Bulvár

Býk? Pojďte se vdát!

 

Býk – znamení síly fyzické i psychické, ale je tomu tak skutečně? Měsíc procházející znamením zvěrokruhu se pravidelně zastavuje na dva až tři dny i v Býku. A jak tyto tři dny na nás působí?

Měsíc v Býku ovlivňuje zejména krk, šíji, uši, čelisti i zuby a v neposlední řadě také štítnou žlázu. I tady platí, že vše, co v těchto dnech uděláte pro svůj krk, šíji, zuby, čelisti i štítnou žlázu, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

Tělo:

Uši - jsou v těchto dnech choulostivější na průvan a hlavně hluk. Stáhněte rádio, dopřejte si odpočinek v naprostém tichu a ucítíte obrovskou úlevu již tak dost namáhaných uší. Zkuste si také vkápnout kapičku třezalkového oleje.

Krk – tyto dny, více než kdy jindy, dochází k nachlazení, k bolestem krku. Netrénovaný člověk s plamenným projevem bude v Býku odměněn pořádným chrapotem.

A co dalšího můžete udělat pro své tělo? Navštívit kosmetický salon a nechat si hloubkově vyčistit pleť, při ubývajícím Měsíci si nechat odstranit bradavice, ponořit se do léčivé koupele a relaxovat. Je také vhodný čas na odstranění zubního kamene. Ideální je za ubývajícího Měsíce, déle potom trvá, než se usadí nový. Osvědčeným tipem k čištění zubů je, kromě popela z dubového dřeva, také mořská sůl. Ale ošetření čelistí i zubů a jejich operacím byste se měli raději vyhnout.

Vyzkoušejte žvýkat listy šalvěje, mají úžasný vliv na zdravotní stav úst a žaludku. Pravda, nechutná to zrovna jako čokoláda, ale odměnou vám bude kromě dokonalého chrupu také posílený imunitní systém. Vyhnout by se jí však měly těhotné ženy a kojící matky.

V době, kdy je Měsíc v úplňku, je skvělý čas pro kojící maminky, které chtějí odstavit svého malého kojence. Tady už je šalvěj pomocníkem, protože brzdí tvorbu mléka.

Ve dnech Býka vládne chladná kvalita dne. I v létě, když zaleze sluníčko, se zem velmi rychle ochlazuje. Myslete na to a více se oblékejte. Krk si chraňte šátkem.

 

Zahrada

Na zahradě jsou zvláště vhodné dny pro setí a sázení stromů, keřů a kořenové zeleniny. Vše roste pomalu a sklizené plody jsou vhodné k uskladnění, dlouho vydrží.

Dlouho vydrží také v tyto dny uskladněné ovoce a zelenina, ale i právě zakonzervované ovoce. Můžete se také pokusit vyhubit podzemní škůdce nebo přesaďte rostliny. Tomu všemu přeje Měsíc v Býku na zahradě.

Doma

Máte-li v plánu změnit trvalé bydliště, pak vězte, že stěhování vám půjde lehce od ruky. Dobře se daří malířům a natěračům a bude se dařit i vám, pokud se vrhnete na čištění porcelánu, kovů i odstranění plísní. Naopak zklamané můžete být z nepovedeného chleba nebo koláče.

Dny Býka se vyznačují silnými partnerskými vztahy a jsou ideálními dny pro uzavření manželství. Tak co říkáte, nepraštíte do toho?

Zdroj: Johanna Paunngerová, Thomas Poppe - Neznámá moc Luny - nakladatelství Ikar 2001

 

 

 
   
07.11.2005 - Společnost - autor: Eliška

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Laliari [*]

  chuanita: nojo, jsem já ale nepřejícná, co

  superkarma: 0 07.11.2005, 18:45:56
 2. avatar
  [10] kiky [*]

  jsem také býk,z chřipky mi už zbyla jen rýma a kašel,dneska se mi nepovedly langoše-že by to bylo místo koláče?

  superkarma: 0 07.11.2005, 17:10:12
 3. avatar
  [9] sjuu [*]

  ja jsem taky v Byku a jedine co na me sedi tak je ten krk, porad me tam skrabe a jsem nachylna na nachlazeni.
  jinak jsem

  superkarma: 0 07.11.2005, 16:55:10
 4. avatar
  [8] olafka [*]

  Maši: moje dcerka kozorožka = bordelářka na úrovni, uklízí jednou za rok. už k ní do pokoje nechodím A to jsem dost liberální co se úklidu týká, taky mě to nebere

  superkarma: 0 07.11.2005, 16:15:21
 5. avatar
  [7] Laliari [*]

  Raději bych napsala, že Měsíc prochází dva až tři dny znamením Býka, to že se tam zastavuje, mě tak bacilo do očí, že jsem další obsah článku skoro nevnímala...

  superkarma: 0 07.11.2005, 15:29:12
 6. avatar
  [5] Maši [*]

  Moje dcera je v býku a většího umíněnce jsem v životě neviděla.Dokáže se zabejčit na několik dní a není s ní kloudná řeč.Druhá dcera je v kozorohu a s tím bordelářem to taky sedí. Mám doma knížku o znameních a jakoby psali o nich.Přesně to sedí.

  superkarma: 0 07.11.2005, 14:45:59
 7. avatar
  [4] Meander [*]

  Nyotaimori: No nekecej! Ty taky?

  superkarma: 0 07.11.2005, 14:34:52
 8. avatar
  [2] Meander [*]

  arjev: Já jsem býk, bordelář a umíněnec. Mám kamaráda kozoroha, který má naplánovaný život na deset let dopředu a pojištění proti úplně všemu včetně pádu letadla, i když nebyl v životě dál než v Praze. Takže?

  superkarma: 0 07.11.2005, 13:35:37
 9. avatar
  [1] arjev [*]

  Mažel je narozený v Býku a já v Kozorohu. Manželství však nebývá procházkou růžovým sadem. Věřte mi. Býkovi se vše daří,to je pozitivní, ale často bývá velký puňtičkář. My Kozorohové jsme umínění a často bordeláři. Jenže pořádek je pro blbce a bordel pro inteligenty. Já najde vše, třeba i po 10 letech a muž po 1 týdnu nic. A to je veliký Puňtičkář.

  superkarma: 0 07.11.2005, 13:33:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme