletla jsem si jméno kavárny. Znělo fakt podobně, jen byla na opačném konci města. Když jsem doběhla do té správné, moje rande už tam nebylo. A ani nereagoval na zprávy. Nejspíš se urazil. Mně to ale nedalo a napsala jsem Alešovi číslo dvě. Na mou omluvu a vysvětlení, že došlo k omylu, zareagoval milým pozváním na rande. Na něm mi řekl, že se mu stalo poprvé, aby ho takto odvážně nějaká dívka oslovila, a to ho dostalo. No, nechlubila jsem se hned, že i já měla v tomto svou premiéru, a to jen díky tomu, že omylem. Ať je to ale jak chce, chodíme spolu už dva roky a náramně nám to klape. Díky bohu za takové náhody! Nebo osud?“ usmívá se Alžběta.

Čtěte také:

Reklama